Strona 2917 z 3480 [ Posty: 69596 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12915 2916 2917 2918 29193480 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 maja 2020, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nevesu mam takie dziwne wrazenie że z tych spoko firm co padają to ci lepsi kierowcy już przed wirusem mieli jakieś perspektywy zmiany i teraz ewentualnie z nich korzystaja. A ci którzy lataja z cv od firmy do firmy to taki odpad o jakim kierownik pisze.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 15 maja 2020, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Ci lepsi/ normalniejsi, to nie szukają, poprostu od nowego miesiąca idą tam gdzie od roku ich namawiali do przyjścia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 15 maja 2020, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Kieras,na swój sposób rozumiem.Też mam nieraz gorsze dni w robocie,teraz po 3tyg wolnym to do Środy myślałem, że zwariuje w budzie.Mamy nawet tu gdzie pracuje cześć normalnych ludzi, część ma [wycenzurowano] na wszystko i nawet dobrze po sobie nie posprząta po tym jak jedzie na chatę, niektórzy zostawią naczepę z syczącym przewodem,co z daleka się tego ukryć nie da, cześć żarówki nawet nie chce zmienić,inni weekend spędzają z zasłoniętymi firankami i gdyby nie wyrzucone w poniedziałek butelki ze szczochami to byś nie zauważył, że byli w weekend w aucie, jeszcze inni napier.....sakę aż huczy, następni są aktywni i biegają, ćwiczą, czyszczą auta, polerują zbiorniki, wędkują, jeżdżą rowerami.Jest ogromna różnorodność wśród nas, trzeba tylko chcieć ją też zauważyć...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Gadałem z gościem, który jeździ pod Tesco. Jak było dobrze to auta robiły po ok. 9 tys km/ mies, kierowcy mieli stałe 4500 zł. Przyszedł Koronaświrusek, Tesco zaczęło pozbywać się sklepów, kilometry spadły na ok. 6 tys/ mies, na początku tygodnia Tesco obniżyło stawki na...2.18 czy 2.2 zł/ km.
Coś ten gościu na odwrót gadał... Tesco juz od kilkunastu miesiecy siada na dupie, wszystkie sklepy dookoła sie zamykają, na półkach pustki to i naczepy stoja na Gliwicach jak w komisie, a jak przyszedł Marzec i Koronawirus to... spożywka przeciez ruszyła pełną parą, wszystkie magazyny dookoła szły jak pojeb** , my w czasie gdy zwolnilismy z odbiorem odpadów przemysłowych z fabryk to nadrabialismy marketami wszelkiego rodzaju

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Kiero, ale to już dotyczy osób z doświadczeniem w danej kategorii prawa jazdy, a nie takich które muszą się przebijać jak ja.

Sam miałem 3 propozycje pracy przy przewozie ludzi.
W Olsztynie oprócz MPK w komunikacji miejskiej jeździ prywatna firma Irex, swego czasu dorabiałem trochę u nich w wolnym czasie. Dyrektor oddziału sam mi proponował przejście do nich na stałe, ale nie widzę w tym sensu, skoro jeżdżą na tych samych liniach co my, takimi samymi autobusami jak my.

Koleżanka jeździ pod Flixbusem i nawet byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, ale jednak z opowieści szefa wyszło coś innego niż jest w rzeczywistości.

Miałem też propozycję pracy w regularnej turystyce na nowych Mercedesach i Setrach, ale jednak wolę być częściej w domu.

Odkąd odebrałem lejce, to ciągnie na ciężarówki jak cholera :mrgreen:

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

O i takie to info od kierowców. Ten co jeździ pod Tesco na stałe twierdzi że nie ma roboty i stawka w dół, a inny że Tesco wynajmuje wozy z łapanki bo tyle roboty :lol:.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 821
GG: 0

ja to jednego nie rozumie, tego picowania kolorowania jak to jest super ach i och, a nagle po jakimś czasie totalnie w drugą mańkę... jeżdżę już przeszło rok na jednej robocie, zna się tych stałych bywalców z imienia nazwiska... przedtem gadka o kasie jak była to ten ma 5 ten ma 6tys... se myślę no oki jak ty masz tyle za znaną mi stawkę oki... widać ja nie umiem robic z tego pieniądza...
aż tu nagle niedawno robota ostro się posypała... gadka z tego tyg, nagle sie okazało że szefowie obniżyli pensje jak jeden mąż po 500-700zl miesięcznie, i nagle nie stała pensja a od kółka czy km, ale jak to co mnie ździwiło, przedtem wszystkie szefy uje, po obniżkach żaden nie jest uj :mrgreen:

wrócę do meritum, po obniżce maja 3,5-4tys kasy około plus to co im obniżyli w żaden sposób nie jest to 5 6tys :roll:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Robisz zasadniczy błąd w rozumowaniu, bo posługujesz się matematyką, ta nauka nie kłamie, a jak jest z kierowcami to mniej więcej wszyscy wiemy.

To tak jak, as nad asy zwolnił się z jednej firmy bo chujnia, przychodzi do drugiej i mówi że a "tam to bylo super bo to a tamto".
Wtedy pytam, "to po co się zwalniałeś", i następuje zawieszenie systemu :lol:.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Najczęściej zmiana jest podyktowana chęcią,czy potrzebą zmiany czegoś w swoimi życiu,dostosowaniu się do nowej sytuacji, chęci rozwoju, spróbowania czegoś nowego i wielu innych powodów... :lol: A tak serio,to są ludzie co robią po 30 lat w jednej firmie,a są i tacy co 30 firm przerobią w 3 lata.Ile ludzi tyle historii... :U Ja zwalniałem się sam z 3 ostatnich firm,po kolei:
- zmiana systemu na 2/1 bo weekendy okazały się niewystarczające gdy założyłem rodzinę i pojawił się syn,
- drugi raz gdy pojawiły się poślizgi w płatnościach,tu magiczne do 3 razy sztuka zadziałało...
- i 3, obecny,skoro można, to chęć zarobienia większych pieniędzy na utrzymaniu dotychczasowego systemu pracy...(Musiałem się przy okazji trochę przekwalifikować i zdobyłem nowe doświadczenia,bo wcześniej nie jeździłem z ADR-ami)

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Ostatnio zmieniony 15 maja 2020, 22:48 przez łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 15 maja 2020, 22:36

Cytuj:


wrócę do meritum, po obniżce maja 3,5-4tys kasy około plus to co im obniżyli w żaden sposób nie jest to 5 6tys :roll:
Biedronka się oglaszała , że za tyle potrzebują do roboty po 8 godzin na kasie , więc po mojemu to nie ma sensu za takie pieniądze jeździć zestawem spędzając w pracy sporo więcej czasu .
Weekend jest , to i jest bajera o sianie :mrgreen:
Co do obecnej rotacji w firmach :
W mojej byłej firmie do niedawna jeździł szefo plus 3 kierowców.Na dzień dzisiejszy wspomnianych wcześniej 3 kierowców juz tam nie pracuje.Obecnie szefo jeździ i przyjął jakiegoś młodego łebka. Zmieniły się warunki , to i ludzie się zmienili.


Post Wysłano: 16 maja 2020, 8:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:

Tak z ciekawości, gdzie są magazyny Lidla?
Pruszcz gdański
Bydgoszcz
Wyszków
Gliwice
Lisia góra
Stargard
Legnica
Grodków
Jankowice
Stryków
Kałuszyn

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 maja 2020, 8:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Chyba nigdy nie ma dobrego momentu na zmianę roboty. Sam długo się wzbraniałem aż sama robota przyszła do mnie.

EKZ wez się za drewnem rozgladnij, u was tam spokojniej niż w moich stronach. Dużo razy widziałem po internetach jak kolesie od was podniecali się ile to ci z południa poladowali ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 16 maja 2020, 9:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Takie info z rana:
Obrazek

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 16 maja 2020, 9:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Znajomi maja pozytywne wyniki, normalnie żyją dalej, dziecko rośnie i yolo :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 16 maja 2020, 10:27

Dzisiaj 16 Maja, imieniny Andrzeja i Fidola.

https://youtu.be/TmjFf19DXzU


Post Wysłano: 16 maja 2020, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

My tu pitu pitu, a po weekendzie wychodzi odświeżona Mafia jedynka.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 16 maja 2020, 14:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

To dopiero po weekendzie. Teraz trzeba jako aferę urobić :>

Btw. Przegrałem wszystkie ale z chęcią zagram na PS4 w pierwsza i druga część

Edit.

Bracia Siekielacy wypuścili nowy filmik do pedofilach w KK

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 14:33 przez Settler, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 16 maja 2020, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1827
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

U mnie porażka. Pojechałem na przegląd i na środkowej osi, prawe koło brak hamulca. :shock: Nie wiem kiedy przestało działać, z zasady zawsze obchodzę zestaw i patrzę temperaturę kół... Musiało to jakoś niedawno się stać, bo tarcz jeszcze zardzewiała nie jest. :D Także cysterna prosto na warsztata poleciała.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 16 maja 2020, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1357
Lokalizacja: BIA

Tak było fajnie, od początku marca, tak się nie opłacało robić przerzutów. Jeździłem sobie od poniedziałku, czasami niedzieli do piątku. Aż nagle się opłaciło i jeb weekend w kabinie. Chyba koniec już tego kryzysu, bo biurowe kazali stanąć na autohofie :shock: . Więc weekend pod hasłem "Za hajs szefa baluj" uważam za rozpoczęty. :D

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 16 maja 2020, 15:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ja tam Kierownika i jego podejście do kierowców to rozumiem, bo tam gdzie pracuje był taki jeden "as". Zawsze było, że mało piniendzy, że on to pjerdoli te meble bo się narobić trzeba. Poszedł na chłodnie w systemie 3/1. Równo po trzech miesiącach wrócił z podkulonym ogonem bo się okazało, że tam trzeba zdrowo dymać, by zarobić parę stówek więcej. Otworzył własną firmę, kupił zestaw, jeździ dla siebie. Jak się z szefem widział i padło pytanie, ile byłby w stanie dać kierowcy na miesiąc to tak kręcił byleby nie powiedzieć. Jak w piątek trzeba było krajówkę wziąść to lament, a kiedyś mijałem się z nim to piątek wieczór ja wracam do domu, a on jedzie ładować jakąś śmieszna krajówkę bo bida, ale ta sama sytuacja, kilka lat wstecz to by szefa od dziada wyzywał, a teraz grzeniutko łeb w dół i dyma.

Drugi "mondry" psioczył na lewo i prawo, zwolnił się bo mało piniendzy. Poszedł do konkurencji, a tam magnes, obowiązkowo 2 kółeczka, wyjazdy w niedzielę, zrzutki mebli na rzepie. I to dla kilku stówek. No polepszył se chłop z pewnością. Oczywiście w twarz tego nie powiedział, a wsypał się znajomemu blacharzowi z którym mam kontakt.

I takie to kierowcy so.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2917 z 3480 [ Posty: 69596 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12915 2916 2917 2918 29193480 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 5eba, ciucma102 i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: