Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lut 2009, 22:25

Cytuj:
Ostatnio jechałem z kolegą samochodem, on kierował. Szukaliśmy miejsca do zaparkowania, w końcu udało się je znaleźć więc zaproponowałem dla kolegi żeby zaparkował tyłem bo potem łatwiej wyjechać będzie. A on do mnie na to "O tak jeszcze nie parkowałem" (kolega ma prawko jakieś 2 lata i ani razu nie miał okazji parkować tyłem :/.) Podczas parkowania zasłoniłem twarz bo miałem wrażenie, że ktoś nas filmuje z ukrycia a potem wstawi na youtube z tytułem "kobieta za kierownicą".

Oczywiście parkowaliśmy samochodem osobowym, więc nie tylko osoby chcący posiadać kat C to "kasztany". Taki oto przykład. Pozdrawiam
Ja miałem taką przygodę z kolegą: zaraz po odebraniu prawa jazdy pojechałem z nim na jego pierwszą jazdę Cinquecento. Jakieś było moje zdziwienie kiedy próbując wyjechać z parkingu tyłem, nie miał pojęcia w którą stronę kręcić kierownicą, żeby auto pojechało w prawo lub w lewo.... Tu potwierdza się co pisze kolega:
Cytuj:
po prostu nie wszyscy mają dryg do jazdy a faktem jest ze 30 godz jak ktoś jest calkiem zielony to raczej jest mało na naukę


Post Wysłano: 18 lut 2009, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Cytuj:
Ja miałem taką przygodę z kolegą: zaraz po odebraniu prawa jazdy pojechałem z nim na jego pierwszą jazdę Cinquecento. Jakieś było moje zdziwienie kiedy próbując wyjechać z parkingu tyłem, nie miał pojęcia w którą stronę kręcić kierownicą, żeby auto pojechało w prawo lub w lewo...
No na pierwszą jazde własnym autkiem to jeszcze można przeboleć, ja też z tydzień dwa po odebraniu prawka i jazdy własnym autem też sie trochę dziwnie czułem ale fakt ze ktoś ma kilka lub kilkanaście lat prawko i nie umie parkować to już jest trochę dziwne

Najlepszym przykładem jest program na TV Puls : Najgorszy Polski Kierowca :D :D :D co oni tam wyprawiają to naprawdę :lol:

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 18 lut 2009, 10:06

Cytuj:
Cytuj:
Ja miałem taką przygodę z kolegą: zaraz po odebraniu prawa jazdy pojechałem z nim na jego pierwszą jazdę Cinquecento. Jakieś było moje zdziwienie kiedy próbując wyjechać z parkingu tyłem, nie miał pojęcia w którą stronę kręcić kierownicą, żeby auto pojechało w prawo lub w lewo...
No na pierwszą jazde własnym autkiem to jeszcze można przeboleć, ja też z tydzień dwa po odebraniu prawka i jazdy własnym autem też sie trochę dziwnie czułem ale fakt ze ktoś ma kilka lub kilkanaście lat prawko i nie umie parkować to już jest trochę dziwne
Ale zdał egzamin więc minimalną wiedzę powinen posiadać...


Post Wysłano: 18 lut 2009, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2008, 0:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: volvo

Cytuj:
Ale zdał egzamin więc minimalną wiedzę powinen posiadać...
Więc każdy posiadający prawo jazdy ma minimalną wiedzę, ale nie każdy wystarczającą.

I tak każdy po egzaminie tak naprawdę uczy się jeździć sam własnym samochodem.


Post Wysłano: 18 lut 2009, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Koledzy, ja mam nastepujace pytanie, mam 18 lat, robie prawo jazdy kat C, slyszalem ze cena kursu na przewoz rzeczy ma znacznie wzrosnac, ale slyszlalem tez ze aby robic taki kurs musze miec ukonczone 21 lat? A do 21 roku zycia moge prowadzic ciekarowke do 7,5t. Czy moge teraz zrobic ten kurs, przed podwyzka ceny? A pracodawca bedze mnie mogl zatrudnic dopiero gdy ukoncze 21 lat? Ile jest wazny taki kurs?


Post Wysłano: 18 lut 2009, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Cytuj:
Koledzy, ja mam nastepujace pytanie, mam 18 lat, robie prawo jazdy kat C, slyszalem ze cena kursu na przewoz rzeczy ma znacznie wzrosnac, ale slyszlalem tez ze aby robic taki kurs musze miec ukonczone 21 lat? A do 21 roku zycia moge prowadzic ciekarowke do 7,5t. Czy moge teraz zrobic ten kurs, przed podwyzka ceny? A pracodawca bedze mnie mogl zatrudnic dopiero gdy ukoncze 21 lat? Ile jest wazny taki kurs?
:arrow: żeby zrobić kurs na rzeczy nie musisz mieć 21 lat. Niektóre ośrodki wymagają zebyś miał zdane prawko ale nie wszystkie, ja zaczynam 23 lutego kurs na rzeczy a egzamin na prawko mam 2 marca. Najlepiej idź do ośrodka który robi takie szkolenia i zapytaj dokładnie bo niektórzy na przepisy patrzą przez palce a niektórzy to straszni biurokraci, ważne zebyś do połowy września miał prawko w kieszeni bo później to taki papierek bedzie nic nie warty.
:arrow: Przed ukończeniem 21 roku życia nie wolno ci prowadzić ciężarówki zarobkowo we firmie ale jakbyś miał swoja własną to chyba można se jeździć nawet 25 tonowcem :)
:arrow: kurs jest ważny chyba 5 lat aczkolwiek głowy pod nóż za tą datę nie daję a później jakaś kwalifikacja dodatkowa ale już tańsza niż ta podstawowa więc chyba lepiej se ten kurs zrobić

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 18 lut 2009, 19:04

Cytuj:
:arrow: żeby zrobić kurs na rzeczy nie musisz mieć 21 lat. Niektóre ośrodki wymagają zebyś miał zdane prawko ale nie wszystkie
Podejrzewam, że w 99% przypadków (jak nie w 100%) nikt nie patrzy na to czy masz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Tak na prawdę to nie znam takiego przepisu, który mówi, że żeby zrobić kurs na przewóz rzeczy musisz mieć co najmniej prawo jazdy kat. C. Ja zrobiłem kurs na przewóz rzeczy w trakcie kursu na prawo jazdy kat. C i nie było żadnego problemu, kiedy okazywałem zaświadczenie potencjalnym pracodawcom.


Post Wysłano: 18 lut 2009, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Cytuj:
Cytuj:
:arrow: żeby zrobić kurs na rzeczy nie musisz mieć 21 lat. Niektóre ośrodki wymagają zebyś miał zdane prawko ale nie wszystkie
Podejrzewam, że w 99% przypadków (jak nie w 100%) nikt nie patrzy na to czy masz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Tak na prawdę to nie znam takiego przepisu, który mówi, że żeby zrobić kurs na przewóz rzeczy musisz mieć co najmniej prawo jazdy kat. C. Ja zrobiłem kurs na przewóz rzeczy w trakcie kursu na prawo jazdy kat. C i nie było żadnego problemu, kiedy okazywałem zaświadczenie potencjalnym pracodawcom.
wiesz to od ośrodka zależy bo wiem ze kumpel zdał prawko i chciał w LOk-u robić to mu powiedzieli ze musi mieć najpierw prawko ale dlaczego tak mu powiedzieli to naprawde nie wiem, numer prawka sie nie zmienia przecież

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 18 lut 2009, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Wlasnie do wczoraj bylem przeswiadoczony mylnie ze musze miec 21 lat, naszczescie jeden kolega mnie uswiadomil. Dzieki koleedzy za odpowiedz, jak bede sie zapisywal na egzamin, dopytam w tej sprawie.


Post Wysłano: 20 lut 2009, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2009, 23:20
Posty: 22
GG: 0
Samochód: nie ma:(

Witam....No tak aby zapisać się na kurs nie trzeba mieć ukończonych 21 lat...ale w sumie popatrząc i tak poniżej tego wieku ten papierek się nie przyda...Ja zapisałem się telefonicznie na świadectwo kawalifikacji (przewóz osób)...ale nikt mnie wcześniej nie poinformował na temat wymaganego wieku...i jak zajechałem( mając 19 lat)w ubiegłym roku...ten o to pan wyśmiał mnie(przez co bardzo się zdenerwowałem)...I mi mówi że zapisać się owszem moge na kurs moge go zdać,ale nie ma prawa mi wydać papierka przed ukończeniem 21 lat...i ze świadectwem na przewóz rzeczy to samo...i jestem narazie załamany bo musze czekać troszke ponad rok:(...A czy ktoś wie może jakie trzeba spełniać wymagania to pilotowania transportu ponadgabarytowego?...czy trzeba miec jakieś inne kursy czy coś?...prosze o odpowiedz...dzięki pozdrawiam...o i wiecie coś o zmianie tych kursów na przewóz ?...czy mają podrożeć?


Post Wysłano: 21 lut 2009, 10:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 21:47
Posty: 20
GG: 0
Samochód: scania 420
Lokalizacja: Pruszków

...i jak zajechałem( mając 19 lat)w ubiegłym roku...ten o to pan wyśmiał mnie(przez co bardzo się zdenerwowałem)...I mi mówi że zapisać się owszem moge na kurs moge go zdać,ale nie ma prawa mi wydać papierka przed ukończeniem 21 lat...

Dzieciaku idz ty narazie do szkoły jeszcze sie uczyć


Post Wysłano: 21 lut 2009, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

szacunek dla innych jest wykładnią szacuknu dla własnej osoby.

dlaczego kolega, który ma 19 lat nie może czegoś się dowiedzieć na tym forum. czyżby stając się dużym mobilem zapominamy jak byliśmy małym mobilem, czy pieszym?

czy człowiek nie posiadający prawa jazdy na pojazdy ciężrowe i jakiegoś doświadczenia jest człowiekiem drugiej kategorii?

kolega Pablitto ani nikogo nie obraził, ani nie zrobił nic złego jedynie chciał zaznaczyć, że mimo obowiązujących przepisów w praktyce bywa różnie.

natomiast jest na tym forum paru kierowców z doświadczeniem (bardzo wartościowych), którym przydałoby się powtórzenie paru klas, przynajmniej z języka polskiego.

więc przed odsyłaniem do szkoły radzę się zastanowić.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 lut 2009, 11:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2008, 21:47
Posty: 20
GG: 0
Samochód: scania 420
Lokalizacja: Pruszków

Cyryl ,ale ja tu nikogo nie obrażam,chce dobrze dla chłopaka.Niech idze na studia ,skończy dobrą szkołę.Też miałem kiedyś 18,19 lat i wiem jak to jest jak sie człowiek na coś napali w tym wieku.Wielu młodych ma bardzo zle podejście,po co mi szkoła myślą ,odrazu pójdę na kierowce,ale bedzie fajnie- to jest duży błąd.Szkoła zawsze się przyda,sam wiesz jaka jest teraz sytuacja w transporcie,dla starych doświadczonych kiero nie ma roboty a co mówić o młodych wilczkach.Chłopak zamiast zapier... za 1500 w jakimś kołchozie i tracić zdrowie ,niech lepiej kończy dobrą szkołe.Podam Ci przykład,mój bratanek też się napalił na kierowce ,odrazu mu to wybiłem z glówki,poszedł na studia.Aktualnie jest przedstawicielem handlowym z znanej firmie ,jest gościem a nie śmieciem ,którego wszyscy lekceważą i wyzyskują.


Post Wysłano: 21 lut 2009, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

Pany a ja mam takie pytanko, pewnie było to poruszane wiele razy, dla niektórych jest to oczywiste ale ja nie wiem. Jakie trzeba spełnić warunki aby przystąpić do kursu na przewóz rzeczy?
-trzeba posiadać kategorię C?
-trzeba mieć skończone 18lat?
za odpowiedź z góry dziękuję;)


Post Wysłano: 21 lut 2009, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2009, 13:24
Posty: 9
GG: 0

Cytuj:
Pany a ja mam takie pytanko, pewnie było to poruszane wiele razy, dla niektórych jest to oczywiste ale ja nie wiem. Jakie trzeba spełnić warunki aby przystąpić do kursu na przewóz rzeczy?
-trzeba posiadać kategorię C?
-trzeba mieć skończone 18lat?
za odpowiedź z góry dziękuję;)

Tutaj właśnie zaczynają się schody ;) Ja jak zapisałem się na przewóz rzeczy, to miałem już za sobą zdany egzamin na C. Miły pan w ośrodku powiedział mi, że na kurs mogę iść, więc poszedłem.. Dzisiaj miałem przed ostatni dzień szkolenia na przewóz rzeczy - i co się dowiedziałem? Jak im nie pokaże prawka z C, albo zaświadczenia o zdanym egzaminie na C - to świadectwa kwalifikacji nie dostane :)

Cóż.. pozostaje mi jechać w poniedziałek do WORDu po zaświadczenie i świadectwo dostane ;)


Post Wysłano: 21 lut 2009, 19:15

Cytuj:
-trzeba posiadać kategorię C?
Nie trzeba. Pisałem o tym 1000 razy. Zrobiłem kurs na przewóz rzeczy w trakcie kursu na kat. C, wpisane mam tylko prawo jazdy kat. B.

Tak samo sytuacja wyglądała z byłym kursem na przewóz osób: żeby jeździć busem wożąc ludzi (do 9 osób łącznie z kierowcą) trzeba mieć ten kurs, ale nie trzeba prawa jazdy kat. D.


Post Wysłano: 22 lut 2009, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Kwalifikacja wstępna/okresowa zrobi porządek w tej kwestii.
Szkoda tylko, że za nasze pieniądze. :(

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 22 lut 2009, 9:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

No ok takie pytanie jeszcze jedno. A muszę mieć jakiekolwiek prawo jazdy? Czy mogę kurs zrobić mając np. 17lat?


Post Wysłano: 22 lut 2009, 10:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
No ok takie pytanie jeszcze jedno. A muszę mieć jakiekolwiek prawo jazdy? Czy mogę kurs zrobić mając np. 17lat?
Z tego co wiem to nie możesz trzeba mieć chociaż kategorie B, wiem po sobie, teraz będę miał egzamin państwowy na B i po zdanym egzaminie będę mógł dopiero iść na przewóz rzeczy i w tym czasie również będę robił kategorię C :P

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Post Wysłano: 22 lut 2009, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

A czy ktoś się może spotkał z przypadkiem kat B1 jak jest. Oczywiście chodzi mi o to, żeby nie robić tego kursu na nowych zasadach.....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: