Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lis 2008, 16:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Witam jak wygląda przejazd z Niemiec do Włoch przez Alpy w Austrii np. jazda przez Insbruck czy są to bardzo strome drogi czy tunelem jedzie się? Jakie koszty się ponosi?? Proszę o odpowiedzi :]


Post Wysłano: 19 lis 2008, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Przepiękne tereny i przepiękne widoki !!!

Górek troche będziesz miał ale nic strasznego. Najdłuższy i najbardziej stromy masz podjazd pod Brennero ( granica A / I ). W drodze powrotnej bardzo długi zjazd i ograniczenie do 40km/h, następne za bramkami do samego Insbrucku. Radze tego przestrzegać bo mandaty maja kosmiczne. Po stronie włoskiej tak samo zjazd z Brennero i troche górek do Trento. Przejazd przez Bolzano 60km/h. Opłata po Austrii to około 100E za EURO 3.

Nie wiem czy nie trzeba mieć teraz łańcuchów na wyposażeniu. Ja jeździłem co tydzień w lato więc w tym temacie bardzo sie nie orientuje.

Uważaj z wagą!


Post Wysłano: 21 lis 2008, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Dzieki wielkie a to 100EUR? to tunele? czy winieta jak to jest?


Post Wysłano: 22 lis 2008, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
Dzieki wielkie a to 100EUR? to tunele? czy winieta jak to jest?
Jak przez Austrię to masz GoBox, a widoki sam dodam są kosmiczne, tunele po 7km, wyjeżdżasz a tu ściana pionowa do góry sie ciągnie z kamienia hehe :wink:

_________________
TIR - Transport International Road


Post Wysłano: 22 lis 2008, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Dokładnie jak kolega napisał GoBox. Jeżeli masz automat to cie nic nie interesuje, a jeżeli ten model co trzeba doładowywać to tak jak wcześniej napisałem ok 100E trzeba załadować. Dokładnie to chyba 97E kosztuje przejazd z Kufsteien do Brennero.

A te 7km tunele to chyba nie na tej trasie o której dyskusja. Po austriackiej stronie są chyba 2 ale krótkie i po włoskiej stronie też kilka ale bez rewelacji.


Post Wysłano: 23 lis 2008, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Istnieje jeszcze moi panowie droga pociągiem i to jest też dobra alternatywa.Pociągiem się jedzie z Worgl-a na samą granicę.Ciekawe jest to że ciężarówki jadą pociągiem tyłem do kierunku jazdy.Przeważnie jadą tam wszyscy których masa przekracza 40t w celu uniknięcia problemów z wagami... :> Przejazd trwa około 1,5 do 2h.Koszt o ile dobrze pamiętam to 117E bez bukingu lub chyba 97 zabukowny.Czasowo wychodzi podobnie a kierowca nie traci czasu i paliwa w tych górach w których jest trochę ograniczeń...I jak wiadomo w nocy w Austrii płaci się podwójnie i jest ograniczenie do 60km/h dla ciężarówek.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 23 lis 2008, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

100EUR to tylko drogę? + dodatkowo to winieta?


Post Wysłano: 23 lis 2008, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

To ja postaram sie dokladnie wszystko wytlumaczyc.

Po pierwsze musisz miec goboxa. Mozesz go dostac na stacjach benzynych w Austrii i przed granicami austrii. Aby go dostac trzeba okazac dowod rerejstracyjny i licencje. Sa dwa rodzaje goboxow, jeden typu pre-paid, czyli z gory doladowujesz(duzo [wycenzurowano]) i drugi rodzaj obsugiwany przez np karte paliwowa. Jezeli nie bedziesz mial goboxa i wjedziesz do austrii do dostaniesz na dobry poczatek 220 euro kary. W Austrii jak masz goboxa czyli pow 3.5DMC placisz za kilometry, jest to uzaleznione tylko i wylacznie od liczby osi. Przejazd przez Innsbruck jest najdrozszym przejazdem gdyz sobie tam licza za most 3x i jakis tunel podwojnie i dla samochodu 2-3 osowego przejazd w jedna strone kosztuje okolo 50 euro pow 3 osi okolo 100euro (niestety). Winiety wykupuja tylko osobowki i motorki.

Przez caly rok(oprocz zimowego okresu) jest zakaz wjezdzania pow 7.5DMC do austrii codziennie od godz 22:00 do 5:00 rano, chyba, ze ma sie euro 4 z certyfikatem L, albo Euro 5(nie musi byc certyfikat), nie mozesz jechac wtedy wiecej niz 70km/h w , noi placisz wtedy bodajze 2x za autostrady. W weekend juz nie mozna wjezdzac w sobote od godz 15:00 do poniedzialku rano do godziny 5:00. W okresie zimowym juz nie mozna wjezdzac codziennie wieczorem od godziny 20:00 do godziny 5:00.

Na wyposarzeniu od 1 listopada do 1 kwietnia musisz miec lancuchy z atestem A(najlepiej miec PEWAGi- koszt okolo 1300zl, bo wtedy sie nie przyczepiaja do tego na 100%) i opony z oznaczniem M+S, nie majac tego mozesz zostac zawrocony z powrotem i dostac duzego mandata(maxymalnie w tym wypadku wynosi 5000 euro). lancuchy zakladasz wtedy kiedy znaki o tym informuja.

To tak z grubsza, jakies pytania odpowiem. Pozdro


Post Wysłano: 24 lis 2008, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Dzięki kmietek za twoje informację jak coś to jeszcze popytam ciebie Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 21 sty 2009, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jechał ktoś może z Worgl do Trento pociągiem. Jest tam kuszetka? Chodzi mi o to, czy mogę podzielić pauzę dobową.


Post Wysłano: 08 lut 2009, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2009, 16:24
Posty: 1
GG: 0

Mam prośę o poradę, jadę do Mediolanu z Poznania, auto 11990 DMC,solówka, może ktoś może mi odpowiedzieć:
1. którędy najlepiej jechać?
2. do której mogę jechać w sobotę w Austrii?
3. w niedzielę w Austrii muszę stać?
4. o której można ruszać w poniedziałek rano?
5. jeśli mam w dowodzie rejestrac. 3 osoby w kabinie, to oczywiście mogą jechać 3?
6. jak z opłatą za przejazd? (mam tacho nieelektroniczne)

Z góry dzięuję i życzę wszystkim szerokiej drogi...

:D :D :D


Post Wysłano: 08 lut 2009, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
1. którędy najlepiej jechać?
Najszybciej będzie przez Świecko. Do Ringu i potem w A9 na Monachium - Kufstein - Brennero.

Cytuj:
2. do której mogę jechać w sobotę w Austrii?

Możesz jechać do godź. 15.

Cytuj:
3. w niedzielę w Austrii muszę stać?
Tak.

Cytuj:
4. o której można ruszać w poniedziałek rano?

O 5. rano. Chyba, że spełniasz normę Euro 5 lub twoje auto posiada certyfikat "L", wtedy możesz ruszyć o godź. 22.00 w niedzielę. Jednak w nocy opłata drogowa w Austrii naliczana jest podwójnie.

Cytuj:
5. jeśli mam w dowodzie rejestracyjnym. 3 osoby w kabinie, to oczywiście mogą jechać 3?

A dlaczego w kabinie nie mogą jechać 3 osoby skoro zarejestrowany jest na tyle osób?

Cytuj:
6. jak z opłatą za przejazd? (mam tacho nieelektroniczne)

Nie widzę związku z tachografem. Samochód jest poniżej 12 t. dmc. W Polsce winieta nie obowiązuje (jeżeli zdecydujesz się jechać autostradą płacisz w punkcie poboru opłat), w Niemczech opłata za autostrady nie obowiązuje. W Austrii musisz wykupić urządzenie GoBox. We Włoszech płacisz a punktach poboru opłat.


Post Wysłano: 19 wrz 2009, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Cytuj:
Cytuj:
Dzieki wielkie a to 100EUR? to tunele? czy winieta jak to jest?
Jak przez Austrię to masz GoBox, a widoki sam dodam są kosmiczne, tunele po 7km, wyjeżdżasz a tu ściana pionowa do góry sie ciągnie z kamienia hehe :wink:
Chyba jeździsz przez jakiś zupełnie inny Sud Tirol i Brennero :lol:
Cytuj:
O 5. rano. Chyba, że spełniasz normę Euro 5 lub twoje auto posiada certyfikat "L", wtedy możesz ruszyć o godź. 22.00 w niedzielę. Jednak w nocy opłata drogowa w Austrii naliczana jest podwójnie.
Tylko powyżej 2 osi, jest naliczana podwójnie.

A ja mam pytanie, trochę z innej beczki ale związane z odcinkiem o którym mowa w temacie.
Od jakiegoś czasu na CB krążą wieści, że z Włoch nie można jechać "na kołach" tranzytem przez Brennero wioząc ceramikę (kafelki) oraz stal ? Ma ktoś sprawdzone info na ten temat? Jeżeli tak to na jakiej podstawie i dlaczego taki zakaz ? Nie mogę znaleźć racjonalnego wytłumaczenia.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 19 wrz 2009, 15:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Cytuj:
[Od jakiegoś czasu na CB krążą wieści, że z Włoch nie można jechać "na kołach" tranzytem przez Brennero wioząc ceramikę (kafelki) oraz stal ? Ma ktoś sprawdzone info na ten temat? Jeżeli tak to na jakiej podstawie i dlaczego taki zakaz ? Nie mogę znaleźć racjonalnego wytłumaczenia.

Do tego dochodzą jeszcze odpady, kamienie, ziemia, drewno okrągłe, ruda żelaza, metale niezależne, marmur, tuf wapienny oraz tak jak wspomniałeś wyżej stal i płytki ceramiczne. Racjonalne wytłumaczenie? Może chcą dofinansować kolej? :lol: A zakaz ten dotyczy na pewno A12 od 6km do 72km. Nie wiem jak na A13.


Post Wysłano: 22 paź 2009, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2009, 15:44
Posty: 1
GG: 0
Samochód: daf

czy z klasa eoro 2 moge przejechac kufstein -brennero ?


Post Wysłano: 24 paź 2009, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

Cytuj:
czy z klasa eoro 2 moge przejechac kufstein -brennero ?
Niestety nie, jest całkowity zakaz E2 na tej trasie. Jedynie możesz lecieć na Salzburg, i potem przez austrie na włochy, tam zakazu nie ma. No jeszcze pozostaje pociag :wink:

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 05 lis 2010, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Witam!

Tak się składa, że pierwszy raz będę jechał z Monachium na Włochy (zapewne okolice Mediolanu). Mam w związku z tym pytania:
1. Jak to jest z oponami, muszę mieć zimówki założone :?:
2. Jak z łańcuchami :?:
3. Czy na trasie A12 do Innsbruck i dalej na Brennero A13 są jakieś płatne dodatkowo odcinki :?: Jeśli wierzyć wujkowi google to A13 jest płatna 8euro. Pytanie jeszcze tylko, czy to się płaci na bramkach czy stacjach benzynowych :?:
4. Jak ściągają busy na wagę :?: Policjant z lizaczkiem, czy komunikat na znaku :?:
5. Jakieś przydatne informacje :) :?:

Jadę busem do 3,5T DMC.


Post Wysłano: 05 lis 2010, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

co do wag komunikat na znaku, trzebią busy ostro
opony ważne, żeby były zdrowe, zimowe niekoniecznie, łańcuchy obowiązkowe od któregoś tam października
normalnie potrzebujesz na austrie winięte + 8 eur za europabrucke płatne gotówką lub kartą na bramce, jak się już wciągniesz pod górę

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 05 lis 2010, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Oponki mam dobre, roczne.
Łańcuchów nie mam i nie będę miał, bo szef uważa że nie są potrzebne...

A jeszcze odnośnie tego komunikatu to jak on brzmi :?: Jak przejadę wagę podczas "łapanki" to będą jakieś problemy :?:


Post Wysłano: 05 lis 2010, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Osobiście bym nie radził, kary finansowe są bardzo duże. Przed wagą jeżeli funkcjonuje wyświetlany jest komunikat z nakazem zjazdy, nie da się tego przegapić.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: