Strona 3086 z 3479 [ Posty: 69569 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13084 3085 3086 3087 30883479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sty 2021, 22:32

Jak popatrzysz na ogłoszenia nowych aut w Hameryce, to już jakieś 90-95% jest na tarczach.


Post Wysłano: 04 sty 2021, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Niby tak, ale robię z różnymi brygadami i miałbym wątpliwości czy lepiej stać na zaszczanym parkingu, czy mieszkać przez tydzień w jednym pokoju z chłopem, który się nie myje :? Ja typa nie brałem do kabiny jak chciał, żeby go po budowie podrzucić 200m :/
Różnica jest taka, że tu nie ma jakiejś brygady rr tylko jest kumpel który sam robi, a z racji, że wchodzą coraz większe obiekty nie jest w stanie sam ogarnąć. Ogólnie to nie jest temat na pisanie tutaj :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 04 sty 2021, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Na A86 masz zakazy dla ADR w niektórych tunelach.
No tak ale te tunele można objechac zgodnie ze znakami przez miasto. Nie ma przymusu jazdy A104 do N104?

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 sty 2021, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ciucma,ja kiedyś się puściłem i raz objeżdżałem przez miasto,powiem Ci ciekawie...A jak w normalnych godzinach to stanowczo odradzam.Ostatnio ze 2 razy mi się nie chciało objeżdżać i jechałem A86,coż ruch był, udało się ale do tego klienta jezdzimy z dużą komorówką 34tys litrów,a ona jest na żabskich blachach...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 04 sty 2021, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
No tak ale te tunele można objechac zgodnie ze znakami przez miasto
https://youtu.be/-3joB025iGw

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 05 sty 2021, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 826
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
To dla mnie taka robota na makarona.... Ja zawsze luzowalem gdzie się do minuty dało ale nie więcej niż 110...
Kanadole się wkurzają że jadą cały dzień na tempomacie tylko 105 a reszta ich wyprzedza bo jedzie 75mph... A tu masz za kilka sekund powyżej 90 zapłacić taki cash... Przecież drogi są tam często gorsze niż tu i samochody na bębnach, naczepy też... Po prostu u nas jest takie zdziwianie że chyba dlatego to narazie odłożyłem na bok...
Generalnie się z tobą zgadzam, ale. Zobacz jaka jest długość i rozstaw osi w Ameryce a jak jest u nas. Tam sama naczepa ma niewiele mniej długości jak u nas cały skład. Plus ci co naprawdę zapindalają mają na czepach tzw spread axle, czyli duży rozstaw między 1 a 2 osią. Do tego trzy osie w ciągniku plus dwie w naczepie i to wszystko sprawia że zespół pojazdów jest dużo bardziej stabilny podczas szybkiej jazdy. Do tego dużo mniejsze natężenie ruchu. Nie jestem zwolennikiem ograniczników, ale nie chcę nawet sobie wyobrażać co by się działo na A4 jakby tych ograniczników nie było :mrgreen:
Zgadza się rozstaw osi jest nieporównywalny, chodź z tym spreadem to jest podobnie jak u nas po prostu zamiast środkowej osi jest powietrze tyle że całość jest na końcu naczepy i sworzeń prawie na samym przodzie. Takim spreadem niestety nie jechałem więc nie będę się mądrzył, ale skuteczność hamowania tamtych aut na bębnach jest porównywalna do naszych retarderów i to dziw bierze że magują tymi wehikułami pod 130....
U nas raczej niema widoków żeby poluzowali na legalne 90, oni leją z nas że jakby się tak wlekli jak my to by nic nie zarobili, my zaś gdybyśmy przywozili normy jak oni pod 50 na setkę z takiego rajdowania to też byśmy niewiele zarobili.... :mrgreen:
To są jednak dwa światy transportu....
Dokładnie, tak jak mówisz kolego :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 05 sty 2021, 3:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
@jumas, @PrzemoBTC o jakie wpisy czy sprawy z cmr chodzi wam?? gdzies widzialem cennik mandatów to do 95 chyba jest wmiare znośnie jak coś
Mi się oberwało za 70. Od Termoli na dół bardziej opłacalne czasem latać landem bo też idzie lecieć szybko. Włosi się o to denerwują i do tego dopieprzają, że polaki, rumuny i inne dzikusy robią sobie autostradę z landu. Oni wychodzą z założenia że landem masz jechać 70. Chcesz latać na odcinie to płać za autostradę. Jest w tym logika tyle, że mandaty mają naprwde z kosmosu wzięte. Niemcy przy nich to łagodne baranki .
Za 90 też chłopaki obrywali, mi również zrobił wydruk ze zdarzeń ale ja jeżdżąc wcześniej beczka na adrach miałem nawyk żeby się z górek nie puszczać i nie miałem przekroczeń.
Co ciekawe Włochow nie interesuje gdzie było przekroczęnie zrobione czy w Poslce czy u nich jeśli sięga ostatnich 28 dni to zaplacisz.Bylo nawet artykuł na ten temat.
https://trans.info/pl/wlosi-wykorzystuj ... ue-207153
Tak samo zabieranie prawa jazdy za wyprzedzanie jest nielegalne. Chłopakom jak brali na 3 miesiące to jeździli 3 miesiące po kraju tylko jeździli ładować i zrzucać.

Na CMR wiadomo że trzeba uważać ale akurat jeździ dużo świeżych kierowców którym błędy się zdarzają, ba każdemu się zdarzają tyle, że u Włocha się to kompletnie nie opłaca bo oni tylko czekają na pomyłkę.
Za co wiem że chłopaki płacili. Napewno za dwie rzeczy.
1. Brak wpisu w rubryce "załadowano w" brak miejscowości lub daty 2000e( dwa tysiące euro)
2. Jeśli bierzesz drukowana CMR na załadunku w Polsce, później przepinasz naczepy, dopiszesz nowy numer ciągnika do cmr. To potrafią się dowalić do tego, że ma być tam podpis tego kto dokonał wpisu. Bez podpisu też to kosztuje sporo ilość euro.
I żeby nie było jak się uczyłem i mi to kierowca opowiedal, stwierdzilem, że bzdury i mnie straszy.
Z prędkością samego mnie to spotkało, kierowców którzy tracili pj pozalem osobiście a informacje o tym ile kosztuje nieuzupełnienie cmr na Włoszech dostałem w biurze. Zresztą później się to potwierdzilo.
Niemcy są przy nich super bo mają przepisy których się trzymają. A tam to przy kontroli takie wrazenie, że zatrzymali Cię konkretnie tylko w tym celu żeby dowalić z góry wiadomo za co. A jakieś taryfikatory nie sądzę że mają tam zastosowanie u nich :-)
Jak niektórzy kierowcy włoski znali to się im upiecze ale jak nie umiesz po Włosku to amba fatima.

Generalnie do UK jak jeździlem to też mnie VOSa straszyli, kilkanaście kontroli z drogi, za każdym razem tacho, nieraz przegięte i nigdy ani złotówki nie zapłaciłem a tu dwie kontrole i od razu niezbyt miło.


Post Wysłano: 05 sty 2021, 7:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Cytuj:
Różnica jest taka, że tu nie ma jakiejś brygady rr tylko jest kumpel który sam robi, a z racji, że wchodzą coraz większe obiekty nie jest w stanie sam ogarnąć. Ogólnie to nie jest temat na pisanie tutaj :D
To faktycznie, brzmi nieźle. Powodzenia ;)


Post Wysłano: 05 sty 2021, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Cytuj:
Na A86 masz zakazy dla ADR w niektórych tunelach.
No tak ale te tunele można objechac zgodnie ze znakami przez miasto. Nie ma przymusu jazdy A104 do N104?
Widzę dziwne zboczenia masz...
Ja ostatnio zwiedzałem Paryż, bo sobie zrobili Fermeeeee i Deviation i na drugim rondzie znaki zniknęły i tyle.

A nawet nie wiem czy teraz tym 86 jeszcze można latać tranzytem czy tylko 104.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 05 sty 2021, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Jakieś 3 miesiące temu jak jechałem to było normalnie,nie wiem jak obecnie.Ogólnie Paryż i przejazd przez to miasto powoduje u mnie złe wspomnienia,podobnie Lille.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 05 sty 2021, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

@Jumas - w dobie internetu wszystkie te ich chore „wyłudzenia” aż same wpadają w oko na różnych portalach czy na FB. Od listopada latamy na Włochy, fakt faktem że parę dni osrany upewniałem się co i jak dopiąć, ale wszystko z rzeczy które wymieniłeś wszystko udało się zorganizować/podpowiedzieć. Dzwoniłem do faceta prowadzącego „Włoski Problem” i generalnie mówił, że nie mają prawa dać mandat za przekroczenie za granicą i żeby przy takiej kontroli dzwonić do nich. Ogólnie polecam tego człowieka, bardzo chętny do podpowiedzi. Fakt faktem że pierwsza kontrola zweryfikuje wszystko i wtedy może będzie co napisać jako porażka dnia :mrgreen:


Post Wysłano: 06 sty 2021, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ktoś wie ile chłop miał lat?
65 lat
jesteś pewny? widziałem gdzieś info że 47
Trochę po fakcie, ale miał 47. Na fejsa ktoś wstawił jego klepsydrę

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 06 sty 2021, 8:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
@Jumas - w dobie internetu wszystkie te ich chore „wyłudzenia” aż same wpadają w oko na różnych portalach czy na FB. Od listopada latamy na Włochy, fakt faktem że parę dni osrany upewniałem się co i jak dopiąć, ale wszystko z rzeczy które wymieniłeś wszystko udało się zorganizować/podpowiedzieć. Dzwoniłem do faceta prowadzącego „Włoski Problem” i generalnie mówił, że nie mają prawa dać mandat za przekroczenie za granicą i żeby przy takiej kontroli dzwonić do nich. Ogólnie polecam tego człowieka, bardzo chętny do podpowiedzi. Fakt faktem że pierwsza kontrola zweryfikuje wszystko i wtedy może będzie co napisać jako porażka dnia :mrgreen:
Też długo śledziłem tą grupe Włoski Problem na FB i czasem włos stawał na głowie jak widzialem jakie tam ludzie mieli jazdy.
Ja to takie wrażenie odniosłem, że na południu to ta policja to taka mafia.
Bardzo nieprzyjemni w trakcie kontroli, wręcz trochę agresywni tak to ujmę.
Slyszalem właśnie, że ten gościu z Włoski Problem pomaga w dziwnych przypadkach ale jak możesz na grupie zauważyc i mi również dali do zrozumienia, że "jak nie masz pieniędzy albo masz jakiś problem to auto na parking policyjny a dokumenty do nich i sobie możesz wyjaśniać i dzwonić gdzie chcesz" :lol:
I był tam właśnie na grupie opisany przypadek gościa któremu auto wsadzili na parkingul bo nie chciał płacić, żeby było lepiej to tylko auto a jemu nie pozwolili zostać.
Tym bardziej jak szef powie ze masz płacić bo się nie zgadza na aresztowanie załadowanego auta które będzie stało nie wiadomo ile a za każdą dobę lecą €€
Druga sprawa, że w innych krajach np Niemiec czy Anglik jak masz problem i wątpliwości to weźmie książkę pokaże przepis i się na coś powoła. Na Słowacji czy Rumuni zrobi problem do momentu jak nie dostanie 20 czy tam 50€ w łapę.
A te włoskie czuby ani rozmawiać nie chcą ani w łapę wziąć i bądź tu mądry.
Ale to też nie ma reguły, jeżdżą chłopaki po kilka lat tam i jakoś im się zawsze udawało bez przypalu kontrole tak mówią. A niektórzy raz zaplacili i się zwolnili. A niektórzy kupę pieniądzy zostawili np na fotoradarach ale twardo jeżdżą dalej :mrgreen:
W sumie gdbym nie trafil znowu do roboty na miejscu to i tak bym sobie dał spokój bo nie ma moje nerwy takie akcje :/ Co innego jeździ raz za czas a co innego tydzień w tydzień.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 487020625


Post Wysłano: 06 sty 2021, 16:04
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Bo z tymi Włochami, może być tak jak z Austrią. Ile to ja, się na słuchałem opowieści jaki to chory kraj, chorzy policjanci i jak to wszystkiego się czepiają. Od kilku lat przeważnie uderzam na Austrię, miałem trochę kontroli i dostałem dwa mandaty, słusznie nałożone. Oprócz tych mandatów, każda inna kontrola przebiegała sprawnie i w przeciągu 15 minut jechałem dalej. Wszystkie kontrolę przeprowadzone z uśmiechem na twarzy i na luzie. Wiem, każdy kraj ma swoje obyczaje ale moim zdaniem takie kontrolę to wynik nieznajomości języka, obrażanie się na wszystko dookoła, nieznajomość podstaw w przepisach i wszystko jest źle tylko nie ja.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 06 sty 2021, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

O Austrii czy Niemczech to masz 100 racji, że tak. Ja też się na słuchałem a nigdy problemu.
Problem stworzyć zawsze można. Zostać ukaranym również. I jak to normalne kwoty to nawet się człowiek nie zastanawia czasem czy słusznie czy nie tylko trzeba uznać wyższość kontrolującego na obcym terytorium ale jak ktoś Ci proponuję kwoty wzięte z kosmosu to zaczynasz się zastanawiać już czy słusznie czy nie i wiele innych myśli :wink:


Post Wysłano: 06 sty 2021, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1823
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Bauer, twoje nowe Volvo to chyba z początków produkcji? Widziałem na relacji liczniki, i mają jeszcze "stary" układ, typowy dla roczników do 2014 roku. Jak tak, to bardzo ładnie utrzymane. :)


Post Wysłano: 06 sty 2021, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Odnośnie kolegów, którzy przy karpiu rozmyślali nad zmianą zawodu (branży), doradzam Wam jedną jeśli faktycznie coś myślicie to się szybko decydujcie. Dlaczego tak pisze według mnie stoimy przed naprawdę mocnym kryzysem (nie tylko finansowym), gdyby nie stymulowanie gospodarki w czasie lokdownu w zeszłym roku to bezrobocie było by już dwucyfrowe do tego Brexit na wyspach. Druga sprawa to zarobki po zmianie branży będziecie znów na początku drogi i do tego startowali z najniższej pułki. Do tego dojdą tak zwani spadochroniarze z zagranicy, którzy zaniżą znów rynek jak chodzi o kasę i ilość godzin pracy. Jeśli ja miałbym teraz szukać pracy w branży motoryzacyjnej (transportowej) innej jak kierowca, to pewno wybrał bym stanowisko flotowca (bo taką pracę już kiedyś wykonywałem). Za to tego typu prace są raczej zawsze zarezerwowane dla znajomków i rodziny, a mnie się udało dostać tam przez całkowity fuks bo nie miał kto tym się zająć. Tak że życzę Wam powodzenia w szukaniu zmian 8) .
Kolego Bauer napisz proszę jaki ma ten Twój nowy nabytek przebieg (Volvo) i co stało się z poprzednim Daf-em, poszedł do ciepłych krajów?

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 07 sty 2021, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

Forum to chyba ma starą godzine, bo aż oczy przeciarałem czy pijany za bardzo czy jak. O 23:41 pokazuje dzisiejsze posty jako napisane wczoraj :D


Post Wysłano: 07 sty 2021, 1:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Wejdź w Twoje konto > ustawienia witryny > ustawienia globalne > strefa czasowa i daj czas UTC+01:00 Europa/Warszawa

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 sty 2021, 2:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

Cytuj:
Wejdź w Twoje konto > ustawienia witryny > ustawienia globalne > strefa czasowa i daj czas UTC+01:00 Europa/Warszawa
A dzięki, w sumie zawsze było ok, nawet nie wiedziałem, że trzeba to samemu ustawic :D Dziwne, że teraz się zmieniło :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3086 z 3479 [ Posty: 69569 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13084 3085 3086 3087 30883479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: