Strona 3474 z 3476 [ Posty: 69511 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13472 3473 3474 3475 3476 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 maja 2024, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Cytuj:
Aż mi się przypomniało jak Erkuś z mpk sprzedawał felgi chyba i to nawet Luka Tobie nie ?
Jak nic nie pokręciłem :mrgreen:
Kupiłem od niego auto, "trochę" stan deklarowany się różnił od rzeczywistego, ale wziąłem w dobrych pieniądzach i doprowadziłem auto do ładu. Więc nie narzekałem na to nigdy i nadal nie narzekam, a mam do niego 500 km w jedną stronę i cała wycieczka zajęła mi kilkanaście godzin.
Natomiast później znalazł teczkę z dokumentami od auta, której mi nie przekazał przy sprzedaży i wysyłał mi przez 3 miechy. Tam był kod do radia bodajże, który w serwisie kosztował 300 zł, dlatego mi na tym zależało. Mógł w ogóle nie wspominać o tym, tylko wyrzucić, ale ja jego rzeczy z auta, których zapomniał wypakować, spakowałem na 2 dzień i odesłałem.
Liczę, że powtórki z rozrywki nie będzie :D
Cytuj:
Mam teraz 245/45/18 ale Luka wezmę je. Wyślij na PW numer telefonu, w poniedziałek wieczorem zadzwonię dogadamy szczegóły. Znajomi często solówkami są na Śląsku albo pomyślimy coś z kurierem. 😉
Nie ma problemu, podeślę na priv.
W fordach często wkładają inne rozmiary, bo ten wymyślony przez forda jest po prostu drogi względem podobnych, np. na których jeździ cały VAG.


Post Wysłano: 12 maja 2024, 17:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1906
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
takie pytanie o małego gruza do max 50tys i w sumie są dwie opcje:
oczywiście diesle,
kuga II za te kasę to roczniki 2013-2015
albo q5 ale to te pierwsze 2008 max chyba za te kwote sensownego coś to 2012r

ktoś coś jakieś uwagi etc? w tym segmencie w ogóle się nie orientuję niestety :/
Ja bym się kierował zasadą im młodsze (z mniejszym przebiegiem) tym lepiej. Z tych dwoch wolałbym młodszego Forda. Około 15 letnie Audi brzmi drogo wg mnie

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 12 maja 2024, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 817
GG: 0

Cytuj:
2.0 tdi z lat 2011-2013, 170-177km, z tych które znam to z połowa przeszła generalny remont.
Zaczynało się dużym poborem oleju, na początek turbina, potem wyrwana głowica, jak już robić to zrzucona miska, panewki śmiecie, w sumie wychodzi że remont generalny przy 220-250kkm za 6-7kzł.

Oczywiście 2.0 tdi w Q5 nie jedzie, a pali zdecywanie więcej niż 2.4, D5 185km Volvo.
Volvo zdecywanie lepiej jedzie, mniej pali, lepiej brzmi.

Q5 to fajne auto, tylko to 2.0 tdi to śmieć, i Dsg mega fajny temat, tylko remont to 8-15kzł.
dziękuję za rzeczową opinie jak zawsze :D

po prostu potrzebowałem się tylko utwierdzić w tym że kuga będzie lepszym wyborem tak na szybko :D

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 12 maja 2024, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 451
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Kuga tylko nie z Ecoboost w benzynie .Za te pieniądze poszukałbym czegoś z PSA , będzie młodsze od Forda a dieslu bez Ad-blue na pewno trwalsze . Ale zaznaczam mam słabość do francuzów i od 25 lat się nie zawiodłem .


Post Wysłano: 12 maja 2024, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Cytuj:
Kuga tylko nie z Ecoboost w benzynie .Za te pieniądze poszukałbym czegoś z PSA , będzie młodsze od Forda a dieslu bez Ad-blue na pewno trwalsze . Ale zaznaczam mam słabość do francuzów i od 25 lat się nie zawiodłem .
Przecież diesel w PSA będzie ten sam co w Fordzie. 2.0 HDI/TDCI - jak zwał tak zwał, francuski, porządny diesel. Istotną różnicą jest mokry/suchy DPF. Raczej w obu przypadkach bezproblemowy, przy czym francuskie auta tankuje się do pełna, bo płyn eolys podawany jest przy otwarciu klapki wlewu paliwa. Wiec nie dla tych, co tankują za 5 dych co 2 dzień.

Tylko Forda nie brać w automacie. Powershift II jest już ponoć lepszy, ale nadal problematyczny, a Powershit I to wymysł szatana. Popularną metodą naprawy tej skrzyni jest wymiana na manual :]


Post Wysłano: 13 maja 2024, 8:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 816
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Hej, hej pany! Pytanie techniczne. Przez Imielin i Chełm Śląski a później DW780 przez Alwernię do Krakowa idzie ominąć tą najtańszą autostradę w Europie? :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 13 maja 2024, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3582
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Wiem, że tu sami wolwiarze i możemy być nieobiektywni, ale jak wspomniał Kierownik XC60 przy zastanawianiu się pomiędzy Kugą a Q5 wydaje się być naturalnym wyborem. Ciekawym choć nieoczywistym wyborem jest też MB GLK.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 13 maja 2024, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Cytuj:
Hej, hej pany! Pytanie techniczne. Przez Imielin i Chełm Śląski a później DW780 przez Alwernię do Krakowa idzie ominąć tą najtańszą autostradę w Europie? :D
Nie, drogą zamknięta, w remoncie.
Jedziesz na S1 łódź, później na dk79 Jaworzno i do A4. Omijasz bramki w Mysłowicach, a do drugich nie dojeżdżasz, bo zjeżdżasz na ostatnim węźle przed Balicami - Rudno.
Która kopalnia?


Post Wysłano: 13 maja 2024, 19:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1906
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Skoro była mowa o furach to pomyślałem że i mi by się porada przydała.
Czy miał ktoś do czynienia z 1.6 tdi w vw caddy? Pchać się w dsg jeżeli przebieg będzie w okolicy 200 tysięcy km?
Szukam sobie jakiegoś blaszaka tych gabarytów albo nawet coś większego.
Diesel, 2010+ ale przez ograniczony budżet nie poszaleje

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 13 maja 2024, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3582
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie wiem czy to będzie to samo, ale w rodzinie jest Golf szósty z 1.6 TDI i ogólnie jeździ całkiem dobrze, ale nie jest bezproblemowy, przynajmniej przy przebiegach 200+. Wiem, że coś z wtryskami się działo, EGR też jest dosyć problematyczny i drogi.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 13 maja 2024, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 451
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

DSG jeśli olej nie był wymieniany ( tak zaleca producent ) przy 200 tysiącach to potencjalne problemy ,jeśli był wymieniany choć ze 3 razy będzie jeździć .W 1,6 TDI tylko nie pamiętam od którego roku jest przysłona zamykana elektrycznie na pompie wody co przyspiesza nagrzewanie silnika i jej awaria często prowadzi do przegrzania .A poza tym do spokojnej jazdy całkiem fajny elastyczny i oszczędny .


Post Wysłano: 14 maja 2024, 0:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1906
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Pytanie tylko czy to co zaleca producent skrzyni idzie w parze z planem serwisowym producenta samochodu. W Volvo które miałem było tak że Volvo jako producent samochodu nie przewidywał w planie serwisowym wymiany oleju w skrzyni, haldexie czy przekładni kątowej ale już poszczególni producenci tych podzespołów już tak i weź się teraz kłóć z osłami w ASO o to

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 14 maja 2024, 7:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Post Wysłano: 14 maja 2024, 12:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Erki był dobry zawodnik :D
Narobił ambarasu z tym Fiacikiem, potem było skamlenie na PW, "koleżeństwo" na FB, żeby przypudrować sprawy, potem znikł jak kamfora i kolegi nie ma 8)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 maja 2024, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3144
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Zauważyłem, że sławne niebieskie mercedesy na KN zaczęły ciągać Chłodnie… strach się bać.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 14 maja 2024, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 958
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Cytuj:
Erki był dobry zawodnik :D
Narobił ambarasu z tym Fiacikiem, potem było skamlenie na PW, "koleżeństwo" na FB, żeby przypudrować sprawy, potem znikł jak kamfora i kolegi nie ma 8)
Przecież jeśli dobrze pamiętam to znalazł miłość swojego życia to się dziwisz. :mrgreen: Skończyły się internety, fora, koleżeństwo. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 14 maja 2024, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4067
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Dziękuję! :D

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 14 maja 2024, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2010, 18:49
Posty: 41
GG: 0

Cytuj:
Skoro była mowa o furach to pomyślałem że i mi by się porada przydała.
Czy miał ktoś do czynienia z 1.6 tdi w vw caddy? Pchać się w dsg jeżeli przebieg będzie w okolicy 200 tysięcy km?
Szukam sobie jakiegoś blaszaka tych gabarytów albo nawet coś większego.
Diesel, 2010+ ale przez ograniczony budżet nie poszaleje
Odradzam 1,6 TDI, problemy z wtryskami (padły przy 86tys.)ponadto silnik nie do końca radzi sobie z masą auta.


Post Wysłano: 15 maja 2024, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 21:07
Posty: 62
GG: 1
Lokalizacja: WGS

Kangoo lub dacia z !.5dci, najwiecej tego jeździ z dostawami cześci.


Post Wysłano: 15 maja 2024, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 816
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Hej, hej pany! Pytanie techniczne. Przez Imielin i Chełm Śląski a później DW780 przez Alwernię do Krakowa idzie ominąć tą najtańszą autostradę w Europie? :D
Nie, drogą zamknięta, w remoncie.
Jedziesz na S1 łódź, później na dk79 Jaworzno i do A4. Omijasz bramki w Mysłowicach, a do drugich nie dojeżdżasz, bo zjeżdżasz na ostatnim węźle przed Balicami - Rudno.
Która kopalnia?
Hej. Leciałem w okolice Grybowa, a że czas miałem dobry to mnie myśli naszły czy nie spróbować alternatywy dla biedaków ze stalexportu. Skończyło się tym że pojechałem A4, a przed zjazdem na Brzesko, na którym to zjeżdżałem wywróciła się ciężarówka. Stałem ponad 2 godziny, później nawrotka i autostradą po prąd do najbliższego zjazdu na serwisówkę :lol:

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3474 z 3476 [ Posty: 69511 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13472 3473 3474 3475 3476 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: