Strona 3251 z 3476 [ Posty: 69511 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13249 3250 3251 3252 32533476 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sty 2022, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Ja też tak myślę, ale są też tacy, którzy myślą trochę inaczej. Tu akurat przykład gościa z rodziny, on uważa, że jeżeli masz więcej niż jedno dziecko, to jesteś patus, bo albo nie umiesz używać "gum", albo nie stać cię, aby kobita poszła do lekarza i się zabezpieczyła. :D Przez co, nie jesteś w stanie odpowiednio ubrać tego drugiego dziecka w markowe ciuchy, dać wystarczająco dużo kasy, itp., czyli jesteś patologią. :D A on mając jednego, może dać mu na ciuchy, dziewczyny, studia, imprezy, gumy i zapewnić odpowiedni start w życiu.
https://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw
pytań brak ...


Post Wysłano: 23 sty 2022, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1814
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Też w sumie nie miałem, szkoda było mi czasu na jakieś konwersacje, pomijając to, że nazwał tak nawet swoich rodziców, bo chcąc nie chcąc, sam też nie był jedynakiem. :mrgreen:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 23 sty 2022, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
w mojej ocenie praktycznie wszystkie ustawy uchwalone od 2015 roku powinny być uchylone i przywrócony powinien być stan prawny sprzed tej daty. by nie było wątpliwości to nie powinno byc żadnych roszczeń w związku z powrotem do wczesniejszego stanu prawnego.
dopiero wtedy można zmieniać i wprowadzać to co sie sprawdziło i ma sens przedewszystkim gospodarczy bo to stąd ( podatki) sa pieniądze nie z drukarni glapińskiego.
Trochę chyba kolego przesadzasz że wszystkie, połowa może i nadaje się do kosza ale nie praktycznie wszystkie.
Na pewno jednym lepszym uszczelnieniem podatków było wprowadzenie systemu SENT. Może i jest to uciążliwe dla przewoźnika ale szara strefa w dużym stopniu się zmniejszyła. Najlepszym przykładem jest pewna firma z Pszczyny, z placu której prawie żadna beczka nie wyjechała na drugi dzień po wprowadzeniu SENT-u.

Co do inflacji i szalejących cen energii to wcale w Polsce jeszcze nie jest najgorzej.
Przykład zza naszej zachodniej granicy, gdzie odkąd prowadzone są zapisy (1949r.) to inflacja w grudniu pierwszy raz przekroczyła 24% (w PL 14%).


Post Wysłano: 23 sty 2022, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
...
A później taki synio dwie lewe ręce i brak predyspozycji do czegokolwiek, bo po co ma pracować jak tatuś i tak da, wszystko kupi :D nie mówię że tak jest zawsze, ale niestety często.


Post Wysłano: 23 sty 2022, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
w mojej ocenie praktycznie wszystkie ustawy uchwalone od 2015 roku powinny być uchylone i przywrócony powinien być stan prawny sprzed tej daty. by nie było wątpliwości to nie powinno byc żadnych roszczeń w związku z powrotem do wczesniejszego stanu prawnego.
dopiero wtedy można zmieniać i wprowadzać to co sie sprawdziło i ma sens przedewszystkim gospodarczy bo to stąd ( podatki) sa pieniądze nie z drukarni glapińskiego.
Trochę chyba kolego przesadzasz że wszystkie, połowa może i nadaje się do kosza ale nie praktycznie wszystkie.
Na pewno jednym lepszym uszczelnieniem podatków było wprowadzenie systemu SENT. Może i jest to uciążliwe dla przewoźnika ale szara strefa w dużym stopniu się zmniejszyła. Najlepszym przykładem jest pewna firma z Pszczyny, z placu której prawie żadna beczka nie wyjechała na drugi dzień po wprowadzeniu SENT-u.

Co do inflacji i szalejących cen energii to wcale w Polsce jeszcze nie jest najgorzej.
Przykład zza naszej zachodniej granicy, gdzie odkąd prowadzone są zapisy (1949r.) to inflacja w grudniu pierwszy raz przekroczyła 24% (w PL 14%).
Za Sent'em też jestem. A później długo, długo nic ...

A może sąsiad uczciwie policzył inflacje i dlatego taki wynik? Ja patrząc na swoje wydatki widzę inflację na dużo wyższym poziomie niż ten oficjalny ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 23 sty 2022, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 394
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Nie ważne jaka jest inflacja ważne kto liczy :roll:
Obrazek
Trochę już przeterminowane dane ale obecne lepsze nie będą.

Inflacja dla każdego wygląda inaczej bo wydaje pieniądze na różne rzeczy w różnym stopniu i jak by ją policzył dla swojego koszyka zakupowego to wyjdzie inna niż oficjalna która ma być niby dla całej gospodarki i oficjalnie wynosi 8,6%

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 23 sty 2022, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
w mojej ocenie praktycznie wszystkie ustawy uchwalone od 2015 roku powinny być uchylone i przywrócony powinien być stan prawny sprzed tej daty. by nie było wątpliwości to nie powinno byc żadnych roszczeń w związku z powrotem do wczesniejszego stanu prawnego.
dopiero wtedy można zmieniać i wprowadzać to co sie sprawdziło i ma sens przedewszystkim gospodarczy bo to stąd ( podatki) sa pieniądze nie z drukarni glapińskiego.
Trochę chyba kolego przesadzasz że wszystkie, połowa może i nadaje się do kosza ale nie praktycznie wszystkie.
Na pewno jednym lepszym uszczelnieniem podatków było wprowadzenie systemu SENT. Może i jest to uciążliwe dla przewoźnika ale szara strefa w dużym stopniu się zmniejszyła. Najlepszym przykładem jest pewna firma z Pszczyny, z placu której prawie żadna beczka nie wyjechała na drugi dzień po wprowadzeniu SENT-u.

Co do inflacji i szalejących cen energii to wcale w Polsce jeszcze nie jest najgorzej.
Przykład zza naszej zachodniej granicy, gdzie odkąd prowadzone są zapisy (1949r.) to inflacja w grudniu pierwszy raz przekroczyła 24% (w PL 14%).
Po pierwsze trzeba odróżnić inflacje PPI od CPI. Po drugie koszyk inflacyjny kazdego kraju jest inny i manipulowany aby wzglednie pasowal pod cele inflacyjne danego rzadu. Dlatego bardziej miarodajna jest inflacja mierzona przez Eurostat a tam tez Polska wygląda słabo. Co wazniejsze my jako szarzy ludzie powinnismy sie skupic na sile nabywczej pieniadza a ta statystyka dla zwyklego polaka wyglada juz fatalnie.

Co do sent to mimo iz spowolnilo to pewne przekrety to wedlug oficjalnych danych wplyw do budzetu ma to znikomy poniewaz armia urzednikow jaka zostala skierowana do obslugi tego programu przepala kase jaka jest odzyskiwana z przekretow podatkowych

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 sty 2022, 15:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 394
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Może trochę niejasno napisałem że chodzi o CPI bo na to każdy patrzy, zresztą CPI podąża zazwyczaj za PPI tylko z opóźnieniem więc do 14% bez problemu dobije.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 23 sty 2022, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

O ile jestem w stanie uwierzyc w inflacje w Pl na poziomie 14% chociaz watpie ze dopuszcza do publikacji tego. To chyba sam nie wierzysz ze w Niemczech dojdzie do 24

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 sty 2022, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
O ile jestem w stanie uwierzyc w inflacje w Pl na poziomie 14% chociaz watpie ze dopuszcza do publikacji tego. To chyba sam nie wierzysz ze w Niemczech dojdzie do 24
W nic nie trzeba wierzyć bo to są już oficjalne dane za grudzień, w styczniu może być tylko gorzej.

Poniżej masz przykładowe linki odnośnie inflacji PPI w grudniu w porównaniu do poprzedniego roku.
:arrow: https://www.destatis.de/DE/Themen/Wirts ... 1B.live742

:arrow: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 63644.html


Post Wysłano: 23 sty 2022, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Cytuj:
jest przecież opcja przelewu natychmiastowego. Kasę masz praktycznie od razu na koncie, koszt takiego przelewu na normalnym koncie to 5 zł
To tak działa przy przelewach krajowych. Przy międzynarodowych, przelew natychmiastowy w aliorze oznacza tyle, że pieniądze wyjdą tego samego dnia, a kiedy przyjdą to nie wiadomo. Najszybciej następnego dnia roboczego.

Tak jest z mojej strony, a ze strony kupca nie wiadomo.


Post Wysłano: 23 sty 2022, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
O ile jestem w stanie uwierzyc w inflacje w Pl na poziomie 14% chociaz watpie ze dopuszcza do publikacji tego. To chyba sam nie wierzysz ze w Niemczech dojdzie do 24
W nic nie trzeba wierzyć bo to są już oficjalne dane za grudzień, w styczniu może być tylko gorzej.

Poniżej masz przykładowe linki odnośnie inflacji PPI w grudniu w porównaniu do poprzedniego roku.
:arrow: https://www.destatis.de/DE/Themen/Wirts ... 1B.live742

:arrow: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 63644.html

Przeczytaj jeszcze raz ostatni post uzytkownika Kurot gdzie napisał ze w dluzszym okresi CPI doganie PPI potem ponownie moj ostatni post i pomysl chwile w co ciezko mi uwierzyc.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 sty 2022, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Zwracam honor, nie doczytałem, do tego poziomu też nie wierzę że dojdzie, nawet w PL. To groziło by chyba już wyjściem ludzi na ulicę.

Odbiegając od temu, proponuję obejrzeć kabaret pt. TRZECI ODDECH TKACZUCHY
https://youtu.be/HVdxj_9cBL0
Dawno tyle się nie uśmiałem oglądając coś na YT, i co drugie słowo "NASZE"


Post Wysłano: 23 sty 2022, 19:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1906
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:

To tak działa przy przelewach krajowych. Przy międzynarodowych, przelew natychmiastowy w aliorze oznacza tyle, że pieniądze wyjdą tego samego dnia, a kiedy przyjdą to nie wiadomo. Najszybciej następnego dnia roboczego.

Tak jest z mojej strony, a ze strony kupca nie wiadomo.
Z tymi przelewami za granice to tez jest różnie, zależy tez od prawa danego kraju. Ostatnio robiłem w poniedziałek przelew z Polski do Szwecji to kasa była w środę. Ale znam historie ze bank zablokuje przelew do momentu wytłumaczenia się „skąd to masz” - zwłaszcza jak chodzi już o 6 cyfrowe kwoty w koronach

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 23 sty 2022, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Wprawdzie w drugą stronę, z Niemiec do Polski i dużą/niedużą kwotę, około 8tysiecy€ rano posłałem do PL, w południe była do odbioru 8)

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Post Wysłano: 23 sty 2022, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3144
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jak już tak wysyłacie to może ja podam numer konta?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 23 sty 2022, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 958
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Ze Słowacji do Polski 3 dni robocze.

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 24 sty 2022, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 13:37
Posty: 207
Samochód: AFN

Cytuj:
Patologia to wszyscy ludzie, którzy uniezależnili swoje życie od pracy.
Jak ktoś poczyta trochę mądrzejszą literaturę ekonomiczną, I zgłębi temat skąd się bierze ogolnopojęty dobrobyt społeczeństwa, to dowie się że z pracy. Nie zależnie czy ktoś jest cieciem, śmieciarzem, handlowcem, czy kierowcą, to pracownik który swoją pracą generuje jakąkolwiek wartość dodaną (w sumie wszyscy oprócz budżetówki), buduje dobrobyt narodu.

Wszyscy inni, żyjący na koszt ludzi pracujących i płacących podatki, to wg mnie patologia. Jedynym wykluczeniem to jak ktoś nie ma ręki, nogi, oka, ma "chorą córkę", a płacił składki - niech korzysta. Wszyscy inni - do roboty.
Niepracujący studenci to też patologia? ;)


Post Wysłano: 24 sty 2022, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5944

Dzięki za informacje odnośnie przelewów. Czyli loteria, nawet kilka dni, zwłaszcza przy większych sumach.

Z tymi studentami to serio pytasz?


Post Wysłano: 24 sty 2022, 13:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1906
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Jak już tak wysyłacie to może ja podam numer konta?
Wystarczy mi skan twojego dowodu osobistego, resztę już sobie ogarnę ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3251 z 3476 [ Posty: 69511 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13249 3250 3251 3252 32533476 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: