Strona 10 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1250 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lut 2011, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2010, 13:12
Posty: 30
GG: 0

Cytuj:
tak, dopiero zaczynam:) jak narazie idzie mi nawet niezle, pierwszy miesiac zwróciły sie koszty na ubezpieczenia spoleczne, biuro rachunkowe i nawet zostaly jakies grosze, wiec uwazam, ze nie jest zle, teraz czekam na wydrukowanie ulotek, caly czas odwiedzam rozne instytucje typu szkoły, przedszkola, urzędy itd. jeszcze nie zrobilem ani jednej prywatnej posesji, jak narazie sama budzetowka, ale mam nadzieje, ze powoli samo sie ruszy. W jednym poście pytałes, ile kursow dziennie robimy, ja w ubieglym tygodniu robilem sobie po dwa kursy dziennie, po 2 godziny dziennie w tym tygodniu latam i szukam roboty bo stoje jak narazie:) a co do fotek, to nie mam zadnych narazie, ale jak cos znajde napewno wrzuce

No to nieźle tak trzymaj :D a powiedz mi w jaki sposób udało Ci sie przekonać do siebie ludzi z instytucji i firm, bo to chyba dość trudne hm ? czy cena twoja jest taka atrakcyjna ? ja właśnie też chce zacząć, ale czekam na kase... na autko... chce również wykorzystać pieniadze z up.. to mnie w zasadzie jedynie blokuje... tylko, że w moim rejonie mam pewien problem z konkurencją.. bo wylewaja "chyba" do lasu... bo trudno żeby im sie opłacało wywieźć 6m szesciennych z obszaru do 10 km i oddać do oczyszczalni za 60zł :/ ale nad tym pracuje :)
a tak apropo twojego postu, patrząc na siebie fajny wydaje mi sie pomysł zrobienia krotkich reklam na takiej plytce pcv i zamontowac na okolicznych tablicach informacyjnych... :)


Post Wysłano: 24 lut 2011, 10:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 14:51
Posty: 41
GG: 0

wiekszość instytucji typu urzad gminy, szkoły udalo mi sie pozyskac poprzez sukcesywne nachodzenie dyrektorow, wojta i pracownikow UG, paradoksalnie zgodzili sie na stawke niewiele niższą od konkurencji, z uwagi na to, że kiedys pracowalem w administracji nauczyłem się pisać pisma formalne, to w moim przypadku bylo bardzo ważne (dziennie wysyłam do interesantow około 4 ofert handlowych). Moją silną stroną jest to, że w mojej gminie nie ma żadnej takiej firmy, a niektórzy mogli zdecydować sie na moja usługe tylko po to, zebym przestał ich juz nachodzic :D. Firmy z terenu mojego powiatu maja bardzo wysokie stawki, wiec w razie czego moge opuscic cene a i tak zarobic. Ja rowniez korzystałem z pieniedzy z up, tylko w moim przypadku problem byl tego typu, ze nie udzielaja dofinansowan na samochody, dlatego osobno zakupilem nową zabudowe (na którą pozyskałem środki z up), a osobno samochód, znalazlem firme która wszytsko zmontowala i zarejestrowala pojazd jako asenizacyjny (to ważne, bo zmana specyfikacji pojazdu wiąże się z załatwieniem dużej ilości dokumentów, rzeczoznawców itp.) . Co do tego wylewania do lasu, to niestety niektórych spraw nie da sie przezkoczyć u mnie tez pewnie tak robią, ale ja sie z tym nie spotkalem, mamy stosunkowo niewielka stawke na oczyszczalni, wiec nie warto ryzykowac, ja na poczatku dzialanosci musze pilnowac sie szczególnie, konkurencja ma na mnie oko, dlatego wszytsko robie na legalu, (normalnie wypisuje sobie postojówki kiedy nie jeżdże, zrobiłem legalizacje tachografu i zapinam pasy:D) do tego prowadze pełną dokumentacje wywiezionych ścieków, żeby nikt o nic sie nie przyczepił a ścieki lądują tylko i wyłącznie na oczyszczalni. Na początek proponuje Ci zakręcić się wokół rolników, kiedy należą do tzw. Programu Rolnośrodowiskowego, są systematycznie kontrolowani z dokumentów potwierdzających wywóz szamba, oczywiście każdy ma taki obowiązek, nie tylko rolnik, ale sam wiesz jak to wygląda w praktyce.


Post Wysłano: 24 lut 2011, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2010, 13:12
Posty: 30
GG: 0

No właśnie w moim przypadku też tak jest z tym up więc też będę chciał zrobić to w taki sposób jak i Ty. powiedz mi wyrobiłeś się w tym przedziale 20 000 ?? bo chyba wszędzie jest taka stawka hm ? kolego czy byłaby możliwość, żebyś mógł mi podesłać taka ofertę ?? podpatrzyłbym jak to wygląda... (podaje maila mariusz.stepien.radom@gmail.com ). a powiedz mi o jakich ulotkach myślałeś ? ja myślałem tak na początek, żeby zaoszczędzić zbędnych kosztów kupić drukarke laserową koszt to ok 200zl utrzymanie jej kosztuje grosze a sam możesz sobie drukować za 200zł to jednorazowo kupisz ulotki i tyle z tego w sumie... a drukareczka sie przyda... nawet ulotki do tablicy ze zrywanymi numerami też samemu można zrobić. Powiedz mi jeszcze te "dokumenty potwierdzające wywóz szamba " to po prostu umowa między Toba a odbiorcą oraz faktury na wywozy czy jak ? aha i fajnie by było jakbyś mi podpowiedział jak wyglądała u Ciebie procedura założena firmy to znaczy pozwolenia itp... jak wyglądają te sprawozdania które wypełniasz ? Myśle, że taka wymiana informacji może nam sie przydać :)
Pozdrawiam


Post Wysłano: 25 lut 2011, 2:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 394
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

farmus2 jeżeli wiozłeś taniej to czemu mieli by się nie zgodzić.
u mnie 60zł to bierze sama oczyszczalnia za zrzut 6m3 a gdzie do tego paliwo zarobek i coś na utrzymanie samochodu.
W sezonie sam rozwieszam około 50 ogłoszeń tygodniowo (o ulotkach i wizytówkach nie wspomnę) tylko jest u mnie tak że można by było tyle wieszać i codziennie a i tak konkurencja zrywa szybciej :shock: ja polecam banery koszt spory ale daje efekty.
teraz jest kiepski okres w zimę zawsze zdarzają się przestoje u mnie ostatnio też niedużo klientów taki mam rejon mało stałych mieszkańców dużo działek letniskowych poz tym ludziom zaczyna brakować na jedzenie a co dopiero wydawać kasę na byle g**** (kał) :lol:

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 25 lut 2011, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 14:51
Posty: 41
GG: 0

Cytuj:
No właśnie w moim przypadku też tak jest z tym up więc też będę chciał zrobić to w taki sposób jak i Ty. powiedz mi wyrobiłeś się w tym przedziale 20 000 ?? bo chyba wszędzie jest taka stawka hm ? kolego czy byłaby możliwość, żebyś mógł mi podesłać taka ofertę ?? podpatrzyłbym jak to wygląda... (podaje maila mariusz.stepien.radom@gmail.com ). a powiedz mi o jakich ulotkach myślałeś ? ja myślałem tak na początek, żeby zaoszczędzić zbędnych kosztów kupić drukarke laserową koszt to ok 200zl utrzymanie jej kosztuje grosze a sam możesz sobie drukować za 200zł to jednorazowo kupisz ulotki i tyle z tego w sumie... a drukareczka sie przyda... nawet ulotki do tablicy ze zrywanymi numerami też samemu można zrobić. Powiedz mi jeszcze te "dokumenty potwierdzające wywóz szamba " to po prostu umowa między Toba a odbiorcą oraz faktury na wywozy czy jak ? aha i fajnie by było jakbyś mi podpowiedział jak wyglądała u Ciebie procedura założena firmy to znaczy pozwolenia itp... jak wyglądają te sprawozdania które wypełniasz ? Myśle, że taka wymiana informacji może nam sie przydać :)
Pozdrawiam
wyrobiłem się w przedziale 20 tys, moja zabudowa czyli wloska pompa, zbiornik przelewowy, beczka 10m szesciennych jeden zawór kulowy i 10m węża (bez kosza) wyniosła mnie okolo 20 tys, kwota faktury za zabudowe opiewa na 19,800zł brutto. Co do druku oferty nie ma problemu z wyslaniem, mozesz miec problem z odczytaniem, bo nie mam normalnego worda w kompie i pisze w innym programie, jak sie obrobie postaram sie zapisac w formacie pdf i Ci podeslac, nie twierdze, ze taka forma pisania jest poprawna, ja poprostu kozystam z takich form i nikt sie jeszcze nie przyczepił :). W kwestii ulotek zrobilem juz projekt (szczęśliwa opatrzność dała mi szwagra grafika komputerowego :D), ma wejscia w drukarniach, gotowe ulotki mam odebrac w tym tygodniu. Te ogłoszenia z odrywanymi numerami juz mam zrobione :), kilka juz rozwiesilem, reszte planuje w weekend bo nie mam za bardzo teraz czasu. Jeśli chodzi o dokumenty potwierdzające wywóz szamba to w moim przypadku sa to tylko faktury i umowy, nic innego nie stosowalem, moze sie dowiem jeszcze czegos to zaraz dam znac :). A jesli chodzi o procedure założenia firmy to w moim przypadku wyglądała nastepujaco:
1. Potwierdzenie odbioru ścieku przez stacje zlewną (robiłem to nie majac jeszcze działalności),
2. W międzyczasie otworzyłem działalność gospodarczą (Urząd Gminy w której otwierasz działalność)
3. Kiedy dostałem potwierdzenie odbioru ze stacji zlewnej złożyłem wnioski o koncesje w gminach w
których chciałem świadczyć działalność (moja uwaga jest taka, zebys dokładnie dowiedział się,
czy wniosek o zapewnienie odbioru nie powinien być wydany dla FIRMY, składałem go jako osoba
fizyczna i dzieki Bogu nikt później nie robił mi problemów w Urzedach Gmin, bo o koncesje występowałem już jako przedsiębiorstwo, a zapewnienie ze stacji zlewnej było na mnie osobiście)
4. Kiedy dostałem pierwsza koncesje z Urzedu Gminy wróciłem do stacji zlewnej która zapewniła mi
odbiór ścieków i wystąpiłem z wnioskiem o zawarcie umowy na dostawe nieczytsości, razem z tym
przy okazji wnioskowałem o wydanie klucza do bramy na zlewnie.
Wtedy rozpoczełem działalność.
Jeśli chodzi o sprawozdania to zrobiłem sobie tabele w której wypełniam dane jakie wymaga ustawa, bądź uchwała danej gminy, pamiętaj, że kazda gmina moze miec swoje odrebne prawo miejscowe, czyli np uchwale w sprawie wykazow zawartych umow, czy posesji na ktorych wykonywales usluge lub nawet cen za usługe wywozu ścieków, wazne zeby zapoznac sie z tym prawem miejscowym bo sam wiesz, ze na poczatku jestesmy obserwowani przez konkurencje, jeszcze nie zdawalem wykazow do Gmin, bo to dopiero 1 miesiac dzialanosci, ale zrobie to na zasadzie: w zalaczeniu przesylam wykaz włascicieli nieruchomosci, u ktorych wykonana zostala usluga wywozu nieczystosci na terenie gminy X, dołącze tą tabele którą zrobiłem i tyle, a jesli podpisze umowy to dołącze tez wykaz podpisanych umów, teoria w swoja strone a praktyka w swoja, wątpie zeby wszystkie firmy ktore prowadza taka dzialalnosc skladaly takie oswiadczenia. Chce jeszcze dodać, że wszystko co opisalem dotyczy mnie, nie twierdze, ze wszytsko jest zrobione dobrze, tylko ja robiłem to w taki sposób :) pozdrawiam


Post Wysłano: 25 lut 2011, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 14:51
Posty: 41
GG: 0

Cytuj:
farmus2 jeżeli wiozłeś taniej to czemu mieli by się nie zgodzić.
u mnie 60zł to bierze sama oczyszczalnia za zrzut 6m3 a gdzie do tego paliwo zarobek i coś na utrzymanie samochodu.
W sezonie sam rozwieszam około 50 ogłoszeń tygodniowo (o ulotkach i wizytówkach nie wspomnę) tylko jest u mnie tak że można by było tyle wieszać i codziennie a i tak konkurencja zrywa szybciej :shock: ja polecam banery koszt spory ale daje efekty.
teraz jest kiepski okres w zimę zawsze zdarzają się przestoje u mnie ostatnio też niedużo klientów taki mam rejon mało stałych mieszkańców dużo działek letniskowych poz tym ludziom zaczyna brakować na jedzenie a co dopiero wydawać kasę na byle g**** (kał) :lol:
Wiesz, mogli sie nie zgodzic, bo konkurencja jest juz silnie zakorzeniona, a jesli roznica w cenie nie jest duza to niektorym nie chce sie nic zmieniac, duzym problemem w moim przypadku sa zadządcy osiedli wiejskich, osiedlami zarządzają przedsiebiorcy, ktorzy obsluguja wieksza ilosc takich osiedli w roznych wioskach i nawet jesli zaproponuje nizsza stawke za wywoz im poprostu nie chce sie zrywac starych umow, zmieniac stawek itd, sami zarządcy na tym nie zarabiaja ani nie traca, wiec po co im dodatkowe zajecie, dlatego sam organizauje spotkania z mieszkancami, wtedy to oni wywieraja nacisk na administracje bo maja okazje płacic mniej, oczywiscie ten problem nie dotyczy wszytskich administratorow, ale jednak zdarzaja sie pojedyncze przypadki. moja stawka na oczyszczalni wynosi 6zł za 1 metr szescienny, czyli troche mniej, ale tendencja jest wzrastajaca wiec moze niebawem zblizy sie do Twojej :D
mam nadzieje, ze moje ogloszenia konkurencja zostawi w spokoju, nie maja czasu w sumie na zrywanie bo jezdza od wczesnych godzin rannych do poznego popoludnia :) u mnie tez jest przestoj, ale to dopiero pierwszy miesiac dzialanosci, najwazaniejsze jest to, ze pierwszy miesiac dzialalnosci nie przyniosl strat, to dobra wiadomosc dla mnie. 8)


Post Wysłano: 25 lut 2011, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2010, 13:12
Posty: 30
GG: 0

Dzięki Farmus2 za odp. :) czekam na maila :) Powodzonka życzę :) Pozdrawiam


Post Wysłano: 25 lut 2011, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 18:33
Posty: 10
GG: 0
Samochód: atego1229

-Witam. Przerobiłem Mercedesa 814 na samochód asenizacyjny. Kupiłem beczke 6 tyś litrów. Pompa od stara. daje mi na wskażniku nieco ponad 0.05 Mpa. Kupiłem 16m węża ssącego 110mm. Wysokość od ziemi do czubka beczki to ok 2.5m.
-Powiedzcie ile na głębokość mogę zanużyc węża żeby wyciągnąć szambo. Czy dam rade z tą pompą wyciągać u ludzi szamba czy konieczna jest wymiana pompy.
-Jak u siebie wyciągałem na głebokości 3m (rzadka ciecz) to bez problemu daje rade do pełna w około 7 minut. Tylko boje się jak bedą głębsze i gęsty osad że nie dam rady i będzie "przypał".
-Doradzcie coś.


Post Wysłano: 25 lut 2011, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Znam gościa co podobną pompą ciągnie beczkę 6m3 w 4min przy głębokości 5m.
Więc twoja pompa ciągnie ciut za długo.
Jak chcesz ciągnąć z szamb 7-8m głębokości to kup pompę typu MEC itp..
Daj foto tego co poskładałeś :D
To ten wózek co masz na avatarze?


Post Wysłano: 25 lut 2011, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2011, 20:31
Posty: 18
GG: 0
Samochód: man

Samochód fajny tylko co jak go zaczyma itd :shock: .


Post Wysłano: 25 lut 2011, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Samochód bardzo fajny.
Tylko beczka jak na niego ciut za mała.
I on powinien ciągnąć 3min, a nie 7min.


Post Wysłano: 25 lut 2011, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 394
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

przeliczałeś tą beczke bo ta ma chyba 5m3 mi pompa t-509 4,5m3 ciągneła po remoncie 3min
przy szambie 3m głębokim mogło ci tyle wskazać mi pokazuje zazwyczaj 0,07 Mpa dopiero jak jest głęboko pokazuje więcej
jak masz na łopatkach z kompozutu to sie niebój tam nic się niezużywa poza łopatkami i łożyskami koszt 100-150zł i pare godzin roboty
sprawdź wszystkie połączenia czy są szcelne może gdzieś ssie lewe powietrze na co składałeś gwinty i kryzy?
Jakie obroty ma pompa powinno być 1000-1200 obr/min
głośnik sam jesteś za mały tam powinno być 4m3 a jest 6 ja na 11 tonowe volvo dałem 4,5m3

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 26 lut 2011, 9:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Kolego kurot, nie jestem za mały.
Uważam tylko że mógł zamontować ciut większą beczkę typu 7m3..
A tak się zapytam..
Jaką max beczkę można wstawić na RENAULT Premium?


Post Wysłano: 26 lut 2011, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 18:33
Posty: 10
GG: 0
Samochód: atego1229

Dzieki.
Jeszcze powiedzcie mi czy ma znaczenie kierunek obrotu pompy t-509. lewo czy prawo.
może ona kręci sie w odwrotnym kierunku co powinna. moja sie kręci: patrząc na wałek wychodzący na koło pasowe -w odwrotnym kierunku niz zegar, czyli w lewo. z lewej strony jest rura do wylotu a z prawej do wlotu powietrza. i tak jak jest daje podciśnienie -0.05Mpa


Post Wysłano: 26 lut 2011, 13:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Na zdrowy rozum to jak się pompa będzie kręcić w drugą stronę to nie będzie ciągnąć, tylko dmuchać.


Post Wysłano: 26 lut 2011, 15:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 18:33
Posty: 10
GG: 0
Samochód: atego1229

ale drugim otworem bedzie ciągnąć.


Post Wysłano: 26 lut 2011, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

jak załączysz pompę odwrotnie to tędy co wyrzuca powietrze z olejem będzie ciągnąć.


Post Wysłano: 26 lut 2011, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2011, 18:33
Posty: 10
GG: 0
Samochód: atego1229

No to właśnie. Sam ja montowałem na samochodzie i nie wiem gdzie jest wylot a gdzie wlot czy na odwrotnie. Podłączyłem do przystawki i sie obraca. A czy w dobrym kierunku???


Post Wysłano: 26 lut 2011, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 14:33
Posty: 35
GG: 6462868
Samochód: Fiat Cinquecento ED
Lokalizacja: okolice KrK

Jeżeli beczka wgl ciągnie, to pompa jest założona poprawnie.
Dla pewności sprawdź czy wszystko jest szczelne.


Post Wysłano: 26 lut 2011, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 394
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

jak się kręci pompka oleju to znaczy że dobrze podłączyłeś jak byś podłączył na odwrót to by oleju niedostawała moje kręcą sie tak samo ale są i takie co się kręcą na odwrót różnią się kontem nachylenia łopatek i kerunkiem działania pompy oleju masz ją na metalowych czy kompozytowych łopatkach?
Głośnik ty chyba jesteś psychiczny 7t towaru na auto o 3t ładowności
co do beczki to bierzesz DMC - mase pojazdu - mase zabudowy i ci wychodzi
DMC 18t 10-11m3
DMC 19t 11-12m3
w fabrycznyh o tym DMC jest 8m3
Mżesz walnąć 30 m3 tylko nie dziw sie jak ci koła poodpadają

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1250 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: