Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2006, 0:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
Cytuj:
Bardzo miła obsługa, można napisać maila w dowolnym języku i zaraz na drugi dzień otrzymujesz odpowiedź a za góra 5 dni paczuszkę z częsciami zamiennymi do modelu. Cieszy mnie to bardzo i sprawia iż mam ochote na zakup kolejnego modelu Herpy.

:lol:
Ostatnio herpa bardzo mnie rozczarowała. Zamówiłem u nich dzwig liebherr ltm 1045 „ breuer&wasel” za 155zł i zamiast być białym ( tak jak na zdjęciach ) model był w kolorze brzydkiej kości słoniowej. Mało tego brakowało części : haka i bębna do zwijania liny. Musiałem we własnym zakresie dorabiać i przemalowywać model. Bardzo mnie to rozczarowało ponieważ modele tej klasy to nie zabawki za 10 zł.
Mówisz, że można do nich napisać meila? po polsku ewentualnie angielsku, bo niemca zupełnie nie znam.


Ostatnio zmieniony 24 cze 2006, 0:35 przez M_ARCIN, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2006, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

W takim razie reklamacje złóż. Napisz maila i po sprawie odpowiedzą zaraz na drugi dzień.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2006, 8:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2005, 13:49
Posty: 92
GG: 0
Lokalizacja: Nowy Targ

Cytuj:
Modele typu Persil to tanie podróbki za ok 5zł które mozna kupić w każdym niemieckim markecie. Na allegro tego tez nie brakuje.
W Niemczech takie modele są darmowe, służą jako gadżety reklamowe.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lip 2006, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jakbym miał możliwość kupienia któregoś z TYCH MODELI, to nawet bym się nie zastanawiał. Z wiadomych przyczyn. Pzdr. :wink:

[ Dodano: Nie, 16.07.2006, 20:05 ]
Kurcze przydałby się jakiś modelik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo chciałbym Straliska. :(


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lip 2006, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Choć miałem małą przygodę z modelami AWM to jednak kupił bym takiego iveco NorCargo. Zdobycie go będzie naprawdę trudne, jeśli pan NiHawk nie ma go u siebie to trzeba będzie szukać na niemieckim ebay.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lip 2006, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Jest na czym oko zawiesić,widać że starannie wykonane.Przydałby się taki jeden w kolekcji...nawet same solo.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lip 2006, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Czy kolego Pazdz#026 chciałbyś kupić któregoś z tych modeli dlatego że są to Starlisy czy dlatego że mają jakieś konkretne barwy?
Jeśli interesuje Cie Stralis obojetnie jaki to polecam zakup samego ciągnika z firmy Rietze i dołączenie do niego jakiejś naczepy od Herpy(pasuje!).
Cena ciagnika to ok 40-50 zł w zależności od sklepu, możesz to sprawdzić w "transcomm" "makieta" "techno hobby" lub "drim" . Dziś kończy się też aukcja na allegro ze Stralisem z Rietze który coprawda ma mało ciekawą naczepę, ale gdyby cena nie przekroczyła 45-49 zł to i tak warto go kupić w celu jak wyżej.
http://www.allegro.pl/item114999220_rie ... ralis.html
aha, stralis z rietze wygląda na żywo fajnie, fotka na allegro jest jakaś dziwna ale tym się nie sugeruj.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lip 2006, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Witaj! Interesuje mnie Stralis. Tego z NOR-CARGO mam szansę dostać za 19 Eur. Zestaw myślę, że ładny, dlatego te niecałe 80 zł mógłbym wydać.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2006, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2006, 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Zduny

W ofercie sklepu Robud pojawiły się modele AWM, wiele z nich to konfiguracja 6x2,czy tak jest modelu czy tylko na zdjeciu???


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś modelu produkcji AWM z Robudu, zachęcony dużą różnorodnością dostępnych wersji pojazdów.
Niestety, jak podpowiedział mi Kolega Zeusbak rzeczywistość jest inna. Modele od zamieszczonych na stronie www producenta jak i sklepu zdjęć oryginałów różnią się bardzo mocno. Ciągniki które na zdjęciach są w układzie Pusher tak naprawdę są przeważnie dwuosiowe ( wyjatek:magnum evergreen), i odwrotnie, ciężarówki dwuosiowe okazują się w modelu 3 osiowe. Zdarzają się też sytuacje że oryginał jest pojazdem wielko pojemnościowym (low liner) a model jest normalny, ale bywa również odwrotnie.
Dlatego też zakup modelu AWM którego zdjęcie przedstawia oryginał radzę poprzedzić znalezieniem fotki prawdziwego modelu, np. na Ebayu co pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki.
Poniżej dla przykładu wklejam fotki oryginałów i modeli Scanii żebyście zobaczyli jak od siebie się różnią :evil:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:04
Posty: 67
Lokalizacja: Syców

Sorki za trucie tyłka, ale mógłbys wkleic te fotki np w fotosiku.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Nie bardzo cię rozumiem w jakim celu miałbym to robić? Nie używam fotosika bo przyzwycziłem się do imageshack i nie mam zamiaru tego zmieniać. Zdjęcia są w dość małym rozmiarze i raczej nie naruszają norm regulaminu więc nie ma potrzeby wklejania miniaturek. Zresztą do tego przepisu i tak mało kto się stosuje, większość wklejanych tu zdjęć jest w normalnym formacie. Łącznie z fotkami Twoich modeli (o ile się nie mylę) :twisted: .
To wszystko jest zresztą bez znaczenia dla meritum sprawy, czyli ryzyku kupna innego modelu niż ten na jaki się nastawiamy na podstawie zdjęcia oryginału.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:04
Posty: 67
Lokalizacja: Syców

Dla wyjaśnienia - ja (i zapewne nie tylko ja) fotek z imageshack`a po prostu nie widzę.

Co do wklejania fotek naturalnej wielkości to i ja tak robię, ale nie szersze niż 640, co by forum się nie rozjechało.

OK koniec OT - wierzę na słowo w te różnice ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Ooooooo wielkie sorrki, nie wiedziałem o tym :oops:
Jeśli tak się sprawy mają to może faktycznie poeksperymnetuje z fotosikiem. Kiedyś już prubowałem ale mi nie wychodziło i dałem sobie spokój :wink:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Najlepszy ten ostatni. Tak raczej sie nie wysilili. Nawet kolor inny :lol:

__________________________________________________________

Zdjecia dla Maxia:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2006, 13:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Co do tej scanii tommy andersen to raczej wielka pomyłka pod względem podobieństwa,na fotce jest ciągnik 3-osiowy a model 2-osiowy,nawet brak szczegółów co do ciągnika oraz kogutów,kolor widocznie im nie wyszedł.
Nawet man tga odbiega bardzo od oryginału i jakoś tak niedorobiony po lekkiej mutacji,bez porównania to herpy.
Modele są bardzo delikatne i elementy słabo się trzymają i raczej wszystko odpada,mam w kolekcji jeden model.Żeby się trzymało musiałem elementy podoklejać do naczepy.Awm raczej nie specjanego:
1.nie warta swojej ceny-tak do 40zł ewentualnie można dać
2.wykonanie,zbyt delikatne
3.co do niektórych modeli odbiegają od rzeczywistości


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2006, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2006, 21:02
Posty: 38
Lokalizacja: Wrocław

kupując modele AWM należy przed zakupem przeszukać net w celu dokładnego porównania ze zdjęciami prezentowanymi przez AWM, można się bardzo rozczarować gdy model przyjdzie do domu, i wyglądać będzie całkiem inaczej :)

Co do "kruchości" tych modeli to trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem co się z nim chce się robić: bawić się czy eksponować.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Ja mimo kilku przykrych przygód z AWM nie rezygnuję. Choć faktycznie jakoś nie mogę przyzwyczaić się do ceny sklepowej w wys 90-100zł za model. Cena 40-50 jak to było u Ni-Hawka bardziej mi odpowiada :D
Ostatnio nabyłem dwa Volva fh produkcji Awm i jestem z nich bardzo zadowolony, szczerze mówiąc wydaje mi się nawet że są one lepiej i dokładniej w szczegółach wykonane od Fh Herpy (np. piękny zbionik paliwa czy uchylny wywietrznik na dachu kabiny...)

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 26 sty 2007, 9:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Tak przeglądam sobie modele AWM i HERPY,chodzi mi o same solo.Porównanie to jednak AWM ma większy wybór co do wielkości oraz długości kabin,nawet znalazłem volvo fm w ich ofercie,ceny zbliżone obu firm.Nie spotkałem się w AWM żadnych ciągników do transportu ciężkiego-heavy duty.
Co do niektórych zestawów to bardzo ładne mają malowania niż herpa,również naczepy są ciekawsze w wykonaniu AWM.
Bardzo duży wybór z firm transportowych jest w ofercie.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 sty 2007, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

AWM nie ma ma w ofercie ciągników 4osiowych do transportu najcięższego, ale są za to modele ciężarówek których nie robi Herpa w konfiguracji 6x2 jak Magnum, czy modele ciagników w układzie pusher (actros, magnum)
Rynek modelarski jest bardzo ciężki o czym świadczy między innymi upadek Albedo i kłopoty Herpy, nie ma więc co się dziwić że dwóch ostanich graczy w zakresie pojazdów specjalnych nie tyle konkuruje, co raczej uzupełnia się.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: