Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lip 2008, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 paź 2007, 13:34
Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Na nowym wzorze Orzeczenia nawet nie ma miejsca na wpisanie KATEGORII PRAWA JAZDY :!:
No nie ma nie ma, jest tylko

"brak/istnienie przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

Termin następnego badania ustalony według zasad określonych w art. 39k i 39m ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym........"

Wiec to się chyba tyczy wszystkich kategorii prawa jazdy przez 5 lat.


Post Wysłano: 23 lip 2008, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

No może i mnie naciągneła ale chociaż się sprawdziłem wiem na co mnie stać.
No niby można od 18 lat ale ja wciąż się uczę i tak na poważnie nie mogę rozpocząć pracy jako kierowca ciężarówki i to powiedziałem dla tej pani psycholog. Wiem że mogę pracować na aucie 7,5 tony ale to jest raczej nie możliwe ponieważ rozpoczynam naukę na kierunku Turystyka i nie pogodze pracy i studiów dziennych. Własnie okres nauki chce wykorzystać dodatkowo na zrobienie praw jazdy i odpowiednich papierów a o pracy nie ma mowy. Oczywiście magistra będe robił juz chyba zaocznie to wtedy pomyśle o pracy. A to dostałem zaświedczenie które mi pozwala rozpocząć kurs spokojnie. A przecież jak będe robił prawko na autokary to i tak do niej muszę znowu isć robić te badnia takie są procedury i nie chcę się z tobą kłocić. Ta lekarka co mnie kierowała na psychotesty powiedziała że nie jestem pierwszy nie jestem wyjątkiem który robi te badania przed rozpoczęciem kursu więc nie protestowałem zrobiłem i mam spokoj.
Ale naprawde da się to zaliczyć spokojnie tylko najgorsze te testy z figurkami niektórych wogóle nie czaiłem... :/

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 24 lip 2008, 5:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

mi nie chodzi o klutnie z toba. tylko o jej postepowanie. za rok i tak wydoi cie drugi raz z kasy. ale skoro ci pasuje to ok.


Post Wysłano: 24 lip 2008, 11:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2008, 12:14
Posty: 3
GG: 0

Miałem te badania w tym tygodniu koszt nie jest mały:
Psychotesty - 100zł
konsultacja - 50 zl
4 badania na słuch, wzrok i takie tam po 15 zł
badanie krwi - 8 zl
Zajmuje to troche duzo czasu ja byłem od 7:30 do 13:30 ale da sie zrobic wszystko jednego dnia bez problemów

Badania przeprowadzane w Białymstoku - prywatnie wiec pewnie mozna to zrobic taniej ale watpie ze sie zalatwi to jednego dnia

_________________
http://www.lowlanders.pl/
  • Białostocka drużyna futbolu amerykańskiego


Post Wysłano: 24 lip 2008, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Jutro idę do tej psycholog bo wyszło tak że badania mam bezterminowo a psychotesty na rok i ta lekarka nie może mi kwitu wystawić i wysłała mnie do psycholog żeby w orzeczeniu napisała mi na 5 lat. Nie muszę jej mówić że chcę aż za 2 lata robić na autokary tylko mogę jej powiedzieć że od razu po C chce robić E (choć to nie prawda)
Trochę się zmartwiłem i teraz dopiero sobie myślę że dała mi na rok bo chyba coś ze mną jest nie tak skoro tylko na rok a nie na 5 lat mi dała.
Dodam że goście z mojej grupy byli po stracie prawka po pijaku i im dała bezterminowo...
W każdym razie dostałem od swojej lekarki medycyny pracy znów skierowanie żeby na 5 lat bo według niej wszystko jest u mnie w porządku a dostałem na rok i jutro ma mi przeprawić orzeczenie kurde zmartwiłem się że coś jest nie tak...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 24 lip 2008, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
...... chyba coś ze mną jest nie tak........

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chiiiiba tym razem masz rację :mrgreen:

A dlaczego :?:

Ponieważ cały czas nie możesz zrozumieć(przyjąć do wiadomości) ,
że Badania są różne :!: :!: :!:

T.j. :arrow:
- do szkolenia/uzyskania Prawa Jazdy (terminowe lub bezterminowe)
- "medyczne" do zatrudnienia jako Kierowca (na max.5 lat)
( i wcale nie musisz iść do pracy, ale Badania MASZ)
- psychotechniczne do wykonywania ZAWODU Kierowca (na max.5 lat)
- itd.


.....o czym już pisałem parokrotnie na podstawie (wciąż) obowiązujących Dzienników Ustaw, rozporządzeń itd. , a nie jakiegoś widzimiesie lub mniemanologii stosowanej :!:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 24 lip 2008, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Szofer-WAW czyli ta lekarka która mnie wysłała na psychotesty nie ma bladego pojęcia. Bo ta co mi robiła badnia na psychotesty zrobiła takie do uzyskania na prawo jazdy a nie do wykonywania zawodu na max 5 lat. Dobrze rozumiem :?:
Odpisz szybko....

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 24 lip 2008, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
.........ta lekarka która mnie wysłała na psychotesty nie ma bladego pojęcia.........

Hmmm
Tego to nie wiem.

Może miała jakieś podejżenia o ........




Znów dam przykład z Mojego "Życiorysu", aby nie było, że się czepiam ;-)
>>> Po raz pierwszy trafiłem na "psychotechniczne" testy, gdy miałem 11/12 lat :!:
....Chodziłem do szkoły podstawowej w której większość uczniów (w Mojej klasie też)pochodziło z rodzin wojskowych i milicyjnych :!:
Ja pochodzący z chołoty robotniczej "byłem podejżany" ;-)
Wychowawczyni (partyjna) chciała się mnie pozbyć i skierowała mnie na Psychotesty..... :!:
Niestety nie udało się :mrgreen:

Testy "pokonałem" przed określonym czasem.......
Nawet te które były przeznaczone dla "starszych" też wykonałem poprawnie.

Na idiotkę wyszła "wychowawczyni" :!:

Od tego czasu przekonałem się , że jednak w wielu przypadkach sprawy trzeba wziąść we własne "ręcę" i dbać o Swoje sprawy....

Jeżeli czegoś nie wiedziałem, to pytałem, ale zawsze dążyłem do potwierdzenia tego czegoś "na papierze" .
Niektórzy mówią, że to też jest zboczenie, ale Ja wolę takie zboczenie niż być robiony w "trąbe".

Później skończyłem Szkołę Lotniczą......
Aeroklub.....
Wojsko P.D. .....
Szoferowanie.....
....... przed każdym z tych etapów życiowych byłem badany....
Nikt nigdy nie stwierdził "przeciwwskazań do wykonywania......"

Czego przez te lata się nauczyłem :?:
Wiele różnych rzeczy, ale i samodzielności TEŻ :!:


Reasumując - można pytać o coś 100 razy, ale 101-szy jest wQu...cy.

Trochę SAMODZIELNOŚCI (polecam) :roll:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 25 wrz 2008, 17:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:20
Posty: 1
GG: 321202
Samochód: MAN LE 8.180C

To mój pierwszy post więc w pierwszej kolejności witam wszystkich!
Mam pytanie, na które nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Jestem zatrudniony w firmie jako pracownik magazynu. Firma zakupiła samochód ciężarowy o dcm powyżej 3,5t, którym mam jeździć. Wiem, że nie potrzebny jest kurs na przewóz rzeczy, gdyż będzie to transport na potrzeby własne.
Pytanie brzmi: czy potrzebne mi są badania lekarskie i psychotechniczne?
We wszystkich ustawach jest mowa o zawodzie kierowcy. Nie wiem czy dotyczy to każdego kierującego czy tylko osób zatrudnionych na stanowisku kierowca. Pozdrawiam


Post Wysłano: 08 sty 2009, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Czy ktoś kompetentny potrafi mi wyjaśnić czy jeżeli zrobię psychotesty mając kategorię B, to będą one ważne do kategorii C? Dzisiaj wybrałem się na to i nic nie załatwiłem, bo oni wydają papier na podstawie posiadanego prawa jazdy i sami nie wiedzą czy to jest potem ważne na C. Kazali mi zadzwonić do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym, ale tam z kretynką też nie idzie się dogadać. :evil:


Post Wysłano: 08 sty 2009, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Czy ktoś kompetentny potrafi mi wyjaśnić czy jeżeli zrobię psychotesty mając kategorię B, to będą one ważne do kategorii C? Dzisiaj wybrałem się na to i nic nie załatwiłem, bo oni wydają papier na podstawie posiadanego prawa jazdy i sami nie wiedzą czy to jest potem ważne na C. Kazali mi zadzwonić do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym, ale tam z kretynką też nie idzie się dogadać. :evil:
Ja w gabinecie psychologa powiedziałem że chce zrobić psychotesty aby rozpocząć kurs na kat. C i miałem wtedy tylko B.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 08 sty 2009, 16:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Sprawa raczej rozwiązana, znalazłem inną przychodnie w której najwyraźniej są lepiej zorientowani i robią badania na C jak jesteś już w trakcie kursu. Porąbany kraj...


Post Wysłano: 13 sty 2009, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 19:52
Posty: 9
GG: 4622432
Samochód: Man 12.240
Lokalizacja: SULĘCIN

witam!
gdzie w Gorzowie wlkp. można zrobić psychotesty? pozdrawiam!


Post Wysłano: 05 cze 2010, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Czy te badania psychotechniczne różnią się od tych orzeczenia lekarskiego przed kursem na kategorię ? (sądzę, że tak ale się chcę upewnić)

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 06 cze 2010, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Czy te badania psychotechniczne różnią się od tych orzeczenia lekarskiego przed kursem na kategorię ? (sądzę, że tak ale się chcę upewnić)
TAK
Popatrz na odcień PIECZĄTKI :!:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 06 cze 2010, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Nie mam pojęcia o jaką pieczątkę chodzi. Pytam dlatego, że mam zamiar zrobić kategorie C, C+E zaraz po B. Ale lekarz próbuję mi wmówić daltonizm (na podstawie tablic ishary) nie widzę tam liczb ale co dziwne wszystkie kolory świata widzę. Trochę mnie to nie pokoi bo chciałbym być w "waszej" branży. Ale to dopiero za 2 lata bo muszę ukończyć 21. Tylko lepiej od razu zrobić kategorie i coś postudiować żeby było z bani. Jeszcze mam nadzieje, że nie dostane terminowego prawa jazdy tylko bezterminowe (kategoria B bezterminowa).

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 25 lip 2010, 13:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

a ja przed robieniem prawka na e do c nawet nie widziałem lekarza ....badania miałem wliczone w koszt kursu....a co do psychotestów...czy można podchodzić ile się chcę czy są jakieś ograniczenia/?


Post Wysłano: 26 lip 2010, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 12:27
Posty: 35
GG: 0

Cytuj:
a ja przed robieniem prawka na e do c nawet nie widziałem lekarza ....badania miałem wliczone w koszt kursu....a co do psychotestów...czy można podchodzić ile się chcę czy są jakieś ograniczenia/?
Psychotesty, to nie egzamin teoretyczny, jak się nie nauczysz to nie zdasz :P
Ośrodków jest pełno co robią takie badania, nie ma jakiejś wspólnej bazy, co by kontrolowali.
Jak masz problemy ze wzrokiem, czy jakieś inne, załatwisz na lewo sobie badania, czy po prostu uda się, pomyśl co będzie za 5 lat. Zresztą, żeby nie przejść tych badań to trzeba być ewidentnie ślepym, głuchym, czy mieć na prawdę opóźnione reakcje.


Post Wysłano: 19 gru 2012, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2012, 13:56
Posty: 1

Badania w Warszawie można zrobić na Targowej 46, na miejscu jest również lekarz medycyny pracy. Fajna pani psycholog, bezstresowo:)


Post Wysłano: 19 gru 2012, 23:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2012, 21:48
Posty: 6
Samochód: VW T4

czy poza testem na urządzeniach, lekarz wykonuje jakieś dodatkowe badania?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: