Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 26 mar 2006, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2005, 23:35
Posty: 40
Lokalizacja: Niderlandy

Obrazek
Merk en type: DAF 85CF380
Eigenaar: De Rooy
Land van herkomst: Nederland
Locatie: Leeuwarden: Hemrik: DAF dealer
Datum: 1-12-2000
Fotograaf/Bron: Alex Miedema

_________________
Klick here for a Dutch truck picture forum / Holenderskie forum ze zdjêciami samochodów ciê¿arowych.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2006, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2006, 19:14
Posty: 72
GG: 5959988
Lokalizacja: Poznan

Cytuj:
Jeszcze nie widziałem lawety oplandekownej
koło mnie lataja pod plandeką lawety z firmy STS. zrobie foty jak mi sie kiedyś uda.
pozdro.

_________________
http://www.photoblog.pl/thomas69/archiw ... goria/2601


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2006, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

więc dzisiaj był u mnie za pracą chłopaczek po 11 miesiącach pracy w tej firmie. przytoczę tutaj jego opinię, chociaż nie wiem w jakim stopniu jest wiarygodna.
jak mówił, praca może być, zarobki też, jednak coś co nie dało mu szans pracować, to poziom obsługi kierowców przez dyspozytorów. płacenie za przejechane kilometry powoduje, że kierowca nie lubi stać, natomiast tam o zjazd na serwis czeka się po 2 dni, w rezultacie gość z takiej pracy zrezygnował.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2006, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Takiego powodu odejścia z firmy jeszcze nie słyszałem, przeważnie wymieniane są: pieniądze za przejechane kilometry się nie zgadzają, wskazania tachografu znacznie się różnią ze wskazaniami z komputerem pokładowym z którego to naliczane są pieniądze za kilometry, zły stan techniczny ciężarówki, brak możliwości wjazdu na warsztat nawet z bardzo poważną usterką, podwójne obsady w kabinie z jednym łóżkiem, dyskryminacja Polskich Kierowców w Holenderskiej firmie, brak warunków socjalnych (na 600 kierowców-nie tylko polskich- 1 WC, 1 natrysk, zimna woda w umywalce szt. 1, jeden pisuar, bojler elektryczny 80 l), zmuszanie do niebezpiecznych załadunków, pb...Mógłbym wymieniać te "warunki" pracy jeszcze dłużej, ale nie chcę was zanudzać.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2006, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Mógłbym wymieniać te "warunki" pracy jeszcze dłużej, ale nie chcę was zanudzać.
Z pewnością to nie byłyby nidy. Warto widzieć z kim ma się do czynienia. Szczerze... to nie myślałem, że w tej firmie jest taka kaszana.... :? :?


Tytuł:
Post Wysłano: 27 mar 2006, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Zenek pisz, co wiesz ( o ile to prawda), być może uda się przestrzec przed wdebnięciem w niezłe g...o kilku kierowców. :wink:
Cytuj:
więc dzisiaj był u mnie za pracą chłopaczek
i co Cyrylu, odprawiłes go z kwitkiem, czy dałeś szanse chłopakowi?

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 5:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

ma szanse oczywiście.

człowiek, który chce pracować jest zbyt cenny, aby go odprawiać. ja nie postępuję według własnego widzimisię, tylko staram się patrzeć pod kontem przydatności dla firmy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 11:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2006, 16:03
Posty: 39
GG: 5688840
Lokalizacja: Lublin/Zamość

Ja co do tych warunków. Chciałbym przytoczyć ciekawy przykład.
W pazdzierniku ubiegłego roku miałem okazje wracać z jednym gościem jego ciężarówką z bałkanów z transportem winogrona sporzywczego. Na załadunek gość ten czekał tydzień w jednej firmie a potem jeszcze 4 dni w innej. Firma, która go zatrudniała jako kierowcę płaciła mu od frachtu. Gość postanowł więc odejść i tak zrobił zaras po powrocie do kraju. Kierowca całą winę zwalał na spedytora.
Pozdrawiam!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 12:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Ktoś złapał srokę za ogon i jego pracownicy podpisali odpowiednie kontrakty. Wiec firma będzie się rozwijać.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Powiedzcie mi w jaki sposób mogę dodać foto do mojego postu


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Zenek Tu masz o wklejaniu zdjęć na forum: viewtopic.php?t=1461

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 28 mar 2006, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 paź 2005, 19:45
Posty: 112
GG: 6415222
Lokalizacja: Włocławek

Ten daf z traktorami fajnie wygląda,he ucięta kabina..:)

_________________
Być kierowcą - styl życia,praca,miłość,pasja...
Inni nigdy tego nie zrozumieją...

MERCEDES-BENZ Actros 2540 L <48-355> Vos | Logistics


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak to mniej więcej wygląda w BARDZO WIELKIM SKRÓCIE.Spalone zestawy, pourywane zaczepy, klocki hamulcowe-a może całkowity ich brak, niebezpieczne załadunki, PB...Nikogo nic nie interesuje. Dostajesz dyspozycje, że masz załadować (gratis) swój zestaw odpowiednią ilością ciągników, samochodów-jak to zrobisz? twoje zmartwienie! Pamiętaj tylko o tym, żeby nie było uszkodzeń na przewożonych pojazdach. Najlepiej by było, gdyby zestawy te były z gumy.
Po przyjeździe z Polski do Holandi prosto z podróży wsiadasz na nieznany zestaw, uprzednio załadowany przez innych kolegów i wyjeżdżasz w trasę. Musisz pogodzić się z tym, że samochód jest w fatalnym stanie technicznym, brudny, braki w oświetleniu. Wsiadasz i jedziesz. W podróży włosy dęba ci stają, ponieważ po przejechaniu paru kilometrów dowiadujesz się, że coś jest nie tak z twoimi hamulcami, silnik ma zbyt wysoką temperaturę itp. Modlisz się o to, żeby przetrwać jakoś do końca i przekazać samochód innemu koledze. Co on zrobi z tymi usterkami to już jego sprawa.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Najbardziem mnie przeraziły te klocki (sama blacha), urwany zaczep, i ten CF na lawecie ja bym nie był za to pewny czy on nie zleci na ziemie ...
Dzięki Zenek za fotki :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jejku masakra. Co za firma, która nie dba o swój tabor. Przesada jak można ułamać zaczep/dyszel. A te hamulce, raczje tak jak napisał Zenekich brak. A przewóz CFa, to też przesada. Żadne służby tego nie zauważyły??? A mój ojciec zastanaiwał się czy do nich zadzwonić. Nawet nie chcę znać numeru.... Dziwię się, że u nich ktoś chce pracować w takich warunkach. To taj jakby górnik w samych boksekach zszedł pod ziemię.... :| Straszne...


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Przez rok działalności w Polsce przewinęło się przez tą firmę ponad 500 osób-przypominam. Teraz odeszło znowu 25 kolegów. Właścicielom firmy to nie przeszkadza. Werbują i szkolą bez przerwy nowych kierowców. Jeżeli chodzi o tego CF to osobiście wiozłem kilka razy tak załadowany zestaw. Protestowałem, ale nic to nie dało, wyjechałem na drogę dopiero po otrzymaniu pisemnej dyspozycji od dyspozytora przesłanej do mojego komputera pokładowego!!! Co powiecie na temat PB? Chodzi tu o wjeżdżanie jednego De Rooya na drugiego po rozładunku. Muszę dodać do tego zdjęcia mały komentarz. Zestaw na górze jest spięty, potraficie sobie wyobrazić jak on pracuje w czasie pokonywania zakrętów? Przyczepa potrafi wychylać się ok. 1 m poza obrys dolnej przyczepy, a długość takiej kombinacji wynosi ok 23-25m. Sam miód.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

:shock: :shock: :shock: Szok... Pierwszy raz spotykam się z takim brakiem poszanowania samochodów...Wogóle co to za przypadki żeby tyle samochodów sie spaliło ?? Są jakieś tego przyczyny?? bo w tych czasach spalone auta to coraz żadziej spotykany widok a tu mamy cały plac...

W zeszłe wakacje stalismy weekend z dwoma zestawami od De Rooya były to many TGa to żaden kierowca nie narzekał na zły stan samochodów...Zreszta te Many wyglądały na dość zadbane może były jeszcze nowe...

_________________
International Haulage


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2006, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2006, 17:16
Posty: 20

Samochy wyglądają tak a nie inaczej bo nikt za nic nie odpowiada, nie ma protokołu zdawczo-odbiorczego- to po pierwsze, a po drugie- nie ma możliwości wjazdu na warsztat wtedy kiedy stan techniczny pojazdu budzi jakieś zastrzeżenia. Wszystko zależy od kaprysu kierownika warsztatu, który delikatnie mówiąc nie lubi naszych kierowców. Główną przyczyną palących się zestawów to przede wszystkim brak hamulców górskich, stan techniczny, za ciężki ładunek itp. CF z przyczepą na pusto to ok 18t do tego dodaj trztery traktory, trzy konie np XF z dodatkową osią, moc silnika 320KM... Dla przykładu dołącze jeszcze jedno zdjęcie samochodu po przeglądzie technicznym. W sobotę kolega stał dzień na warsztacie, w niedzielę wieczorem przejąłem tego szrota na trzy tygodnie. Wprawdzie po mojej awanturze obiecano mi możliwość wjazdu na warsztat w Angli w czasie przerwy tygodniowej, ale na obietnicy się skończyło. Jeździłem tym samochodem przez trzy tygodnie, wszędzie spotykałem drwiące uśmieszki, ponieważ to kierowca odpowiada za stan techniczny auta, a tłumaczyć się wszystkim wścibskim nie było możliwe. Najgorsze było to, że policja również interesowała się moim samochodem, często go kontrolując. Przegięte tarczki to norma w tej firmie. Możecie spotkać rownież nowe samochody na naszych rejestracjach. Obsługują one przeważnie bardzo zdyscyplinowane kraje tzn Niemcy, Austrie. Najgorsze jeżdżą w Angli i Francji.
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 03 kwie 2006, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2006, 18:08
Posty: 16
Lokalizacja: Konin

Bardzo dobra firma z DE ROOY!! Brechol jeździ tam juz 6 tydzien i bardzo sobie chwali. A o pieniadze sie nie martwi wypłacaja do 10 kazdego miesiaca na konto. Jak wyjeżdzasz to zadzwonią i się pytają czy nie chce jakieś zaliczki. POZDRO dla wszystkich z Wielkopolski!! :D

_________________
Iveco i Renówka to nie ciężarówka!!
Na masce gwiazda h... nie jazda!!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 kwie 2006, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Bardzo dobra firma z DE ROOY!! Brechol jeździ tam juz 6 tydzien i bardzo sobie chwali. A o pieniadze sie nie martwi wypłacaja do 10 kazdego miesiaca na konto. Jak wyjeżdzasz to zadzwonią i się pytają czy nie chce jakieś zaliczki. POZDRO dla wszystkich z Wielkopolski!! :D
:shock: poczytaj trochę wstecz :evil: już wolę Biedronkę :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: