Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2014, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Rozpocząłem kurs kat. C, na którym dostałem płytkę z pytaniami. Kolega, który robił w tej samej szkole i z tej samej płytki testy powiedział, że żadne pytanie mu się nie trafiło. Czy jest gdzieś baza pytań, z których będę mógł skorzystać? Znalazłem na e-kierowca, ale chciałbym jakiś rad i wypowiedzi na ten temat jak się za to zabrać i od czego zacząć.


Post Wysłano: 20 gru 2014, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Rozpocząłem kurs kat. C, na którym dostałem płytkę z pytaniami. Kolega, który robił w tej samej szkole i z tej samej płytki testy powiedział, że żadne pytanie mu się nie trafiło. Czy jest gdzieś baza pytań, z których będę mógł skorzystać? Znalazłem na e-kierowca, ale chciałbym jakiś rad i wypowiedzi na ten temat jak się za to zabrać i od czego zacząć.
nie ucz się tego co "może być'' na egzaminie tylko naucz się przepisów.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 gru 2014, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

To pewne, że znając przepisy nie powinno mnie nic zaskoczyć, ale czasami pytania i odpowiedzi są tak formułowane, że potrafią zagiąć i dać klina. Wykładowca mówił że Kodeks Drogowy od art.1 do 66 włącznie + podręcznik kursanta. Wystarczy mi to, czy powinienem sięgnąć czegoś więcej?


Post Wysłano: 20 gru 2014, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
To pewne, że znając przepisy nie powinno mnie nic zaskoczyć, ale czasami pytania i odpowiedzi są tak formułowane, że potrafią zagiąć i dać klina. Wykładowca mówił że Kodeks Drogowy od art.1 do 66 włącznie + podręcznik kursanta. Wystarczy mi to, czy powinienem sięgnąć czegoś więcej?
myślenie nie boli tylko trzeba je uruchomić.
ciekawe po co ktoś napisał resztę artykułów z tego aktu prawnego - chyba z nudów i potrzeby wyrobienia normy druku.
powinieneś sięgnąć do;

Warszawa, dnia 14 września 2012 r.
Poz. 1019
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 13 lipca 2012 r.
w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców
Na podstawie art. 32 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151, z późn.
zm.2)
) zarządza się, co następuje:

to chyba jest aktualne, ale najpewniej w tej sprawie wypowie się Cyryl on szkoli kierowców i nie tylko więc jest na bieżąco.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 gru 2014, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2014, 16:46
Posty: 6
GG: 5603324

Moje doświadczenia z tym egzamin na kat. C bo na B miałem jeszcze te stare których dało się na pamieć nauczyć i widząc obrazek można było wiedzieć jaka odpowiedz.

Ale o tym C: ja sobie w wolnej chwili czytałem kodeks drogowy CAŁY i starałem się zapamiętać takie szczegóły przede wszystkim te o których nie wiedziałem, następnie znalazłem książkę którą kiedyś tam dostałem na kategorie B z osk i przerobiłem całość dla przypomnienia różnica taka ze w tej na B wyjaśnione jest wszystko od podstaw np. są wszystkie znaki a na C raczej te co tycza się ciężarówek. Na samym końcu własnie ta książka którą dostałem z osk na kat C jakieś czasy pracy, znaki te które typowo do ciężarówek są itp ogólnie wszystko co tam jest.
Robiłem jeszcze rożne dostępne testy które były w stylu tych nowych nie zastanawiając się czy to są takie same czy nie i tez kilka rzeczy w głowie z nich zostało i dzięki nim wiedziałem czy co kol wiek wiem czy jest raczej kiepsko...

Efekt był taki ze egzamin teoretyczny ponad rok temu zdałem za pierwszym razem, niektórzy tam byli nawet 8 raz. Akurat ja nie miałem jakiś pytań które mnie zaskoczyły słyszałem ze jednak zdążają się takie typu podaj wymiary tablicy rejestracyjnej ale na twoim miejscu gdzie te testy są już ponad 2 lata poszukał bym na necie tych pytań po dwóch latach przecieki są duże. Pamiętam ze gdzieś na necie widziałem forum gdzie ludzie po egzaminie pisali treści pytań które zapamiętali.


Post Wysłano: 24 gru 2014, 16:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Od siebie polecam kodeks drogowy (ja uczyłem się tylko pierwszej części, trochę ponad 20 stron, druga to jakieś głupoty o UDT, homologacjach itp.) + jakiś podręcznik czy nawet wiki gdzie są znaki z komentarzem do nich + pierwsza pomoc + pytania z e-kierowcy (można spokojnie znaleźć z darmowego źródła :P).

To co powyżej ogarnąłem w 2 dni i miałem maksa za pierwszym podejściem.


Post Wysłano: 25 gru 2014, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
To pewne, że znając przepisy nie powinno mnie nic zaskoczyć, ale czasami pytania i odpowiedzi są tak formułowane, że potrafią zagiąć i dać klina. Wykładowca mówił że Kodeks Drogowy od art.1 do 66 włącznie + podręcznik kursanta. Wystarczy mi to, czy powinienem sięgnąć czegoś więcej?
akty prawne, które powinien znać każdy kierowca to:
1. ustawa Prawo o Ruchu Drogowym,
2. rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów na drodze,
3. rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia,
4. Ustawa o Kierujących Pojazdami.

akty prawne, które powinien znać kierowca zawodowy:
1. Ustawa o Transporcie Drogowym,
2. rozporządzenie 561/2006,
3. Układ z Schengen,
4. Prawo przewozowe,
5. konwencja CMR,
6. Wytyczne odnośnie europejskiej dobrej praktyki w zakresie mocowania ładunków w transporcie drogowym,
7. budowa pojazdów.
to są tematy z których mogą być pytania na egzaminie C, lub D.

dodatkowo trafiają się pytanie (nie wiem czy na C, D czy na KW) nie wiadomo skąd: np. o ciężkości wypadków drogowych.
tutaj trzeba wiedzieć, że w świetle przepisów BHP wskaźnik ciężkości wypadków (Cw) to stosunek liczby dniówek straconych (ds) które są spowodowane absencją wypadkową do liczby wszystkich zaistniałych wypadków (lw). Obliczany jest zgodnie ze wzorem:Cw=Ds/Lw.
jednak dla wypadków drogowych „ciężkość wypadków” według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego, to: liczba ofiar śmiertelnych na 100 wypadków.
takie tematy powinny być omówione na KW przewozu rzeczy lub osób, przynajmniej ja tak robię. na KW podczas wykładów jest tyle czasu, że można te wszystkie tematy dokładnie omówić, jest trochę czasu na luźne dyskusje oraz mi zostają 3-4 dni na dokładne omówienie bazy pytań na KW.

natomiast osoby robiące kurs na C lub D najczęściej rezygnują z wykładów, a potem są kłopoty.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 gru 2014, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

Masa pytań jest na forach o tematyce prawa jazdy, takie pytania które tam są trafiają się na egzaminie państwowym. Warto przed egzaminem poczytać nawet jak używać gaśnicy i w jakich przypadkach można jej użyć. Kilka pytań jest o czasie pracy kierowcy zawodowego. Jak nie ogarniacie kierowania ruchem przez policjanta, warto poczytać i popatrzeć na filmiki jak to ma wyglądać prawidłowo. Standardowo pierwszeństwo na skrzyżowaniach trzeba ogarniać. Można wyłożyć się na banalnych pytaniach, a powrotu jak kiedyś niestety nie ma...


Post Wysłano: 03 sty 2015, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Dziś będąc na jazdach instruktor powiedział mi, że od 2015 roku będzie dostępna baza pytań egzaminacyjnych, wie ktoś coś o tym?


Post Wysłano: 03 sty 2015, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

ja wiem, potwierdzam, że tak będzie.
Powodzenia na egzaminie 8)


Post Wysłano: 06 sty 2015, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Ma ktoś jakieś źródło szerzej opisujące zagadnienie ? :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: