Strona 8 z 70 [ Posty: 1399 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1070 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 wrz 2012, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Wiadomo już kiedy premiera w Polsce, albo kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze w serwisach?
Z tego co się dowiedziałem do połowy października dostępne będą testówki.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 14 wrz 2012, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Cytuj:
Cytuj:
Wiadomo już kiedy premiera w Polsce, albo kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze w serwisach?
Z tego co się dowiedziałem do połowy października dostępne będą testówki.
Bierzecie na testy?
P.S. Wie ktoś coś może kiedy otwarcie serwisu Volva w Ostrołęce?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 14 wrz 2012, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Wiadomo już kiedy premiera w Polsce, albo kiedy pojawią się pierwsze egzemplarze w serwisach?
Z tego co się dowiedziałem do połowy października dostępne będą testówki.
Bierzecie na testy?
P.S. Wie ktoś coś może kiedy otwarcie serwisu Volva w Ostrołęce?
Tego nie wiem, czy u nas będzie na testach czy szefo od razu kupi. Był na pokazie w Niemczech, gdzie nowy model wywarł na nim pozytywne wrażenie. Wiem, że na pewno w Polsce do połowy października oddane zostaną testówki. Na początku października przejażdżki dla prasy potem klienci.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 14 wrz 2012, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

No nic trzeba czekać aż otworzą serwis w Ostrołęce to się obierzy z bliska.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 15 wrz 2012, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 17:03
Posty: 140
GG: 0

Nie wiem czy to foto już tu było, na tym zdjęciu widać, że ilość miejsca nie jest aż tak oszałamiająca jak było to widać na pierwszych zdjęciach. A to przez to że zdjęcie wykonane jest z innej perspektywy.
Obrazek

Jednak mnie najbardziej dziwi ścięcie deski przed fotelem pasażera, wydaje mi się że będzie to mało wygodne.

_________________
Pie..ol wszystko, zostań kierowcą zawodowym.
Rób to co kochasz...


Post Wysłano: 15 wrz 2012, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Miałem się już na autostradzie z dwoma nowymi FH w barwach duńskich firm. Oba w białym kolorze, na żywo jest lepiej niż na zdjęciach, ale też oba miały "chromowany" grill, a nie ten tandetnie wyglądający plastik. Nie mam zdjęć, bo jednego wyprzedzałem wczoraj w nocy, a drugi jechał w przeciwnym kierunku.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 wrz 2012, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Cytuj:
Miałem się już na autostradzie z dwoma nowymi FH w barwach duńskich firm. Oba w białym kolorze, na żywo jest lepiej niż na zdjęciach, ale też oba miały "chromowany" grill, a nie ten tandetnie wyglądający plastik. Nie mam zdjęć, bo jednego wyprzedzałem wczoraj w nocy, a drugi jechał w przeciwnym kierunku.
Jeżeli białe to bardzo możliwe, że to właśnie są samochody testowe już bez maskowań... Większość testówek, które można było spotkać poza Skandynawią pochodziły właśnie od duńskich operatorów - między innymi Guldager, Ernst Nielsen & Son, Jens Aage Daugaard, Steen M. Hansen ... Po zdjęciu maskowań wystarczyło powymieniać elementy poprzewiercane do montażu maskowań i samochody mogą jeździć dalej bez ukrywania:) A jeśli mówisz, że mały srebrne Grille no to były najwyraźniej FH16 - czarne grille mają modele FH...


Post Wysłano: 15 wrz 2012, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Pierwszy miał kabinę nieospoilerowaną, chormowany grill i jakąś nazwę na drzwiach kierowcy, a mocy nie widziałem, bo jechał na autostradzie w przeciwnym kierunku. Zestaw 25m.
Drugiego mijałem wczoraj w nocy, w ulewie, więc byłem w stanie dojrzeć tylko bryłę, oznaczenie mocy 500 i grill w kolorze, który dojrzałem w lusterku, targał chłodnię.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 15 wrz 2012, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Troche jednak to auto kontrowersyjne, mi sie jednak podoba choc pierwsza reakcja lekko szokujaca. Co do zestawu wskaznikow to zastanawia mnie ten od obciazenia osi, chodzi dokladnie o to co on pokazuje moze nacisk na os tak ale napewno nie nacisk osi na droge, jakim cudem moze byc to 0,6t ? ile same kola waza????

Jeszcze jeden tekst mnie rozbawil czytajac strone Volva: "Volvo FH jest pierwszym samochodem ciężarowym seryjnie wyposażonym w wyjście bezpieczeństwa"....hehe dobre tylko szkoda ze mialem to juz w Eurostarze z ...94 roku.
Fakt duzo jest fajnych nowinek ale z niektorymi rzeczami to juz przesadzaja jacy to sa naj....


Post Wysłano: 16 wrz 2012, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kabina z tego ujęcia na zdjęciu 1 i 3 wygląda bardzo dobrze. Ocieka dynamiką, tego auta nie pomylimy z żadnym innym. Auto ma bardzo ładną linię boczną.

Others:
http://mlewczynski.picturepush.com/albu ... -ejcz.html

Ja widać, fotki są dosyć dokładne i przestawiają nowe w FH w innym świetle. Jako ciekawostka powiem, że zamawiać będzie można dwa rodzaje szafek zawieszanych na tylnej ścianie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 16 wrz 2012, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2010, 17:03
Posty: 140
GG: 0

Bardzo ciekawe zdjęcia szczególnie w albumie. Co do zdjęcia w niskiej kabinie powiem tak. Mój Ojciec powoli się przekonał do wyglądu zewnętrznego tego auta, bo we wnętrzu to się prawie zakochał tak jak ja zresztą. Ale gdy pokazałem mu to volvo w najniższej kabinie ze zdjęcia z postu wyżej usłyszałem słowa które rozłożyły mnie na łopatki. Weź wyłącz tego kamaza. Niestety tutaj ma rację w tej kabinie to volvo po prostu nie wygląda.

_________________
Pie..ol wszystko, zostań kierowcą zawodowym.
Rób to co kochasz...


Post Wysłano: 16 wrz 2012, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Bardzo ciekawe zdjęcia szczególnie w albumie. Co do zdjęcia w niskiej kabinie powiem tak. Mój Ojciec powoli się przekonał do wyglądu zewnętrznego tego auta, bo we wnętrzu to się prawie zakochał tak jak ja zresztą. Ale gdy pokazałem mu to volvo w najniższej kabinie ze zdjęcia z postu wyżej usłyszałem słowa które rozłożyły mnie na łopatki. Weź wyłącz tego kamaza. Niestety tutaj ma rację w tej kabinie to volvo po prostu nie wygląda.
Ja po obejrzeniu tych fotek mam wręcz przeciwne zdanie. Najbardziej podoba mi się to auto w kabinie niskiej sypialnej:).

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 17 wrz 2012, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Widziałem wczoraj w nocy nowe FH. W Szwecji na parkingu przy skrzyżowaniu E18 z drogą 50 do Orebro. W Globetotterze. I Ten glob jest wielkości poprzedniej XL, kozak :D na żywo wygląda przekozacko. Zdjęcia wrzucę jak wróce w czwartek.


Post Wysłano: 18 wrz 2012, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Niestety nie mam za dobrych informacji. Rozmawiałem z dwoma osobami, które siedziały już w nowym FH. Chwalą łóżka, deskę, schowki, materiały, ale znowu mamy powtórkę z historii "kabina wydaje się duża, ale dalej w środku ciasnota"......... Kabina jest większa, ale nadal nie ma rewelacji. Powtarzam tylko słowa cytowana przez osoby, które w tych autach siedziały.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 18 wrz 2012, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Nadeszły takie czasy, że nikt z niczego nie jest zadowolony choćby w kabinie od podłogi do sufitu było 3 metry...Posadzić takich na Scanię 142 z płaskim dachem, puścić na Bliski wschód tak jak w latach 80 to od razu by docenili dzisiejsze duże kabiny.

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 18 wrz 2012, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Nadeszły takie czasy, że nikt z niczego nie jest zadowolony choćby w kabinie od podłogi do sufitu było 3 metry...Posadzić takich na Scanię 142 z płaskim dachem, puścić na Bliski wschód tak jak w latach 80 to od razu by docenili dzisiejsze duże kabiny.
to raczej chodzi o to że co z tego ze volvo ma te 2.2m wysokości w środku jak jest/może być niepraktyczne , ciasne ...ja mam takie porównanie, jeżdziłem pół roku dafem w kabinie SC i zawsze wydawało mi sie ze kabina w scani topline "to jest to" jaka wysoka i wogóle, jak wsiadłem do niej z mojego dafa to wydawała się wielka , ale co z tego jak niepraktyczna...ja tam o wiele bardziej wolałem kabine dafa, chodz była starsza ,niższa...ale ta wysokość to nie wszystko

volvo tak samo nie popisało się miejscem miejsce dla pasażera (a to też jest poniekąd ważne, bo się siedzi na pauzach,czy chodzby podwójne obsady) jak ta tapicerka jest ścięta, szału z wygodą zapewne nie będzie...
to że kiedyś się jeżdziło jelczami itp, to żadne wytłumaczenie ,bo to było i nie wróci.czasy się zmieniły, dawniej 300km to była wielka moc , teraz 450 to norma, a 500tki szału na nikim nie robią.
nikt tutaj nie krytykuje że nie da sie tym autem jeżdzić, że będzie bardzo nie wygodne,tylko wszyscy oceniają auto ,również na tle konkurencji, i jak na razie widać miał być przełom, a jest jak jest..


Post Wysłano: 18 wrz 2012, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Nadeszły takie czasy, że nikt z niczego nie jest zadowolony choćby w kabinie od podłogi do sufitu było 3 metry...Posadzić takich na Scanię 142 z płaskim dachem, puścić na Bliski wschód tak jak w latach 80 to od razu by docenili dzisiejsze duże kabiny.
to raczej chodzi o to że co z tego ze volvo ma te 2.2m wysokości w środku jak jest/może być niepraktyczne , ciasne ...ja mam takie porównanie, jeżdziłem pół roku dafem w kabinie SC i zawsze wydawało mi sie ze kabina w scani topline "to jest to" jaka wysoka i wogóle, jak wsiadłem do niej z mojego dafa to wydawała się wielka , ale co z tego jak niepraktyczna...ja tam o wiele bardziej wolałem kabine dafa, chodz była starsza ,niższa...ale ta wysokość to nie wszystko

volvo tak samo nie popisało się miejscem miejsce dla pasażera (a to też jest poniekąd ważne, bo się siedzi na pauzach,czy chodzby podwójne obsady) jak ta tapicerka jest ścięta, szału z wygodą zapewne nie będzie...
to że kiedyś się jeżdziło jelczami itp, to żadne wytłumaczenie ,bo to było i nie wróci.czasy się zmieniły, dawniej 300km to była wielka moc , teraz 450 to norma, a 500tki szału na nikim nie robią.
nikt tutaj nie krytykuje że nie da sie tym autem jeżdzić, że będzie bardzo nie wygodne,tylko wszyscy oceniają auto ,również na tle konkurencji, i jak na razie widać miał być przełom, a jest jak jest..
Jest sporo prawdy w tym co mówisz. Nowe FH ma zdjęciach wydaje się dysponować dużą przestrzenią, ale jest to chyba tylko magia fotek. Sam będę musiał to ocenić nie mnie jednak pierwsze komentarze martwią. Faktycznie wysokość wnętrza jest duża, jednak bolączką Volvo od zawsze dla mnie było wrażenie ciasnoty pomiędzy szybą a łózkami. Wiecie pewnie o czym mówię, że stając na tunelu miałem wrażenie obracając się po kabinie, że za chwilkę uderzę, albo w schowki nad szybą, albo w łóżko. Z tego co udało mi się usłyszeć w nowym modelu jest podobne wrażenie. Kabina na wysokość urosła i daje się to zauważyć, osoby chwaliły schowki, bardzo pojemne ponoć, ale niestety zostaje to ale. Spora przestrzeń jest pomiędzy fotelem a kierownicą i pasażer też ma dużo miejsca na nogi.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2009, 13:17
Posty: 215
Samochód: Audi
Lokalizacja: Inowrocław

Projekt holenderskiej firmy De Boer:
Obrazek

W ich malowaniu, wszelkich plastikach w kolorze bardzo mi się podoba, jednak wygląd seryjny tragedia, porażka.


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 13:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Cytuj:
Niestety nie mam za dobrych informacji. Rozmawiałem z dwoma osobami, które siedziały już w nowym FH. Chwalą łóżka, deskę, schowki, materiały, ale znowu mamy powtórkę z historii "kabina wydaje się duża, ale dalej w środku ciasnota"......... Kabina jest większa, ale nadal nie ma rewelacji. Powtarzam tylko słowa cytowana przez osoby, które w tych autach siedziały.

Prawdopodobnie ta "ciasnota" może być subiektywnym odczuciem wynikajacym z tego , że schowki nad szybą mają dużą pojemność i głębokośc , przez co wnikają dość daleko do środka kabiny , co daje poczucie małej ilości powietrza nad głową lub tzw twarzy przy schowkach.
Generalnie jednak w centymetrach chyba nie jest tak źle , poza tym gdyby volvo (które ceniono za pojemność schowków) zrobiło je mniejsze , byłby płacz że płytki , małe itp. Jak w każdym wypadku mamy pewien kompromis , lecz chyba wolę ten niż w drugą stronę...
Swoją drogą przy obecnych przepisach mówiących o max. wielkości zewnętrznej kabiny , wewnątrz zaden producent cudów nie zrobi , wszyscy balansują mniej więcej na jednym poziomie, albo wiecej schowków albo powietrza nad glową. Myślę że nowy Magnum też szału nie zrobi.


Post Wysłano: 19 wrz 2012, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Cytuj:
A przez drzwi pasażera nie można wyjść w takiej sytuacji?
Wyjście z leżącej ciężarówki przez drzwi bez pomocy osób z zewnątrz jest bardzo trudne lub czasami niemożliwe... Drzwi sporo ważą, kabina wewnątrz ma szerokość zazwyczaj w granicach 2,3m-2,4m... W leżącej ciężarówce nawet wysoki kierowca na wyprostowanych rękach sięga z trudnością drzwi więc tym bardziej otwierając szanse są marne zwłaszcza, że nie ma gdzie stanąć - można jedynie stanąć na fotelu ale to i tak zaledwie 60-70cm co niewiele zmienia... A wyobraź sobie sytuację, w której samochód zaczyna się palić... Nie ma czasu na próbowanie otwarcia drzwi dlatego rozwiązanie Volvo wydaje się być bardzo pomocne w takiej sytuacji...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 70 [ Posty: 1399 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1070 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: