Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 paź 2007, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2007, 19:53
Posty: 28
Lokalizacja: Cieszyn

Cześć. Mam takie pytanie bo doszły mnie słychy ze jest zniżka na prawo jazdy jeśli jest sie uczniem i chcialbym sie dowiedzieć czy to prawda a jeśli tak to ile ?? Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Temat przeniesiony. / Łukasz


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 14:11
Posty: 73
GG: 1220901
Lokalizacja: Szczecin

Ja miałem znizke 50 zł jak sie zapisywałem ( jestem studentem)


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

wszystko zależy od szkoły, stawki za kurs mogą się różnić pomiędzy szkołami, niektóre mają zniżki za fakt jednorazowej wpłaty całej kwoty, bądź fakt bycia uczniem/studentem. Stawka zniżki i sam fakt jej istnienia to indywidualna kwestia każdego kierownika.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:15
Posty: 31
Lokalizacja: 40 km do kraka :)

Cytuj:
wszystko zależy od szkoły, stawki za kurs mogą się różnić pomiędzy szkołami, niektóre mają zniżki za fakt jednorazowej wpłaty całej kwoty, bądź fakt bycia uczniem/studentem. Stawka zniżki i sam fakt jej istnienia to indywidualna kwestia każdego kierownika.
Dokładnie jest tak jak kolega napisał, możesz również zapisać sie na dwie kategrie na raz wtedy napewno coś taniej będzie, ale jesli chodzi o zniżki typowo dla uczniów to chyba jakiś chwyt reklamowy indywidualnego ośrodka szkoleniowego.

_________________
Jest B, C i E .......


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

Dokładnie, zniżka to sprawa każdej szkółki "L" oddzielna...ja dostałem zniżkę za to.. że robiłem kat. A i B naraz...pzdr

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 16:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Ja mam zniżkę na prawo jazdy B, z racji że jestem uczniem Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Prawo jazdy ze zniżką można zrobić w szkole, jednak u mnie mówią że trzeba strasznie długo czekać bo mają tylko jedno auto. Za to ostatnio doszły mnie słuchy, że ta zniżka jest też uwzględniana przez Ligę Obrony Kraju. Technikum ma bodajże 30% zniżki, liceum profilowane 10%, ale nie jestem do końca pewny.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2007, 19:53
Posty: 28
Lokalizacja: Cieszyn

Kolego Lenin a jeśli jestem uczniem zasadniczej szkoły zawodowej na profilu mechanik to jaką mam zniżke??


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2007, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ja też jestem z Bielska i chodze do technikum i żadnych zniżek z tego tytułu nie mam (nie słyszałem o tym, prócz 100 zł upustu w szkole prowadzonej w budynku mojej szkoły :)

a co do LOK, to kiedys chyba widziałem ich Lki w bb, ale na stronie nie moge nic znaleźć o kursach na śląsku??!?

jednak ja i tak wybieram sie (w grudniu) tam gdzie jest najlepiej a nie gdzie najtaniej. Rozważam Pytlik, AUTKO, STOP i jeszcze może coś sie znajdzie:)


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2007, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

grzecho_1990, zawodówka nie ma zniżki, przynajmniej u mnie.

Marix, ja też czasami widuję ich Lki w Bielsku, co do informacji o kursach to spróbuję się coś dowiedzieć.

Co do innych wymienionych przez Ciebie ośrodków, odradzam Autko. Słyszałem dużo negatywnych opinii na temat tego ośrodka, podobno wielu nie może tam zdać.

W Domu Handlowym Klimczok jest jakiś ośrodek, poszło tam paru kumpli ode mnie z klasy i sobie chwalą.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2007, 13:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lenin, zaczynam wpadać w depresje, zamiast w radość że wkrótce prawko. Tyle sie naczytałem, na forach newsach, artykułach itd, że mam taki miż masz że nie moge...

Po pierwsze mam problem z wyborem ośrodka. Niemal wszystkie opinie są g warte, bo są to opinie od zdajacych w tym ośrodku. Są to opinie totalnie nieobiektywne i nic niewarte. Poza tym jak ktoś nie zda za 1 razem, co jest częste to od razu wiesza psy na ośrodku.

I wybierz tu człowieku dobrą szkołę.

Poza tym mam jeszcze większy miż masz odnośnie prawka C, C+E, D
już mi sie totalnie wszystko pomieszało. Badania, karta kierowcy, przebieg kursu, egzaminu, wymagane papiery, nadochodzące nowe przepisy. Massssakra...... im więcej czytam na ten temat tymbardziej nic nie wiem i chyba po prostu trzeba przestać o tym myśleć i póki co zając sie B, bo w końcu jest taka kolej rzeczy.

Autko mi sie podoba bo fajnie sie prezentują, opinie dobre znam, od kumpla i od jego kumpli, fajna nazwa:), strona i przede wszystkim jako nieliczni mają terminy kursów aż do grudnia ustalone


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2007, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Co do LOKu to tu są informacje na temat placówki w Bielsku:
http://www.lok.slask.pl/nasze.html?id=28

Ja powiedziałem, co wiedziałem na ten temat od znajomych i innych osób ;]
Pewnie jednak jest tak jak mówisz że niektóre opinie nie zawierają do końca prawdy, dlatego podchodzę do nich z pewnym dystansem. Faktycznie ciężko jest z wyborem dobrego ośrodka a niedługo samemu będzie trzeba pójść na prawko... . Chyba wybiorę LOK, bo mnie taniej wyjdzie a czy będzie trudno czy łatwo to się okaże.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2007, 19:53
Posty: 28
Lokalizacja: Cieszyn

A w Cieszynie jaka szkoła jest najelepsza waszym zdaniem??


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Przed rozpoczęciem prawa jazdy kat C zauważyłem raz w szkole ogłoszenie kursy na prawo jazdy wszystkich kat uczniowie szkoły zniżki, więc zrobiłem badania i poszedłem spytać o tą zniżkę, jak się okazało niby obowiązywała dla kursantów na kat B. na tym skończyło się moje zniżki. Jak robiłem C+E, to o zniżki już nie pytałem. Wydaję mi się że to wszystko zależy tylko od ośrodka jak wywiązuje się z haseł na ogłoszeniach to macie zniżki. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 8:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Ja miałem zniżkę 100 zł, z 1300 na 1200 zł. To do jakiej i o jakim kierunku szkoły się chodzi było bez znaczenia.

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a tak przy okazji czy przypadkiem od 1 stycznia nie wchodzą nowe przepisy?
Zielony listek, prędkośc, ryyzko odebrania prawka na każdym kroku dla nowych itd?

Podobno liczy sie data zapisu na kurs, to prawda?


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
a tak przy okazji czy przypadkiem od 1 stycznia nie wchodzą nowe przepisy?
Zielony listek, prędkośc, ryyzko odebrania prawka na każdym kroku dla nowych itd?

Podobno liczy sie data zapisu na kurs, to prawda?
Tutaj masz do twojego pierwszego pytania
Prawo jazdy
Nowe Przepisy
Zmiana mówi że od stycznia system egzaminowania, czyli może być tak że jak się ktoś zapisał w grudniu to już egzamin jak będzie miał w styczniu będzie zdawać na nowo, ale wszystko okaże się w styczniu.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

driver no tak, ale własnie to przeczytałem wcześniej, zresztą byłem w tych informacjach na bieżąco. Interesuje mnie tylko od kiedy, ale widze że nie ma żadnych pewników.

Jednym słowem ide na kurs w grudniu, ucze sie po staremu, kurs mnie uczy wyrycia na pamięc pytań itd, po czym kończę kurs i okazuje się że musze się zapisac na egzamin na nowych zasadach?

Rozumiem, że jest takie ryzyko niezależnie od tego, kiedy zacznę kurs tak?


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Nie koniecznie zapisać ale zdawac egzamin teoretyczny i może badania będziesz musiał zrobić. Ale sądzę że ta grupa zapisana choćby w grudniu mogła by się trochę ciągnąc w WORD-ach, nawet rok lub dwa, nie wszyscy zdają za pierwszym razem, czasami na następny egzamin trzeba czekać 2 miesiące, policz sobie jak ktoś do egzaminu przystępuje piąty lub więcej razy a to by samo siebie wykluczało bo musieli by zrobić podział na dwie grupy po staremu i nowemu. Postaram się dowiedzieć konkretnie od instruktorów prawa jazdy kat B, i jutro dam znać. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wielkie dzięki będe zobowiązany


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Powiem Ci że nic szczególnego sie niedowidziałem, sami mało co wiedzą, praktycznie wszystko jest napisane, ale termin wejścia w życie nowych przepisów może zostać przesunięty, bo politycy nie mają teraz czasu się zajmować nowelizacja, zdawania prawa jazdy. :wink:

_________________
TIR - Transport International Road


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: