Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lis 2013, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Części będę szukać jak auto stanie na warsztacie.

Dzwoniłam do właściciela żeby dowiedzieć się jaki rozmiar kół jest w tym prawie moim boxerze.

Odpowiedział że 225/75r16, te auta wychodziły też na 215/75 które są o pół ceny tańsze. Jaka będzie różnica po zmianie kół ?

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

mniejszy obwód, bo 75% z 225mm to zawsze więcej niż 75% z 215mm, czyli średnica koła mniejsza o 7,5mm.
a to inne wskazania licznika (więcej kilometrów) i inne wskazania szybkościomierza (zawyżona prędkość).

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 225/75r16/

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

ja w kamperze mam 195/75/16, od kolegi dostałem gratis w dość dobrym stanie używki 225, wziąłem w ciemno, bo to w sumie tak na oko to około 600zł.
jednak okazało się, że nie pasują i nie chodzi tu o średnicę koła. z tyłu między podłużnicą, a resorem jest miejsca najwięcej na 205. więc cztery 225 zamieniłem na parę 205 z założeniem i wyważeniem, a teraz zastanawiam się nad przodem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Im wyższe tym bardziej komfortowe.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Znalazłam polecane w innym temacie nokiany w rozmiarze 225 i takie zamawiam.

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Post Wysłano: 03 lis 2013, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Jako ciekawostce napisze ze nokian to nic innego jak nokia zaczęli produkcje od kaloszy, podobno bardzo dobre. Jako opony wiem ze zimowki mają dobre. Ale kult michlema i pirelli trwa.


Post Wysłano: 04 lis 2013, 7:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Ale kult michlema i pirelli trwa.
może to nie tak do końca.
w przemyśle oponiarskim nie wolno przekazywać nazwy marki. i tak Dębica będąca własnością Goodyeara nigdy nie będzie mogła na rynek wypuszczać swoich produktów pod nazwą Goodyear, ale pod starą nazwą.

a NokianTyres jest własnością Bridgestone (od 2003) i opony tam produkowane są na taśmach produkcyjnych Bridgestone.

aby nie pomylić się przypominam - Bridgestone jest firmą japońską.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 04 lis 2013, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

:shock: strach się bać, pełen profesjonalizm. Gratuluje. Jak tu ma być lepiej w tym kraju...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 04 lis 2013, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 maja 2012, 17:31
Posty: 125
Samochód: jaki popadnie jaki w rączki wpadnie

Ja tam liczę na serię na YT pt "Ola i jej czerwony boxer" :D


Post Wysłano: 04 lis 2013, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Przyjechałam nim z białobrzegów. I 16L to raczej za dużo. Z dołu to w ogóle nie jedzie, nie przyśpiesza i ogólnie kiszka. Gdzie powinno być cb radio w tym modelu bo mam tylko antenę? W żyrardowie to jechałam jak partnerem.

O 9 rano wstawiam do lokalnego elektryka, na naprawę lampek z boku i wymiane lampy z tyłu, w środe wstawiam na zaklejenie otworów w plandece, potem pranie środka, a w piątek lub następny poniedziałek dostanie się w ręce Łukaszamechanika.

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Post Wysłano: 04 lis 2013, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Dużo nie dużo tym trzeba się nauczyć jeździć, jak każdym samochodem. Pamiętam jazdy z moim mentorem gdzie jadąc z nim(on niczym instruktor) trasę 300km zbiłem o 30min i jeszcze miałem spalanie lepsze. Nauczyć się trzeba efektywnej jazdy autem z dieslem, co wbrew pozorom nie jest łatwe.


Post Wysłano: 06 lis 2013, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

A to gdzie u nad w Bialobrzegach takie boskie sprzety sprzedaja? :lol:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 08 lis 2013, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Auto należało do hurtowni odzieży używanej.

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Post Wysłano: 08 lis 2013, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Nie mogę zrozumieć tego pesymizmu co do otwierania tego typu działalności, są tysiące firm w Polsce jeżdżących na busach i jakoś sobie radzą. Co do Koleżanki to na pewno ma lukratywne frachty ze spedycji bo w innym wypadku by się za to nie brała.
Odniosę się do tej części wypowiedzi. Nie tyle co do busów, ale ogólnie "transportu.

Wielu tak myśli, że jakoś to się musi opłacać, bo inni przecież jeżdżą. Bardzo naiwne myślenie.
Kilka dni temu otrzymałem ofertę pewnej firmy, ba w sumie operatora logistycznego, polskiego, kojarzonego od dawien dawna z naszym krajem, żółtymi samochodami i czarnymi plandekami... Super , ekstra oferta, niecałe 3 zł za km , do tego średnia bodaj 8.5 kloca km w miesiącu ( ciekawe). Opłaca się? Ni chu chu... A mimo to nie brakuje im chętnych, z coraz to lepszymi samochodami, jak to jest? Jednym się opłaca, a drugim nie?
To Ci powiem jak to się opłaca - opłaca się, bo pracują na podstawie takich patologii jak: magnes, kierowcy bez umowy, wszelkie naprawy robione dopiero w momencie, jak już dowód z auta zabiorą, albo stanie na amen.
Jak to jest, że jeden robi z biedą 3 kółka tygodniowo, a drugi, z sąsiedniej firmy wali po 5 kółek? Doba u niego ma 35 godzin? W najlepszym wypadku za kierownicą siedzi właściciel-kierowca, oderwany od pługa, któremu jak zostanie po odliczeniu "wszystkiego" ( "wszystkiego", bo sam de facto nie wie jakie ma koszty i co ma liczyć) kilka niby klocków, to jest zadowolony. Proste. Można było pozbyć się starych samochodów, "oddając" je swoim wcześniejszym kierowcom, niejednokrotnie będących kilka latek przed emeryturą, uwiązując ich przy sobie.

A na busie? Jeszcze łatwiej, nie ma tacho, można kombinować jak się podoba ( tacho to nie tylko problem czasu pracy kierowcy).

Pomijam fakty, że duża część firm transportowych to jednostki stworzone "dla picu", tzn dla generowania kosztów, obrotów, pokrycia lewej kasy, trzeba być tego świadomym.

Na takiej podstawie się to opłaca i na takiej podstawie jeździ większość samochodów w polskim transporcie ( nie mówię, że wszyscy...)

JEDNAK CZYTAJĄC COŚ TAKIEGO:

Cytuj:
01/2010, pierwszy właściciel, 180 koni 299tyś przebiegu za 52tyś zł brutto.
Ma wady, których właściciel nie ukrywa lub nie da się ich ukryć.
Sprzęgło kwalifikuje się do wymiany
Zdemontowane ogrzewanie
Na rogu rozerwaną plandekę
Powyżej 70km są drgania, spowodowane czymś tam
Do wymiany opony.


Mam jeszcze trzy pytania
Zna ktoś jakiś warsztat w mazowieckim. Grójec, Mszczonów, Żyrardów, Sochaczew, Łowicz.... ?
W jakim rozmiarze są opony ?
Jaki jest przybliżony koszt montażu webasta, wymiany sprzęgła ?
NÓŻ OTWIERA SIĘ W...

Koleżanka praktycznie zakupiła samochód, wiedząc, że ma usterki, ale zgodziła się na nie "w ciemno", nie analizując tego , ile wyniesie ich usunięcie.

- nie znała rozmiaru opon - co za tym idzie na pewno nie znała ceny tych opon ( przy zakupie tego samochodu) , które musi wymienić tak czy siak. O reszcie szkoda gadać, o tym czym mogą być spowodowane wibracje, ile to może kosztować, to samo sprzęgło - Łukasz trochę już naprowadził na tory.

To jest racjonalne myślenie? Pakujesz się w coś, bez analiz.
Przypuszczalnie tak samo jest z robotą na te auto, na którą masz chrapkę. Zdecydowałaś się na nią, a dopiero teraz weźmiesz zapewne kalkulator i zaczniesz "liczyć", tak "liczyć", bo nie jesteś świadoma i nie znasz prawdziwych swoich kosztów . Polski transport ma już dość takich amatorów jak Ty, mam nadzieję, że coś Ci się nie uda już na samym początku i nie będziesz "egzystować" na rynku jeszcze bardziej partoląc obecną patologię.


Post Wysłano: 08 lis 2013, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Koleżanka praktycznie zakupiła samochód, wiedząc, że ma usterki, ale zgodziła się na nie "w ciemno", nie analizując tego , ile wyniesie ich usunięcie.

- nie znała rozmiaru opon - co za tym idzie na pewno nie znała ceny tych opon ( przy zakupie tego samochodu) , które musi wymienić tak czy siak. O reszcie szkoda gadać, o tym czym mogą być spowodowane wibracje, ile to może kosztować, to samo sprzęgło - Łukasz trochę już naprowadził na tory.
Kolego nie tam żebym bronił patologi w transporcie, ale ten bus przyjechał dzisiaj do mnie na 4 nowy michelinach. Wibracje są od uszkodzonego łożyska podpory pół osi. Generalnie to nasza młoda koleżanka kupiła wóz w całkiem niezłym stanie, w okazyjnej cenie.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 08 lis 2013, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Cytuj:
Koleżanka praktycznie zakupiła samochód, wiedząc, że ma usterki, ale zgodziła się na nie "w ciemno", nie analizując tego , ile wyniesie ich usunięcie.

- nie znała rozmiaru opon - co za tym idzie na pewno nie znała ceny tych opon ( przy zakupie tego samochodu) , które musi wymienić tak czy siak. O reszcie szkoda gadać, o tym czym mogą być spowodowane wibracje, ile to może kosztować, to samo sprzęgło - Łukasz trochę już naprowadził na tory.
Generalnie to nasza młoda koleżanka kupiła wóz w całkiem niezłym stanie, w okazyjnej cenie.

Ale to raczej było dziełem przypadku, niż skrupulatnych przeliczeń. Niestety na tym " czepanie kasiory w transporcie" nie polega, choć niejeden przez przypadek dorobił się fortuny :lol:


Post Wysłano: 09 lis 2013, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Odniosę się do tej części wypowiedzi. Nie tyle co do busów, ale ogólnie "transportu.

Wielu tak myśli, że jakoś to się musi opłacać, bo inni przecież jeżdżą. Bardzo naiwne myślenie
Kolego z tą wypowiedzią się w 100 % zgadzam, ale co z tego wynika nic. Za to fakt że kilka dobrych lat działam w tym zawodzie i widziałem nie jedna plajtę firm (tych właśnie uczciwych), za to te kiepskie istnieją i działają w najlepsze. O czym to świadczy :?: Odpowiedz sobie sam. I w takim wypadku zostaje, albo zrezygnować i zmienić branżę lub tkwić w tej patologii. Ja sam to widzę od strony kierowcy i osoby która zarządzała parkiem maszyn przez kilka miesięcy.
Cytuj:
To jest racjonalne myślenie? Pakujesz się w coś, bez analiz.
Co do tej wypowiedzi doradzał bym nie czytać tego tak dosłownie Kolego. Według mnie Koleżanka ma bardzo dobrze wszystko policzone i przeanalizowane nie z jedną osobą i to nie tylko o pojazd się rozchodzi, ale też o działalność. Co do zakupu to na pewno, nie było to dziełem przypadku (po czytaj na temat BMW Koleżanki i szybkości naprawy). A te wszystkie wypowiedzi to tylko zasłona (pytania o nie wielką pomoc). I to żadna teoria spiskowa. Po prostu nie uwierzę że tak młoda osoba wchodzi w tą branżę bez przygotowania.
Cytuj:
Polski transport ma już dość takich amatorów jak Ty, mam nadzieję, że coś Ci się nie uda już na samym początku i nie będziesz "egzystować" na rynku jeszcze bardziej partoląc obecną patologię.
Za to bez względu co napisałem wcześniej życzę Koleżance odniesienia sukcesu w tej branży. Jeśli kogoś obraziłem to z góry przepraszam nie miałem tego na myśli. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 09 lis 2013, 1:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Cytuj:
Polski transport ma już dość takich amatorów jak Ty
Zanim kolejny raz nazwiesz mnie amatorem, przeczytaj uważnie.
Auto mam za gotówkę, na koncie wystarczająco dużo aby przeżyć pierwsze dwa miesiące, robotę tak nagraną, że mając więcej samochodów inni przewoźnicy w tej firmie przestają jeździć. Do tego stawkę taką, której nie powstydził, by się żaden przewoźnik.

Jak ci smutno, to trudno! Tak to idzie! Wybacz!

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Post Wysłano: 09 lis 2013, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Nie ogarniam tego jak ktoś mając jedno auto upiera się ze nie jest amatorem, ale to tylko moje zdanie. Można by było już zamknąć temat bo off-topic się robi.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: