Strona 3105 z 3479 [ Posty: 69568 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13103 3104 3105 3106 31073479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lut 2021, 12:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:

A co do tych kokosów na kraju to któryś się pochwali jaki jest haczyk? 2 karty, magnes czy jeszcze jakiś inny powód lepszej kasy niż reszta?
Nie unoś się tak. Haczyk jedynie taki, że musisz w sezonie się w miarę swoich możliwości wyrabiać (nie typu, że startujesz o 6 rano, jedziesz 3 godziny, potem 2 godziny snu, 2 godziny w barze, a na deser wykupić panienkę na godzinę na Radomsku), ale coś za coś. No i musisz mieć w minimalne pojęcie o jeździe i nie bać się wjechać na podwórko do rolnika, czy w polu na jakieś kurniki. Są różne miejsca, lepsze i gorsze, ale to w każdej robocie coś takiego się trafia.

Co do stawek... Inaczej jest, jak zaczynasz od zera, a inaczej gdy już coś masz. W moim przypadku to bezcelowe, bo jak napisałem, jak mam mieć takie potężne zyski i jeszcze pełno problemów na głowie, leżeć pod trupem co weekend (zawsze coś wyjdzie) to dziękuję bardzo, wolę być tu gdzie jestem.
Gdy firmy transportowe mają tabor powyżej tych 5 ciężarówek, wtedy da temu kierowcy te 4-5 tysięcy i zostanie mu z auta na czysto te 3 tysiące i chwali życie. O ile nic poważnego się nie zrypie.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 02 lut 2021, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Kurde to faktycznie nie wygląda to kolorowo, u mnie w okolicy na jakiejś fabryce to się dostaje spokojnie 3500 za 8h i jeszcze przewóz nas zabierze więc nie trzeba dojeżdżać swoim autem, a to też może być parę stówek. Fakt że zabardzo się nie widzę w takiej robocie, ale idziesz coś tam poprzekladasz poustawiasz i na obiad do domu, a na trasie to wiadomo nie wiadomo co jakieś ryzyko kontrolę i takie tam...
Kurde u mnie na wiosce wisi ogłoszenie pomocnik stolarza 4-4,5 i niema chętnych od listopada...
Kurde dziwne jest dlaczego człowieka ciągnie do tej jazdy skoro to wygląda coraz bardziej blado w porównaniu do innych zajęć...


Post Wysłano: 02 lut 2021, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak sami kierowcy twierdzą, że 3ka za codzień w domu i 4,5 za tydzień jest ok to jak ma być dobrze? Przecież za tyle to Ukrainiec nie pójdzie jeździć.
No a że po kraju? No to co jakoś inaczej się ten tydzień w kabinie siedzi niż na dalekich Niemcach?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 13:10 przez Rossi, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 02 lut 2021, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ja też się dziwię, że ludzie idą do takiej roboty. Mój teść robi w firmie produkującej meble dla szpitali (nie żaden moloch) i bez żadnych nadgodzin, od pon do piątku ma wtedy 3.5. Jak pochodzisz w soboty na 6 godzin i zostaniesz nieraz w tygodniu na godzinę czy dwie dłużej, to już zarobisz dobre 4. A jak polecisz na delegacje na 5 dni to nawet wyjdziesz pod 5, zależy od ciebie jak chce Ci się pracować. Nie widziałbym sensu wtedy jeździć i latać z pasami po spedycjach.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 02 lut 2021, 13:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Przepraszam ze sie wtrącę ale jakie 3-3.5k za codziennie w domu?? W biedronce więcej płacą a wolnego więcej niż jeżdżenia. U mnie na zakładzie zaladunkowi tyle wyciagaja pracując po 8/10h dziennie.
Schade daje 5200 stałej na start(19 dniówek)plus dodatki przy obsłudze Aldi Chorzów.

Nie pisząc juz o słynnym Trans Lisie gdzie z 6 s psodu mało kto schodzi.
Wszystko zależy od regionu ale bez przesady ze będziecie jezdzic za mniejsze pieniądze niz magazynier

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 02 lut 2021, 14:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Też co raz mocniej zastanawiam się nad sensem siedzenia w budzie...

Kumpel poszedł do Wrocławia robić, system 4ro brygadowy, 3 dniówki 3 dni wolne, 3 popołudnia, 3 dni wolne, 3 nocki i znów 3 dni wolne.

4200 4500 na rękę....
Ma czas na rodzinę, dom, pasje.
A ty wracasz na pseudo weekend do domu, nie wiesz w co masz ręce wsadzić i za chwilę znów w trasę.
Za parę zł więcej.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Andżej z Dżangłery nas inwigiluje :mrgreen:

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Ja to czekam na jakieś nowe branżowe przełomowe odkrycie, bo to, że transport się nie opłaca to już wiadomo od kilku lat.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 02 lut 2021, 16:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Ale dzangłera, czy zawodowy :)

Bo to różnica jest :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No mówię Andrzej z Dżangłery. Tak ma na imię w rzeczywistosci ten gościu.

K-wa stanął Francuz chłodnio z otwartymi drzwiami i odpalił agregat na maksa chyba tylko po to żeby mnie denerwować. Tak, podłoga sucha.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 16:34
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

A nawet nie wiedziałem, po drugie mam ich odlajkowanych, bo dość dużo mało śmiesznego syfu kładli...

Ups to czytane jest :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Mam pytanie dodatkowe do drażliwego tematu :)

Ktoś coś kombinuje na przyszłość? Jakaś kasa/plan/sposób na przeżycie na "emeryturze"?

Pytam poważnie jakby co :)


Post Wysłano: 02 lut 2021, 19:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

No chyba nie myślisz, że ktoś zdradzi swój sposób na kasę podczas emerytury czy dodatkowy zarobek? :)

Ja słyszałem i kilku chłopaków potwierdziło, że tapicerzy u meblarza od 4k do 6.5k potrafią zarobić. W zależności od zakładu, doświadczenia czy chęci do roboty.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 02 lut 2021, 19:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Damian dobrze pisze akurat. Nawet w biednym lubelskim 5500-6000 na kraju jest do osiągnięcia. Wiem co pisze, bo sam w takiej firmie pracuje. Haczyk tylko taki, że są swoje roboty z pierwszej ręki i transem wspomagają się jak trzeba zrobić po kraju przerzut albo coś. No i kwestia tego jak kto chce pracować (nie mylić z magnesami itp). Czekam na hejty :mrgreen:


Post Wysłano: 02 lut 2021, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 319
Samochód: Daf

I weź coś tu napisz więcej od siebie jak tu pożywkę maja Facebooki :D


Post Wysłano: 02 lut 2021, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Są jeszcze tacy, którzy po prostu lubią jeździć - to tak gwoli przypomnienia.

Szukam auta, benzyna, od biedy z gazem 1.2-1.4, segment C, możliwie jak najmłodszy, cena do 50 tysięcy. Macie jakieś propozycje? Póki co faworytami Astra i Leon. Macie jakieś opinie czy pomysły? Na coś uważać, czegoś konkretnego się wystrzegać?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Corolla. Sa wersje gazowalne, hybrydy też się nie ma co bać.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 02 lut 2021, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Cytuj:
Kurcze ja zabardzo z kiermanami nigdy nie gadałem kto ile ma za co, ale widać zróżnicowanie spore. U nas koło Oświęcimia widocznie bieda straszna jest, ostatnio z ciekawości podzwoniłem po patelniarzach o robotę codzień w domu czyli 6 rano start i finisz w okolicach 16 godziny to 3 tauzeny i nihuhu, no jak po czasie będzie szeryf zadowolony to 3500 da. :shock:
Aha jeszcze w sobotę jak się przyjdzie auta reanimować to 15 zeta na godzinę....
Zmartwiłeś mnie, bo okazuje się, że przepłacamy kierowcę :/ A tak serio, to nie wiem co to za firmy, ale na solówkach lepiej płacą, nawet kurierzy spod DHLi itp dostają ok 4k w naszej okolicy.
Cytuj:
W koszty nie wliczałem kredytu/leasingu, bo akurat auto miałbym za gotówę.
No, a gotówka nie "kosztuje"? Trzeba liczyć amortyzację/utratę wartości sprzętu, żebyś za parę lat mógł wymienić sprzęt na młodszy.

Z przechwałkami, jak ktoś słusznie zauważył, że mowa tylko o ostatecznym zarobku, bez informacji o tym, ile trzeba włożyć w to czasu i wysiłku. Niektórzy tutaj robią na etacie kierowcy-magazyniera i sami ładują towar. I nie ma w tym nic złego, że za dodatkową pracę dostają dodatkową kasę, ale jak tu porównywać zarobki do tych, którzy otwierają tylko drzwi w naczepie i tyle ich interesuje?
Cytuj:
Corolla. Sa wersje gazowalne, hybrydy też się nie ma co bać.
Hybrydy też się ponoć da zagazować :D


Post Wysłano: 02 lut 2021, 22:20

Koreańców bym szukał. Hyundai/Kia, tylko podejść z otwartą głową, bo te najnowsze generacje projektowali Niemcy i naprawdę są spoko (wszystko jest tam, gdzie oczekujesz, żeby było) i za tą kasę jeszcze coś z gwarancją znajdziesz.

A wystrzegać się Francuzów :D


Ostatnio zmieniony 02 lut 2021, 22:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 02 lut 2021, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 826
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

[/quote]
Hybrydy też się ponoć da zagazować :D
[/quote]

Zgadza się. Kolega w Dublinie jakoś ze dwa- trzy lata temu widział taksiarza tankującego gaz do... Toyoty Prius pierwszej generacji :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3105 z 3479 [ Posty: 69568 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13103 3104 3105 3106 31073479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: