Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 gru 2007, 0:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Mam problem. W silniku mazdy jest woda zauwazyłem to gdy sprawdzałem olej na miarce widziałem biała pianę. Podejrzewam że to głowica pękła lub uszczelka pod głowicą. RADŹCIE SZYBKO


Dawid

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Witam!
Z tego co piszesz może być to uszczelka pod głowicą ale nie koniecznie.
Niewiem czy dobrze zrozumiałem że masz wode w układzie chłodzenia ale chyba nie nawet jeśli to gdyby zamarzła to powinno wypchnąc korki bezpieczeństwa z bloku silnika i co najwyżej rozsadzić chłodnice do czego chyba nie doszło bo o tym nie wspomniałeś więc zakładam że masz płyn.
Możliwych jest wiele opcji jedną z nich jest osiadająca wilgoć np. na bagnecie i robi się nalot, natomiast woda dostająca się do oleju powoduje że olej ma zabarwienie podchodzące pod biel i konsystencje majonezu.
Jeśli jest to uszczelka pod głowicą olej powinien również przedostawać się do układu chłodzenia z takiego powodu że ciśnienie oleju jest wyższe od ciśnienia panującego w układzie chłodzenia oczywiście przy pracującym silniku, natomiast po jego zgaszeniu ciśnienie oleju ustaje a w układzie chłodzenia nadal jest obecne wtedy płyn może swobodnie przedostawać się do oleju.
Musisz zaobserwować czy:
1.W zbiorniczku wyrównawczym jest tłusty osad
2.Ubywa Ci płynu z układu chłodzenia
3.Odkręć korek wlewu oleju lub najlepiej ściągnij pokrywe zaworów i zobacz czy znajduje się na niej biały tłusty osad
Co do pęknięcia głowicy to są to żadkie przypadki, aby do tego doszło silnik przedewszystkim musiał by zostać przegrzany.
Więc jesli nie zaobserwujesz objawów z punktów 1, 2, 3 to pewnie wilgoć osiadająca w silniku i na bagnecie :) i nie ma się czym przejmować bo to normalne o tej porze roku.
Jednak jeśli któryś z objawów Cię zaniepokoi i dojdzie do ściągania głowicy należało by ją sprawdzić na szczelność i splanować.
Powadzonka i życze tylko wilgoci :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Dzieki ale dzis rozebralismy glowice i okazało sie ze jest peknieta. :(


Dawid

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: