Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Model - pomoc
Post Wysłano: 15 maja 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

Witam :D
mam problem chciałbym już swój następny model pomalować to co czytałem lepiej sprayem (motpi) ale też czytałem ze je plastik i nie wiem w jakiej kolejności malować. Wspominali coś o podkładzie motip, bezbarwny motip i normalne lakiery motip i w tym problem w jakiej kolejności malować

Mam zamiar kupić
Italeri 3850 Scania R620 Atelier
Obrazek

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?a ... rp=&f_pkt=

a i jeszcze jak byście mi mogli doradzić jakie farbki kupić żeby pomalować lampy i jakiego kleju użyć :) ale żeby to było na stronie http://www.mojehobby.pl wtedy taniej by mnie wyszło :) . Jeśli chodzi o lakiery to ja sobie kupie w sklepie samochodowym :D

Bardzo będę wdzięczny o pomoc :)


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 16 maja 2008, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 mar 2008, 22:05
Posty: 269
GG: 12975077
Samochód: Ford Transit '98
Lokalizacja: Biała Podlaska

klej to pewnie revell contacta a co do farb to nie wiem...

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 16 maja 2008, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Ja do lamp używam farby o kolorze chromu. Jest to farbka tamiya. Co do malowania to najpierw usuń rysy, które wystąpiły podczas przygotowywania modelu do malowania. (O ile w ogóle będą)
Druga sprawa. Umyj go dokładnie wodą z mydłem, aby go odtłuścić. Poczekaj aż wyschnie i możesz nakładać podkład. tylko nakładaj go z odległości od 15-20cm. I pamiętaj lepiej pomalować dwa razy niż zrobić zacieki, a gdy już pomalujesz model kolorem to zanim nałożysz lakier bezbarwny to wypoleruj model papierem ściernym wodnistym 2000. usunie to tzw. "kaszke:", która powstała podczas nakładanie farby. A na samym końcu bezbarwnym lakierem. Możesz jeszcze pomalować model płynem, który nazywa się "Sidolux" utrwali to farbę i zrobi dobry podkład pod kalkomanie, gdy je już nałożysz to możesz pomalować "Sidoluxem"jeszcze raz. Ja tak robie i kalkomanie i farby, lakier bardzo dobrze się trzymają.


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 16 maja 2008, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

podziękowania dla ogierek093 i stasek za pomoc
ale może jeszcze jakieś rady ????


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 17 maja 2008, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Co do rad.
Rób uważnie i dokładnie. Dobrze przygotuj model do malowania tzn. Papier ścierny, żeby nie było rys itp. Jeśli masz jakiś ubytek to go zaszpachluj, Po malowaniu takie małe dziurki w plastiku źle wyglądają. I nigdzie się nie spiesz, bo pośpiech jest wskazany przy łapaniu much, a nie modelarstwie.


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 17 maja 2008, 13:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

to dowiedziałem się ze trzeba kupić papier ścier wodnisty 2000 ale jest mowa o jakiejś szpachli i w tym problem :? możesz mi wytłumaczyć :)


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 17 maja 2008, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

http://hawid.com.pl/wamod_szpachlowka_m ... -1268.html
Chodzi o to, że gdy masz gdzieś szparę, ubytek plastiku to nakładasz na to miejsce szpachłówke, czekasz aż wyschnie i szlifujesz papierem aż do końcowego efektu.


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 17 maja 2008, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2008, 17:50
Posty: 27
GG: 0

a czy farby Pactra / Farby akrylowe nadają się do malowania świateł wnętrza kabiny i innych pierdółek :D a może są jakieś inne ????


Tytuł: Re: Model pomoc
Post Wysłano: 17 maja 2008, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 14:47
Posty: 8
Lokalizacja: Żywiec

Witam.
Co do świateł przednich, to pomaluj powierzchnię pod koszem markerem olejnym w kolorze srebrnym i na wikolu który po wyschnięciu robi się przeźroczysty przyklej klosz. Jeżeli chodzi o lampi tylne, obrusówki i kierunkowskazy, to postępuj tak samo jak z przednimi światłami tylko, że lkosze pomaluj markerami transparentmymi (spirytusowymi), pomarańczowym i czerwonym, lub jak masz gdzieś obok sklep papierniczy to kup spbie farbki do szkła. Efekt murowany i jak tanio. Sam tak robię i wielu innych mopdelarzy.

Pozdrawiam jawkers.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: