Strona 18 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2026 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 cze 2010, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie napisałem, skoro napisałeś że napisałeś Ty ;-)

Fakt, że może odpowiedzieliby mi prędzej, w sytuacji gdybym kontynuował już rozpoczętą konwersację, ale niekoniecznie.

Poza tym nie licz na 24godzinną odpowiedź, ja czekałem około tygodnia.

Z drugiej strony jestem w stanie sobie wyobrazić ilu ludzi pisze do nich z najróżniejszymi pytaniami.


Post Wysłano: 09 cze 2010, 8:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Z tego co mi wiadomo do 21 lat zatrudnić się można, tylko pracodawca powinien posadzić na zestaw do 7.5t DMC jeśli zostanie złapany na kontroli, że jedzie zestawem o większym tonażu wiadomo co z tym dalej się wiąże...także pracować można, ale do w/w tonażu! I to tyle co mam do napisania!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 10 cze 2010, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 19:47
Posty: 20
Samochód: Jelcz XF 105

Deko się zakręciłem. Mając prawo jazdy kat C+E i nie ukończone 21 lat mogę jeździć normatywnym składem (ciągnik + Naczepa 13.6m) w firmie rodziców, czy nie ? Wożąc ładunki nabyte lub sprzedane przez tą firmę ? Czy mogę tak jeździć za granicę ?

PS. Sorry za laickie pytania, ale jestem zielony :mrgreen:

_________________
Adept sztuk tajemnych.


Post Wysłano: 10 cze 2010, 16:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

Jeżeli firma zajmuję się transportem na potrzeby własne to mozesz pod wrunkiem że masz wszystkie papierki

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Post Wysłano: 10 cze 2010, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 19:47
Posty: 20
Samochód: Jelcz XF 105

Cytuj:
Jeżeli firma zajmuję się transportem na potrzeby własne to mozesz pod wrunkiem że masz wszystkie papierki

A dowodem w razie kontroli, na to że jadę na własne potrzeby jest CMR'ka czy muszę mieć też inne papiery typu faktura ?

_________________
Adept sztuk tajemnych.


Post Wysłano: 10 cze 2010, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

na granicy np PL - D normalnie wsiadasz za kółko i długa... co do CMR lub faktury to nie wiem jak to jest.


Post Wysłano: 11 cze 2010, 8:24

Cytuj:
Jeżeli firma zajmuję się transportem na potrzeby własne
Nie ma czegoś takiego.

Jest albo TRANSPORT, albo PRZEWÓZ NA POTRZEBY WŁASNE.


Post Wysłano: 11 cze 2010, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli firma zajmuję się transportem na potrzeby własne
Nie ma czegoś takiego.

Jest albo TRANSPORT, albo PRZEWÓZ NA POTRZEBY WŁASNE.
No oto mi chodziło tylko źle się wyraziłem :U

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Post Wysłano: 12 cze 2010, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 19:47
Posty: 20
Samochód: Jelcz XF 105

Cytuj:
na granicy np PL - D normalnie wsiadasz za kółko i długa... co do CMR lub faktury to nie wiem jak to jest.
Czyli za granicą nie mogę prowadzić ciężarówki na potrzeby własne :?:

_________________
Adept sztuk tajemnych.


Post Wysłano: 13 cze 2010, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

nic takiego nie napisałem,chodziło mi o to, że mając wszystkie kwity od granicy możesz normalnie jechać pracując gdzieś w firmie np jako drugi kierowca... na potrzeby własne czemu niby nie możesz?
np. sprowadzasz auto to nie masz żadnego listu przewozowego...
na moje to właśnie możesz :!:


Post Wysłano: 15 cze 2010, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2008, 16:09
Posty: 13
GG: 0
Samochód: volvo fh? 500
Lokalizacja: Radom

zaraz zaraz,, to majac c+e i nie mam ukonczonych 21 to moge jezdzic jako 2gi kierowca z np starszym bratem?? :>


Post Wysłano: 15 cze 2010, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Cytuj:
zaraz zaraz,, to majac c+e i nie mam ukonczonych 21 to moge jezdzic jako 2gi kierowca z np starszym bratem?? :>
Tak ale pod warunkiem, że wsiadasz za kółko tylko poza granicą Polski. Przynajmniej ja to tak rozumiem

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 15 cze 2010, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2008, 16:09
Posty: 13
GG: 0
Samochód: volvo fh? 500
Lokalizacja: Radom

a co by mi grozilo jezeli jechalbym sam zaladowanym lub pustym zestawem w kraju i policja by mnie skontrolowala?? :U jakies szczegolne kary? wezcie pod uwage ze brakuje mi KW


Post Wysłano: 15 cze 2010, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

na moim miejscu mając komplet papierów puścili by Cię dalej, najwyżej byś upomnienie dostał... są ludzie i taborety przecież :P
Ja czekam aż cała wolna interpretacja nowelizacji ustawy się zmieni, bo robota czeka 8)


Post Wysłano: 17 cze 2010, 6:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
a co by mi grozilo jezeli jechalbym sam zaladowanym lub pustym zestawem w kraju i policja by mnie skontrolowala?? :U jakies szczegolne kary? wezcie pod uwage ze brakuje mi KW
Nie rozumiem co chciałeś wyrazić swoim wywodem?
Policja raczej rzadko kontroluje zestawy, no chyba że rażąco naruszysz przepisy, gorzej jak ITD dojdzie do tego z jakimi kwalifikacjami prowadzisz zestaw, srogie są kary za to dla przewoźnika i spory mandat dla kierującego łącznie z zatrzymaniem zestawu, aż do zmiany kierowcy!
Polecam zapoznać się z tym forum w tej kwestii, w necie znajdziesz również inne informacje przydatne.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 15 wrz 2010, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

Rozmawiałem dziś z inspektorem w sprawie wieku. Do czasu ukończenia 21 lat można jeździć pojazdem tylko i wyłącznie o masie całkowitej do 7,5t. Zestawem powyżej 7,5t można poruszać się tylko po ukończeniu 21 roku życia. Nawet jeśli jest to przewóz na potrzeby własne, pusty zestaw itp. Te informacje inspektor przekazał mi na podstawie ustawy o transporcie drogowym. Są to dane aktualne.


Post Wysłano: 15 wrz 2010, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Rozmawiałem dziś z inspektorem w sprawie wieku. Do czasu ukończenia 21 lat można jeździć pojazdem tylko i wyłącznie o masie całkowitej do 7,5t. Zestawem powyżej 7,5t można poruszać się tylko po ukończeniu 21 roku życia. Nawet jeśli jest to przewóz na potrzeby własne, pusty zestaw itp. Te informacje inspektor przekazał mi na podstawie ustawy o transporcie drogowym. Są to dane aktualne.
Idzi i jeb*i tego inspektora
Osoba która posiada kat.C oraz ukończyła Kwalifikacje wstępna w pełnym wymiarze godzin może pracować jako kierowca od 18roku życia bez żadnych ograniczeń tonażowych i jest to zapisane w ustawie o transporcie drogowych i nie raz na forum byla o tym mowa

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 15 wrz 2010, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

No to nie wiem. Ja nie rozumie tej kwalifikacji wstępnej. Jak robiłem prawo jazdy + kurs to nie było czegoś takiego. Jak pojadę zczytać dane z karty to zapytam bo zczytujemy o byłego inspektora. Może on będzie bardzej kompetentny.


Post Wysłano: 15 wrz 2010, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sty 2010, 16:03
Posty: 226
GG: 11516920
Samochód: DAF CF 440 Euro 6 Space Cab
Lokalizacja: Starzyny [SZA]

Cytuj:
Rozmawiałem dziś z inspektorem w sprawie wieku. Do czasu ukończenia 21 lat można jeździć pojazdem tylko i wyłącznie o masie całkowitej do 7,5t. Zestawem powyżej 7,5t można poruszać się tylko po ukończeniu 21 roku życia. Nawet jeśli jest to przewóz na potrzeby własne, pusty zestaw itp. Te informacje inspektor przekazał mi na podstawie ustawy o transporcie drogowym. Są to dane aktualne.
To chyba przespał dzień kiedy to weszła w życie ustawa z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym. Wyraźnie jest napisane, że osoba, która ukończyła 18 lat i posiada C, C+E, oraz zrobiła pełną KW 280h może prowadzić dowolne zestawy bez ograniczeń tonażowych.
Natomiast osoba, która posiada C, C+E i zrobi KW przyśpieszoną 140h może prowadzić takie pojazdy dopiero po ukończeniu 21 lat.

Po za tym, w "Na osi" było mówione co i jak z KW i starym kursem na przewóz rzeczy. Rafał Kochanowski wyraźnie powiedział, że można od 18 lat, nawet osoby, które C uzyskały przed 10 września 2009 i posiadają stary kurs również takie pojazdy mogą prowadzić.
Różnie można interpretować jego wypowiedź, ale wątpię, żeby ekspert ITD, publicznie w mediach opowiadał bzdury, bo wątpię, że odpowiedzi bierze od tak... Na pewno przed programem ma czas na zapoznanie się z pytaniami oraz przygotowanie odpowiedzi.

_________________
Nie ma lipy, same dęby!
DAF XF 105 Super Space Cab - nie ma większego.
Lubię Actrosy... Wyprzedzać pod górę :mrgreen:


Post Wysłano: 15 wrz 2010, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Po za tym, w "Na osi" było mówione co i jak z KW i starym kursem na przewóz rzeczy. Rafał Kochanowski wyraźnie powiedział, że można od 18 lat, nawet osoby, które C uzyskały przed 10 września 2009 i posiadają stary kurs również takie pojazdy mogą prowadzić.
Różnie można interpretować jego wypowiedź, ale wątpię, żeby ekspert ITD, publicznie w mediach opowiadał bzdury, bo wątpię, że odpowiedzi bierze od tak... Na pewno przed programem ma czas na zapoznanie się z pytaniami oraz przygotowanie odpowiedzi.
Niestety muszę Cię bardzo zmartwić, zachęcam do lektury mojego tematu

viewtopic.php?f=45&t=26101&st=0&sk=t&sd=a&hilit=gitd

Inspektorek z na Na Osi wywołał burzę i jest on tylko jednym z przedstawicieli ITD. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego przedstawił mi również pisemnie odpowiedź, która przedstawia sprawę zupełnie odmiennie i również podpiera się ustawami.

Efekt jest taki, że nie ma wiarygodnej informacji i do czasu ukazania się jakiegoś rozporządzenia nie ma szans na wyjaśnienie sprawy, a biorąc pod uwagę, że "wkrótce" te czekające osoby dobiją do 21 lat to przecież nie warto sobie rąk brudzić...

edit: Dodam tylko, że "mój regionalny" inspektorat w Katowicach, oczywiście nie raczył się ustosunkować do tego tematu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 18 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2026 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: