Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Volvo VN
Post Wysłano: 01 sty 2005, 14:39

...

Silniki Volvo VE D12 465
R-6 SOHC 4 zawory na cyl., pojemność 12l., moc max 465 KM przy 1800 obr/min


Ostatnio zmieniony 01 sty 2005, 14:57 przez Trancer_GTR, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 09 sty 2005, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2005, 22:52
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków City

A ma ktoś z was.. Foto Silnika VN ale już umieszczonego na ramie.. ???

Bo będę pracował nad Modelem Volvo VN z otwartą Maską i silnikiem.. i potrzebuje wiedzieć jak doprowadzony jest.. doot do Turbo Spreżarki.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 maja 2005, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 sty 2005, 20:33
Posty: 29
Lokalizacja: Nowa Dęba

te przydnie lampy wedlug mnie pasuja do tego modelu jak by byly miejsze to taki by byl troche dziwme dlamnie jest ok ;)

_________________
CIĘŻARÓWKAFORA


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2005, 18:30

No właśnie a te lampy nie sa znowu takie duże popatrzcie sobie na VN albo na VT od przodu z przodu naprawde nie sa duże ... :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2006, 3:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

W dziale „USA Trucks” jest także temat „Volvo VN”, w którym jest dość sporo interesujących zdjęć. Także mojego trucka. Warto pooglądać, jeżeli ktoś nie widział. Albo „ożenić” te dwa tematy, gdy jest taka możliwość. Tamten temat jest tutaj: viewtopic.php?t=2199&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 16:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 19:53
Posty: 7
Lokalizacja: Koło

Ja co powiem na temat Volva to powiem nigdy amerykanskie sprzety zbytnio nie podobaly mi sie ale to volvo jest piekne niemam zadnego ale pozdro! :D

_________________
Najwazniejsze jest zeby jechac i czuc spod kol uciekajace kilometry...


Tytuł:
Post Wysłano: 11 kwie 2007, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Na stronie Volvo jest galeria zdjęć ciężarówek tej marki. Każdy może wysłać zdjęcie i można na nie głosować. Moje Volvo zostało "Ciężarówką miesiąca" w lutym 2007, ale to nie ja wysłałem jej zdjęcie. Są tam jednak inne zdjęcia mojej ciężarówki, więc prośba: Zagłosujcie na nią, jeżeli Wam się, rzecz jasna, to zdjęcie podoba.

Galeria jest tutaj: http://apps.volvotrucks.com/loadingramp2/ po czym trzeba kliknąć na OWNERS GALLERY> GALLERY. Gdy się wybierze TRUCK OF THE MONTH, można zobaczyć ciężarówki miesiąca. Głosuje się klikając na zdjęcie wybranej ciężarówki i obok wyświetli się skala od 1 do 10. Im wyższe kółeczako zaznaczymy, tym większa szansa na zwycięstwo. Moje Volvo to to zielone, z polskim godłem. Są tam ze trzy zdjęcia z tą ciężarówką, jedno z naczepą US Xpress, to z mojego avatara, drugie zimowe, trzecie na parkingu obok Volva VT 880. Z góry dzięki za głosy.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 2:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

hiob ode mnie poleciały dobre oceny do kilku zdjęć, jak będziesz miał czas to napisz, ile średnio przyjmują zdjęcia, bo dzisiaj wieczorem wysłałem kilka i zastanawiam się za ile się pojawią ...


... sory za OT, pozdrawiam

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 2:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
hiob ode mnie poleciały dobre oceny do kilku zdjęć, jak będziesz miał czas to napisz, ile średnio przyjmują zdjęcia, bo dzisiaj wieczorem wysłałem kilka i zastanawiam się za ile się pojawią ...
Zajmuje im to parę dni. Chyba koło pięciu, od wysłania zdjęcia do pojawienia się go na ich stronie. Ale ostatnio był to okres świąteczny, więc może mieli drobne opóźnienie.

PS. Dzięki za głosy.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 8:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2007, 15:00
Posty: 66
Samochód: Mercedes Sprinter 312 D
Lokalizacja: Włocławek

Volvo moze byc przyznam sie ze nie znam sie na amerykancach anie sie nimi nie interesuje poprostunie podobaja mi sie ale jednak maja zalety wieksze kabiny ale nie przepadam za amerykancami

_________________
Gdyby budowanie autostrad było nielegalne > To mieli byśmy w Polsce lepsze drogi niż w Niemczech


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Kolego Adrian W-ek, czy po napisaniu postu zastanawiasz się nad nim przed wysłaniem??? Moim zdaniem nie, dlatego bardzo Cię proszę zastanów się nad tym co napisałeś zanim będą mogli to przeczytać inni użytkownicy forum.

Co do Volvo, to według mnie bardzo ładna maszyna, widać w niej ducha amerykańskich ciężarówek ale jest w niej bardzo dużo akcentów europejskich, co jest oczywiste gdyż producent jest z Europy. Myślę że style z Europy i Ameryki Północnej doskonale się uzupełniają razem tworzą ciekawą konstrukcje, europejska funkcjonalność i amerykańska wielkość. co do rozwiązań technologicznych niestety nie mam za wiele do powiedzenia gdyż dane techniczne tego samochodu są mi obce.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
... co do rozwiązań technologicznych niestety nie mam za wiele do powiedzenia gdyż dane techniczne tego samochodu są mi obce.

W Stanach zawsze jest spory wybór podzespołów do każdego auta. Volvo niekoniecznie musi mieć silnik Volvo, czy skrzynię Volvo. Takie elementy, a także mosty, bardzo często są dostarczane przez inne firmy. Można jednak także mieć samochód bardzo podobnie wyposażony do europejskiego odpowiednika. Dlatego trudno robić jakieś uogólnienie i generalizować.

Największą różnicą między europejskimi i amerykańskimi ciężarówkami, z tego co ja mogę powiedzieć, jest stosowanie hamulców tarczowych w Europie. Taka opcja jest zupełnie nie znana tutaj i ciężarówki mają tradycyjne bębny, choć zazwyczaj wyposażone w układ ABS. Wynika to pewnie z tego, że tu się głównie jeździ po autostradach, gdzie hamulce nie są tak intensywnie eksploatowane, a w górach i tak głownie hamuje się retarderami, hamulcami silnika, które ma praktycznie każda ciężarówka i które są tak skuteczne, że z każdej góry można zjechać nie dotykając nawet hamulców głównych auta.

Druga różnica, to skrzynie biegów. Do niedawna większość aut miała tu niesynchronizowane, manualne skrzynie, takie, jaką mam ja. Teraz większość firm ma jakieś automaty, ale nie wiem, czy są to podobne rozwiązania do tych stosowanych w Europie. Nigdy nie jechałem ciężarówką, która nie miała by sprzęgła i lewarka wystającego z podłogi.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Największą różnicą między europejskimi i amerykańskimi ciężarówkami, z tego co ja mogę powiedzieć, jest stosowanie hamulców tarczowych w Europie. Taka opcja jest zupełnie nie znana tutaj i ciężarówki mają tradycyjne bębny
Zaskoczyłeś mnie tym faktem, podobnie jak tym że do niedawna w ciężarówkach wykorzystywane niezsynchronizowane skrzynie biegów. Z tego wynikało by że amerykańskie ciężarówki mimo iż są wygodne i maja mocne silniki nie są zbyt nowoczesnymi pojazdami. Mam pytanie dotyczące Twojej niezsynchronizowanej skrzyni, czy musisz ją podwójnie wysprzęglać przed zmianą biegów czy jest jakieś inne rozwiązanie zastępujące synchronizatory w skrzyni biegów? Dopiero się uczę zagadnienień związanych z budową pojazdów i zdaje sobie sprawę że powyższym pytaniem się wygłupiłem :oops:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 kwie 2007, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
... Z tego wynikało by że amerykańskie ciężarówki mimo iż są wygodne i maja mocne silniki nie są zbyt nowoczesnymi pojazdami.
Niezupełnie. Skrzynia niesynchronizowana ma swoje zalety i ja bym jej nie zamienił na synchronizowaną. Ich stosowanie nie wynika z tego, że Amerykanie są "zacofani", ale ze świadomego wyboru. To tak, jak z silnikami OHV, stosowanymi w Chryslerach, Corvette, czy niektórych Fordach, Cadillacach, Dodge i Chryslerach. Nie dlatego są one stosowane, że Amerykanie nie potrafią zrobić silnika z wałkami rozrządu w głowicy. Każdy z tych producentów ma i takie silniki w swej ofercie. Ale silniki OHV mają spore zalety: Są mniejsze, tańsze w produkcji i naprawach i zużywają mało paliwa. Porównując, powiedzmy, Corvette i Ferrari, widzimy, że Corvette ma podobne osiągi za pół ceny Ferrari i zużywa dużo mniej paliwa.
Cytuj:
Mam pytanie dotyczące Twojej niezsynchronizowanej skrzyni, czy musisz ją podwójnie wysprzęglać przed zmianą biegów czy jest jakieś inne rozwiązanie zastępujące synchronizatory w skrzyni biegów? Dopiero się uczę zagadnienień związanych z budową pojazdów i zdaje sobie sprawę że powyższym pytaniem się wygłupiłem :oops:
Nie, wcale się nie wygłupiłeś, dużo ludzi o to pyta. Odpowiedź znajdziesz tutaj:

http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... highlight=

Na dole tego wątku znajdziesz linki do filmów pokazujących jak zmieniam biegi w takiej skrzyni bez dotykania sprzęgła.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 19:53
Posty: 7
Lokalizacja: Koło

Nie no taka skrzynia cos pieknego w ogole to auto to jst piekna sprawa jak mowilem wczesniej bardzo mi sie podoba ten sprzecik pozdrawiam

_________________
Najwazniejsze jest zeby jechac i czuc spod kol uciekajace kilometry...


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Na stronie Volvo jest galeria zdjęć ciężarówek tej marki. Każdy może wysłać zdjęcie i można na nie głosować. Moje Volvo zostało "Ciężarówką miesiąca" w lutym 2007, ale to nie ja wysłałem jej zdjęcie. Są tam jednak inne zdjęcia mojej ciężarówki, więc prośba: Zagłosujcie na nią, jeżeli Wam się, rzecz jasna, to zdjęcie podoba.

Galeria jest tutaj: http://apps.volvotrucks.com/loadingramp2/ po czym trzeba kliknąć na OWNERS GALLERY> GALLERY. Gdy się wybierze TRUCK OF THE MONTH, można zobaczyć ciężarówki miesiąca. Głosuje się klikając na zdjęcie wybranej ciężarówki i obok wyświetli się skala od 1 do 10. Im wyższe kółeczako zaznaczymy, tym większa szansa na zwycięstwo. Moje Volvo to to zielone, z polskim godłem. Są tam ze trzy zdjęcia z tą ciężarówką, jedno z naczepą US Xpress, to z mojego avatara, drugie zimowe, trzecie na parkingu obok Volva VT 880. Z góry dzięki za głosy.
Dziękuję za głosy po raz drugi. Wygląda na to, że normalnie nokautujemy konkurencję. W lutym wygrało stare zdjięcie mojej ciężarówki pstryknięte w Texas Canyon i wysłane przez Krzyśka, a teraz właśnie otrzymałem maila od Volvo informujące mnie, że w marcu wygrało zdjęcie wysłane przeze mnie. To jest to samo zdjęcie, jakie używam teraz jako avatara. Oto list, jaki otrzymałem od Volvo:

CONGRATULATIONS Hiob!

We are very glad to announce that you have been awarded Truck-Of-The-Month winner at the Volvo Trucks Loading Ramp website. That is, the picture you sent us got the highest average score of all trucks in March!

GREAT PRIZE AND EXPOSURE

For this great achievement we want to send you a prize: a unique “winners´ only” Loading Ramp t-shirt. We also plan to honor you and your truck with an extra prominent exposure on the website. [...]
Best Regards

Volvo Trucks


_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 8:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Na stronie Volvo jest galeria zdjęć ciężarówek tej marki. Każdy może wysłać zdjęcie i można na nie głosować. Moje Volvo zostało "Ciężarówką miesiąca" w lutym 2007, ale to nie ja wysłałem jej zdjęcie. Są tam jednak inne zdjęcia mojej ciężarówki, więc prośba: Zagłosujcie na nią, jeżeli Wam się, rzecz jasna, to zdjęcie podoba.

Galeria jest tutaj: http://apps.volvotrucks.com/loadingramp2/ po czym trzeba kliknąć na OWNERS GALLERY> GALLERY. Gdy się wybierze TRUCK OF THE MONTH, można zobaczyć ciężarówki miesiąca. Głosuje się klikając na zdjęcie wybranej ciężarówki i obok wyświetli się skala od 1 do 10. Im wyższe kółeczako zaznaczymy, tym większa szansa na zwycięstwo. Moje Volvo to to zielone, z polskim godłem. Są tam ze trzy zdjęcia z tą ciężarówką, jedno z naczepą US Xpress, to z mojego avatara, drugie zimowe, trzecie na parkingu obok Volva VT 880. Z góry dzięki za głosy.
Dziękuję za głosy po raz drugi. Wygląda na to, że normalnie nokautujemy konkurencję. W lutym wygrało stare zdjięcie mojej ciężarówki pstryknięte w Texas Canyon i wysłane przez Krzyśka, a teraz właśnie otrzymałem maila od Volvo informujące mnie, że w marcu wygrało zdjęcie wysłane przeze mnie. To jest to samo zdjęcie, jakie używam teraz jako avatara. Oto list, jaki otrzymałem od Volvo:

CONGRATULATIONS Hiob!

We are very glad to announce that you have been awarded Truck-Of-The-Month winner at the Volvo Trucks Loading Ramp website. That is, the picture you sent us got the highest average score of all trucks in March!

GREAT PRIZE AND EXPOSURE

For this great achievement we want to send you a prize: a unique “winners´ only” Loading Ramp t-shirt. We also plan to honor you and your truck with an extra prominent exposure on the website. [...]
Best Regards

Volvo Trucks

Na początku starałem się podjąć jakąś rywalizację ze swoimi zdjęciami .. ale szybko dostałem kilka wrogich głosów i hop bęc na głowę :) później widziałem jakieś kosmiczne wyniki innych zdjęć. Gratuluje wygranej, i czas chyba na kolejne wygrane ;) pozdrawiam

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Prawdę mówiąc to ja sam nie rozumiem jak oni to oceniają. To zdjęcie miało wysoką ocenę w pewnym okresie, potem się ona obniżyła. Wygląda na to, że większość zdjęć i tak ma ocenę 7,3-7,4. Ale chyba nie ocena końcowa decyduje, ale średnia ocena za dany miesiąc. Dlatego auto, które teraz, tzn. pod koniec kwietnia, mające ocenę całkiem przeciętną, zostało truckiem miesiąca za marzec. Widocznie w marcu średnio miało najwyższą ocenę z wszystkich aut. Ale niezależnie od tego jak oni to liczą, ja się cieszę, że mi się, dzięki Waszym glosom, udało wygrać. Tym bardziej, że jest tam z 500 ciężarówek i do tej pory pięciu zwycięzców, czyli ma się 1% szans na zwycięstwo. Wygrać dwukrotnie pod rząd to naprawdę coś.

Albo jestem takim dobrym fotografem, :twisted: :P albo moje Volvo takie ładne, a tak naprawdę to pewnie wszystkie te Wasze głosy, zwłaszcza te „jedynki” dla konkurencji. Tym bardziej dziękuję, że wiem, że wiele z tamtych aut jest naprawdę atrakcyjnych i pięknie sfotografowanych i niejednemu żal było dawać te jedynki, wiedząc, że zasługiwali na więcej. Ale tak czy inaczej jedna ciężarówka, wysłana przez dwóch uczestników tego forum, dwa razy pod rząd wygrała plebiscyt. To sukces całego forum.


[ Dodano: Czw, 27.12.2007, 6:25 ]
A to Volvo VN 780 w wersji kempingowej. Oczywiście nie jest to opcja fabryczna, ale jakaś firma przerabia te samochody na kampery.

Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: