Strona 2978 z 3479 [ Posty: 69574 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12976 2977 2978 2979 29803479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sie 2020, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Cytuj:
Ktoś mi wytłumaczy o ci chodzi w Scani, kiedy manetka jest w pozycji N i ja pociągniemy to można zmienić półbiegi niskie/wysokie?
O to, że jak masz przystawkę odbioru mocy, to prędkość obrotowa na wałku który ją napędza jest wyższa na wysokiej połówce niż na niskiej, przy tej samej prędkości obr silnika.
W moim przypadku poprostu szybciej mi podnosi na całym, a Tobie szybciej paliwo wypompuje.
Czyli żeby było oszczędniej zostawić na niskie tak?


Post Wysłano: 04 sie 2020, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No.... Kobita jakiegoś lokatora znajdzie, jak tego niema to innego.... Tak się kończą czasem takie plany.


Post Wysłano: 04 sie 2020, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Spłaci dom w wieku 70 lat i wtedy będzie mógł się nim cieszyć , a nie sorry wtedy będzie trzeba myśleć o remoncie .


Post Wysłano: 04 sie 2020, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

...jak dożyje.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 04 sie 2020, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 959
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Jedni budują biorą kredyty, budują domy dla siebie i potomstwa, a znam takich co biorą kredyty na samochody (osobowe) żeby się pokazać. ;)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 04 sie 2020, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Pierwsze swoje mieszkanie miałem na kredyt hipoteczny. Mieszkałem 8 lat po czym sprzedałem je w sumie za mniej niż kupiłem. Ale w czym rzecz, jak policzyłem wszystko za i przeciw to taniej byłoby mieszkać w wynajmowanym, nie pasuje to wypowiadam i biorę graty, no i wszystko bez stresu ze bank patrzy aż mi się noga powinie...


Post Wysłano: 04 sie 2020, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Lipiec definitywnie nie wpisał się do miesięcy mi sprzyjających. Mandat z ITD, niedoszła fotka ze zwężki u Niemca i to co najbardziej, zabolało 2x 30 000 forintów od Madziara. Kurła.
Za co u madziara dostałeś?


Post Wysłano: 04 sie 2020, 17:32
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Pierwsze swoje mieszkanie miałem na kredyt hipoteczny. Mieszkałem 8 lat po czym sprzedałem je w sumie za mniej niż kupiłem. Ale w czym rzecz, jak policzyłem wszystko za i przeciw to taniej byłoby mieszkać w wynajmowanym, nie pasuje to wypowiadam i biorę graty, no i wszystko bez stresu ze bank patrzy aż mi się noga powinie...

Jak dla mnie pozornie taniej takie pompowanie kieszeni komuś

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 04 sie 2020, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 21:20
Posty: 320
Samochód: Daf

Osobiście uważam, ze wynajem to mus, za te 40 lat na emeryturze nie będzie cię dalej stać na wynajem, a jednak szansa, ze spłacisz kredyt za własny dom jest większa.
Rata a wynajem to bardzo podobna kwota.
Sam wynajmuje mieszkanie i aż mi się nóż w kieszeni otwiera jak przelewam racine za czyjeś mieszkanie, plany są ale życie pokaże ;)


Post Wysłano: 04 sie 2020, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Ja uważam, że każdy ma inną sytuację, i jest wiele zmiennych.
Uważam też że kredyty to nie jest zła rzecz, i są po to żeby korzystać, ale trzeba mierzyć siły na zamiary.
Również uważam że, kredyt na 30 lat (!!!), to jest najgorsza opcja. Po pierwsze koszty obsługi tego zadłużenia, po drugie 30 lat to strasznie długo, wiele złych rzeczy może się przez ten czas zdarzyć, które spowodują że będzie problem ze spłatą.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 sie 2020, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Mam znajomego co wybudował dom bez kredytu ani pożyczki, tylko że budowa trwała .... 12lat. Powiedział tylko tyle że woli żeby go głowa bolała od kaca a nie od kredytu na X lat. Gość normalnie na etacie pracuje w jakimś magazynie.


Post Wysłano: 04 sie 2020, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ktoś mi wytłumaczy o ci chodzi w Scani, kiedy manetka jest w pozycji N i ja pociągniemy to można zmienić półbiegi niskie/wysokie?
O to, że jak masz przystawkę odbioru mocy, to prędkość obrotowa na wałku który ją napędza jest wyższa na wysokiej połówce niż na niskiej, przy tej samej prędkości obr silnika.
W moim przypadku poprostu szybciej mi podnosi na całym, a Tobie szybciej paliwo wypompuje.
Czyli żeby było oszczędniej zostawić na niskie tak?
Nie koniecznie wszystko zależy od wydajności pompy. Czasem lepiej na dużej skrzyni a z mniejszymi obrotami.

Co do kredytów wynajmow itp. Z ciekawości zadzwoniłem do znajomej z Pko zrobiła symulacje i przy wplywach na konto z ostatniego roku na chwilę obecną milion na 35lat da radę wziąć w moim przypadku[ dwoje dzieci i niepracujaca żona]. Osobiście dom 136m2 z zakupem działki ogarnąłem w 350kpln do wprowadzenia bez kredytu i pomocy ze strony rodziny. Od początku odkładania do wprowadzenia minęło 6 lat mysle ze jeszcze z 50- 70kpln do pelnego wykonczenia wraz z garażem. Z rozmowy z sąsiadami z osiedla wychodzi ze najwięcej wydałem.
Co do wynajmu jak ktoś nie chce sie osiedlac w danym miejscu to całkiem sensowny wybór

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 sie 2020, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Dodam jeszcze, że jesteśmy pierwszym pokoleniem, które się zadłuża na tak masową skalę i na tak wiele lat. Nasi rodzice czy dziadkowie często dostawali mieszkania za bezcen. Możliwe, że za te 30 lat nasze dzieci będą się z nas śmiały, jak my się śmiejemy teraz z frankowiczów - teraz każdy mądry, że było wiadomo, że to jebnie, a te 10-15 lat temu ludzie rzucali się na kredyt we frankach, bo okazja.

Swoją drogą, mam do sprzedania ojca skuter, bo kupił nowszy i większy. Honda FES250, zarejestrowany na 125 (kat. B), rocznik 1998. Dobry sprzęt na dojazdy do pracy, pali 3 litry. To nie jest zamulacz z tych co [wycenzurowano] kierowców tirów, bo jadą 45, to jeździ mniej więcej tak:
https://youtu.be/_pogV-8aafY?t=31
3200 do negocjacji.
Obrazek

PS: Gwoli wyjaśnienia, opona była przebita w tym nowym i jest założona nowa. Bo zanim zdążyłem zamówić nową oponę, to ojciec przebił tamtą drugi raz i to wyjaśniło całkowicie sprawę :D

Ciućma, popraw to cytowanie, bo oczy krwawią.


Post Wysłano: 04 sie 2020, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
O to, że jak masz przystawkę odbioru mocy, to prędkość obrotowa na wałku który ją napędza jest wyższa na wysokiej połówce niż na niskiej, przy tej samej prędkości obr silnika.
W moim przypadku poprostu szybciej mi podnosi na całym, a Tobie szybciej paliwo wypompuje.
No a tak na chłopski rozum w manualu to chyba nie zadziała? Czy jestem w błędzie? Bo nigdy nie próbowałem

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 04 sie 2020, 20:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Dodam jeszcze, że jesteśmy pierwszym pokoleniem, które się zadłuża na tak masową skalę i na tak wiele lat. Nasi rodzice czy dziadkowie często dostawali mieszkania za bezcen. Możliwe, że za te 30 lat nasze dzieci będą się z nas śmiały, jak my się śmiejemy teraz z frankowiczów - teraz każdy mądry, że było wiadomo, że to jebnie, a te 10-15 lat temu ludzie rzucali się na kredyt we frankach, bo okazja.
A jakie możliwości finansowania mieli nasi rodzice w latach 80-90tych?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 04 sie 2020, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 819
GG: 0

takie że albo sprzedał krowę i kupił pół wsi, albo musiał sprzedać wszystko i został jeszcze z większym długiem niż brał, zależnie kiedy "trafił"

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 04 sie 2020, 20:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Settler - nie było żadnych rozsądnych poza książeczką PKO.

pamiętam jak w 89 rok brałem kredyt na zakup nowego jelcza z fabryki kosztował chyba 89 milionów plus skrzynia paletowa chyba za 16 milionów - kredytu było 95 milionów.
kredyt dostałem po napisaniu biznes planu na 1 kartce A-4.
decyzja była na drugi dzień.
kasę odebrałem w gotówce w kasie banku do reklamówki.
po odebraniu i zarejestrowaniu samochodu wróciłem do banku, który wpisał w swoich dokumentach zastaw bankowy.
żadnych kwitów do wydziału komunikacji czy stempli w dowodzie.
kredyt spłaciłem w pół roku.

Sebastian92 - za taką robotę stawka jest ok 60-80 złotych za godzinę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 sie 2020, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
Dodam jeszcze, że jesteśmy pierwszym pokoleniem, które się zadłuża na tak masową skalę i na tak wiele lat. Nasi rodzice czy dziadkowie często dostawali mieszkania za bezcen. Możliwe, że za te 30 lat nasze dzieci będą się z nas śmiały, jak my się śmiejemy teraz z frankowiczów - teraz każdy mądry, że było wiadomo, że to jebnie, a te 10-15 lat temu ludzie rzucali się na kredyt we frankach, bo okazja.
A jakie możliwości finansowania mieli nasi rodzice w latach 80-90tych?
Wbrew pozorom bardzo dobre.
Baa, niektórzy trafili tak, że wzięli na np 10 lat, spłacali 2-3 lata, potem była denominacja czy coś, i za jedną wypłatę oddali te pozostałe 8 lat.

Serio. Nie wiem jaki to mechanizm, i kto konstruował prawnie tą denominację, ale tak bywało.

Z tą niską/ wysoką połówką działa też w manualu.
Z punktu widzenia oszczędności, zawsze ekonomiczniej jest na wysokim trybie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 sie 2020, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Z wynajmem to jeszcze zależy od kogo. Znam przypadki, że wynajmujący krzywo się patrzyli i mieli pretensje o głupie przybicie obrazka do ściany.


Post Wysłano: 04 sie 2020, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Ci ludzie, pewnie wcześniej włożyli kupę kasy w remont, po tym jak wcześniejsze bydło wynajmujące ten lokal, zostawiło po sobie pobojowisko śmierdzące uryną. Więc zwróć uwagę, że być może mieli powody do fukania.

Np ja, bardzo mocno zastanowił bym się czy dziurawić tynk, w NIE SWOIM mieszkaniu, za który właściciel wcześniej grubo zapłacił, po to żeby nowy najemmca miał ładnie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2978 z 3479 [ Posty: 69574 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12976 2977 2978 2979 29803479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: