Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 cze 2008, 17:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

to znaczy że jest egzamin, a trudny??


Post Wysłano: 19 cze 2008, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Nie mam pojęcia ale nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek go pisał.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 19 cze 2008, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Dużo cennych informacji o kursach na przewóz osób i rzeczy:
1. http://www.zgora.wordy.pl/index.php?id=40&lng=pl
2. http://www.zgora.wordy.pl/index.php?fqo ... 80&fqiid=0

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 17 sie 2008, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Witam! czy idąc na kurs przewóz rzeczy musze mieć zrobione psychotesty i orzeczenie lekarskie?


Post Wysłano: 17 sie 2008, 21:51

Cytuj:
Na kurs na przewoz rzeczy musisz miec minimum C. Majac B nie mozesz zrobic tego kursu.
Skąd takich rzeczy się dowiedziałeś? To jakim cudem ja zrobiłem kurs na przewóz rzeczy w trakcie kursu na kat. C mając jak na razie tylko kat. B?
Cytuj:
a ja powiem tak: kurs na przewóz rzeczy i osób robiłem mając tylko kat.b, ponieważ nr prawa jazdy się nie zmienia! po podwyższeniu kategorii nr prawka cały czas masz ten sam. w osk ,gdzie robiłem kursy powiedziano mi,że w przypadku zdania na wyzszą kat. PJ zostanie mi wydane nowe zaświadczenie już z aktualną kategorią i tak było faktycznie
I tak jest właśnie w rzeczywistości.
Cytuj:
Na polega taki kurs, mniej więcej wiem ale czy na koniec kursu jest jakiś egzamin czy pytają cię z tego co się nauczyłeś?? jak to jest??
Teoretycznie kurs trwa 30h i powinny być omówione wszystkie zagadnienia uwzględnione w tym kursie. Praktycznie u mnie polegało to na zapłaceniu, obejrzeniu dwóch filmów po 1.5h i tyle. Gdyby nie to, że wszelkie informacje zdobyłem na własną rękę i dla własnej informacji, to miałbym tylko papierek bez żadnej wiedzy.
Cytuj:
Witam! czy idąc na kurs przewóz rzeczy musze mieć zrobione psychotesty i orzeczenie lekarskie?
Nie musisz. Robisz kurs na przewóz rzeczy, a potem jak chcesz pracować, to idziesz na psychotesty, a potem do lekarza medycyny pracy, chyba, że będzie upierdliwy i powysyła Cię jeszcze do innych: np. neurolog itp.


Post Wysłano: 18 sie 2008, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Mam jeszcze takie małe pytanie, czy mając kat. B mogę zrobić kurs na przewóz osób. Pytam się dlatego że jest oferta pracy na kat. B i potrzebny jest kurs na przewóz osób. Pozdrawiam!


Post Wysłano: 18 sie 2008, 18:39

Cytuj:
Mam jeszcze takie małe pytanie, czy mając kat. B mogę zrobić kurs na przewóz osób. Pytam się dlatego że jest oferta pracy na kat. B i potrzebny jest kurs na przewóz osób. Pozdrawiam!
Jasne, że możesz: np. pracując na TAXI masz kat. B, a do tego wymagany jest kurs na przewóz osób. Musisz wziąć pod uwagę, że jak potem będziesz robił kat. D i prawko uzyskasz po 10.09.2008, to mając kurs na przewóz osób do kat. B będziesz musiał przejść szkolenie dodatkowe.


Post Wysłano: 19 sie 2008, 10:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

Koledzy wiem że temat wiele razy wałkowany ale zadaje to pytanie z niepewności bo sam już nie wiem więc
czy mając prawo jazdy kat B mogę zrobić kurs na PRZEWÓZ RZECZY :?:
Jedni mówią tak inni nie morze ktoś wie jak to w końcu jest :?:


Post Wysłano: 19 sie 2008, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Cytuj:
Koledzy wiem że temat wiele razy wałkowany ale zadaje to pytanie z niepewności bo sam już nie wiem więc
czy mając prawo jazdy kat B mogę zrobić kurs na PRZEWÓZ RZECZY :?:
Jedni mówią tak inni nie morze ktoś wie jak to w końcu jest :?:
Kolego rozumiem Twoje pytanie, ale zastanawia mnie po co Ci kurs na przewóz rzeczy nie mając prawa jazdy kat.C, ani CE :?:
Myślę że lepiej jest najpierw zrobić prawka, a dopiero potem psychotesty i kurs na przewóz, takie jest moje zdanie bo akurat zabieram się za robienie C. :wink:

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Post Wysłano: 19 sie 2008, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

Przepraszam was za niesprecyzowanie swojego zapytania ale kurs na przewóz rzeczy chcę zrobić mając prawko
tylko na B bo 18stkę kończę pięć miesięcy przed wprowadzeniem kwalifikacji wstępnej i chcę się zabezpieczyć wcześniej robiąc kurs na starych zasadach bo mogę się nie wyrobić z BC w ciągu pięciu miesięcy a według mnie przy dzisejszych terminach oczekiwania na egzamin to na pewno się nie wyrobie i jeszcze raz chciałbym się zapytać czy mogę zrobić ten kurs na kategorii B :?:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: