Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Witam!

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, od 13 lat zajmuję się serwisem technicznym stacji paliw - as24, aris, oraz innymi sieciami. Przez ten czas nakręciłem prawie 1.000.000 km, miałem sporo przygód, z wieloma kierowcami miałem okazję rozmawiać i współpracować. Dosyć sporo wiem o różnych sprawach ze stacjami związanych - może moja wiedza przyda się komuś. Byłem też w wielu ciekawych miejscach europy - z chęcia podzielę się wrażeniami. Obecnie śmigam białym volkswagenem T5 - jeśli jeździcie po drogach wielkopolski, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego i bywacie na stacjach orlen, shell, lub bp - być może mieliście lub będziecie mieli okazję mnie spotkać ;)

Jeśli temat nie znajdzie zainteresowania, spokojnie można wrzucić go do kosza.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, 15:42 przez Toniacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lis 2007, 18:56
Posty: 61
GG: 5477986
Lokalizacja: Tomaszów maz

a robiłeś może jakieś fotki jak tak to byś mógł tu pare wrzucić oczywiście te najfajniejsze żeby nie zaśmiecać

_________________
SCANIA- Królową szos

Moje autko:
SCENIC


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Zdjęcia robiłem, niestety tych starych mam bardzo mało. Za to od kiedy mam cyfrówkę, zacząłem pstrykać więcej fotek, muszę przejrzeć moje zbiory, może znajdę coś ciekawego.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

to znajduj kolego i wrzucaj co ciekawsze kąski 8)

_________________
gdzieś w unii


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Bywasz może na Orlenach w Sokołowie Podlaskim:
1. na ulicy Wolności (wylot na Węgrów)
2. na ulicy Repkowskiej (wylot na Drohiczyn)

ewentualnie pobliskie miasta?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Nie, podlasie to nie mój teren. Głównie wielkopolska i lubuskie, okazjonalnie robię wypady w zachodniopomorskie oraz mazowieckie.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 18:15
Posty: 19
Lokalizacja: Poznań

Własnie poszukaj jakies fajne i wrzucaj moze znam jakies stacje.bo jestem z poznania

_________________
MAN Albatros Poland


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Cytuj:
Nie, podlasie to nie mój teren. Głównie wielkopolska i lubuskie, okazjonalnie robię wypady w zachodniopomorskie oraz mazowieckie.

Pozdrawiam
Tak na marginesie, podane przeze mnie rejony to woj. Mazowieckie. S. Podlaski jest jedynie z nazwy ;]

Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Co prawda mówisz, że zaopatrujesz as24, ale może mi pomożesz. Otóż dzisiaj przejeżdżając przez Dybki spojrzałem na stację Petrochemii Płock a na niej napisana tabliczka "Paliwa dostarcza PKN ORLEN". I moje pytanie. Dlaczego na stację petrochemii paliwa dostarczane są przez orlen, to jakiś odosobniony przypadek?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Cytuj:
Co prawda mówisz, że zaopatrujesz as24, ale może mi pomożesz. Otóż dzisiaj przejeżdżając przez Dybki spojrzałem na stację Petrochemii Płock a na niej napisana tabliczka "Paliwa dostarcza PKN ORLEN". I moje pytanie. Dlaczego na stację petrochemii paliwa dostarczane są przez orlen, to jakiś odosobniony przypadek?
A to nie jest tak że Petrochemia Płock to jest jeszcze stara nazwa i jest to prywatna stacją :?: Bo Petrochemia Płock zmieniła nazwę na PKN Orlen i dlatego tam pisało ze paliwo jest z Orlenu :?: Ale moge sie mylić :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kolega Ostry ma rację. Kiedyś Petrochemia Płock teraz PKN Orlen.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Dziękuję uprzejmie. Czyli można się spodziewać przerobienia stacji na barwy ORLENU czy zostanie Petrochemia? :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Zależy od tego czy stacja jest koncernu, czy prywatna.

U mnie w mieście są dwie stacje, stary CPN (pomarańczowe barwy) i była Petrochemia (prywatna). I gdy Orlen przejął Petrochemie to CPN natychmiast zmienił barwy, a Petrochemia z 3-4 lata była na starych. Teraz jest to Shell.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Jeśli teraz to shell, oznacza to, że to była stacja patronacka. Bardzo wiele dawnych stacji petrochemii to stacje patronackie, czyli de facto prywatne, sprzedające tylko paliwa danego koncernu. Sam obsługuję całkiem sporo tego typu stacji.

A co do sokołowa - w mazowieckim bywam niezbyt często. Czasami trafia mi się jakieś intratne zlecenie, ale generalnie nie opłaca mi się jeździć tak daleko, bo za jeżdżenie same w sobie słabo płacą, a dla mnie to duża strata czasu - mam bazę w okolicach poznania. Generalnie - im bliżej, tym więcej zarabiam, bo więcej czasu mogę przeznaczyć na realizację zleceń. Dziś np. miałem mało "popłatny" dzień - zrobiłem ponad 500km, a byłem tylko na dwóch stacjach (kostrzyn nad odrą oraz gubin). W sumie zastanawiałem się nad zrobieniem małego "foto-story" by pokazać jak pracuję. Praca jest całkiem fajna, sporo się jeździ, prawie codziennie jestem w domu, a zarobić można tyle co kierowca dużego auta na dobrej krajówce, lub słabej międzynarodówce. Jak ktoś lubi jeździć, to uspokajam - kilometrów też się natrzepie (ja robię 6-10 tys miesięcznie).

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Cytuj:
Kolega Ostry ma rację. Kiedyś Petrochemia Płock teraz PKN Orlen.
Chodź raz coś mi sie udało :mrgreen: Właśnie u mojego znajomego stacje Orlen przejął i cała będą przerabiać po swojemu nowe półki, lodówki, wystrój wnętrza i różne inne rzeczy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

A może bywasz w Ostrzeszowie na Orlenie? :)
Czekamy na zdjęcia T5-iątki :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Wyjazd w trasę:
Obrazek
W robocie:
Obrazek

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Jaka rejestracja, double o seven hehe ;d...

A ja jestem ciekaw na czym konkretnie polega Twoja praca?

Co robisz, np. nie wiem naprawiasz dystrybutory czy jak? Co nalezy do Twoich obowiazkow?

I jakie trzeba miec kwalifikacje zeby zatrudnic sie jako taki ktos? Jakie kursy itd.?


Ostatnio zmieniony 02 lis 2008, 14:22 przez Tomek_215, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Osobiście zajmuję się głównie serwisem systemów kasowych, sterowników dystrybutorów, systemami sond pomiarowych oraz elektroniką dystrybutorów. Sporadycznie usuwam drobne usterki mechaniczne dystrybutorów. Oficjalnie mam podane godziny pracy, ale w rzeczywistości pracuję wtedy kiedy jestem potrzebny (ma to swoje dobre i złe strony). Kiedy nie jestem potrzebny, grzeję dupsko w domu przed kominkiem. Kilometrów się robi miesięcznie 5000 ~ 6000 tys, ale bywa że i 10.000.

Mam średnie wykształcenie, plus studium informatyczne. Pracę dostałem, bo miałem doświadczenie w branży. Oczywiście, po tylu latach pracy, kursów, szkoleń i certyfikatów mam mnóstwo, ale to wynika ze specyfiki branży. W zeszłym roku szukaliśmy pracownika, spoza branży, do przeszkolenia, posiadającego wiedzę z zakresu elektroniki i komputerów. Ściągnąłem kolegę, po dwóch miesiącach szkoleń dostał netto (więcej niż 2500 mniej niż 3000zł - nie mogę dokładnie napisać ile), auto, notebooka z netem przez HSDPA, telefon, niezbędne narzędzia.

Żeby pracować w mojej branży, należy posiadać:
- podstawową wiedzę z zakresu elektroniki i informatyki
- chęci do nauki i "wchłaniania" wiedzy specjalistycznej
- prawo jazdy minimum kat. B, możliwość, chęć i gotowość do częstych wyjazdów, również kilkudniowych (jazda czasem parę godzin, potem praca przy usunięciu usterki, potem powrót, są sytuacje że schodzi w ten sposób 20 czy więcej godzin)
- umiejętność asertywnego myślenia i radzenia sobie ze stresem (brzmi jak wyświechtana regułka, a wbrew pozorom to dosyć ważne)

To tak w skrócie.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Bardzo dobrze, że utworzyłeś ten temat, chyba sam nie wierzyłeś w te słowa, że temat mógłby trafić do kosza ;-)

Jeśli lubisz to co robisz (jazda i serwis stacji) to można powiedzieć, ze jest to praca idealna ;-)

Miesięczne przebiegi (z tego co wiem) masz zbliżone bądź takie same do przebiegów niejednego kierowcy zestawu, tak więc jeździsz faktycznie do oporu....

Pewnie na wiele pytań odnośnie stacji paliw niemógłbyś bądź nie chciał odpowiedzieć toteż ich nie zadaje :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: