Strona 3477 z 3480 [ Posty: 69592 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13475 3476 3477 3478 3479 3480 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 maja 2024, 7:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1357
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Majkele, Majkelami, chciałbym jednak popracować u jednego i drugiego tu śmiejącego się chociaż tydzień i przyjrzeć się jak wygląda sprawa napraw, itp. ...
Nie wiem, jak jest u innych bossów, tutaj ciągniki na kontrakcie, naczepy naprawiają warsztaty. Do tej pory największą akcje serwisową jaką musiał wykonać Majkel to, podwiesić oś w Lyonie, żeby dojechać do Luksemburga. Oś SAFa w medze to jednak porażka. Cała akcja trwała 2.5 dnia, bo Majkel nie położy się pod naczepę, bo on ma teraz "weekendowy oddech"...
Cytuj:
(...)
A jeżeli chodzi o sprawdzenia auta... Jak na jednym aucie jest 10ciu Majkelów to w ogóle mnie to nie dziwi.
W firmie mamy system 3 Majkelów na 2 auta. Jeżdżą 4/2 lub 6/3. Wystarczy, że jeden z trójki nie może pojechać w trasę, wrzucam w jego miejsce kogoś na skoczka. Wtedy wychodzą kwiatki.
Obrazek

Obrazek

Profesjonalna naprawa dachu, po bliskim spotkaniu z wiatą na stacji paliw. :lol:
Jeździli z ta paletą, nikomu nic nie mówiąc, aż trafił się załadunek papieru...

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 24 maja 2024, 8:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1826
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dlatego jak dla mnie oczywiście, jeżeli ktoś zatrudnia skoczków, powinien właśnie być przygotowany na takie kwiatki. Na koszty, straty, uszkodzenia etc. W każdej firmie, w każdej, gdzie są skoczki, tak właśnie jest i tak było, jest i zostanie. Dlatego właśnie się dziwię, czy nie lepiej mieć jednego czy maksymalnie dwóch na aucie i żeby to było dbane, jakoś wyglądało i nie generowało bezsensownych kosztów. Jednak nie mam firmy, więc nie będę się wymądrzał, jednak z doświadczenia wiem, że jak nieraz szedłem na urlop, auto postało tydzień i firma nie padła, każdy był zadowolony. Tak weźmiesz na ten tydzień skoczka, dasz mu wypłatę, uszkodzi coś jak na zdjęciu powyżej i zamiast zarobić to stracisz. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 24 maja 2024, 8:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Ale to przecież zrobił MAJKEL który jeździ na stałe a dopiero skoczek który wsiadł za niego zgłosił to po obchodzie auta.


Post Wysłano: 24 maja 2024, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa

Damian, Jak ktoś ma kilkadziesiąt świeżych składów w leasingu to w tych czasach nie szuka kierowców z jajami i z powołania bo o takich ciężko tylko bierze pierwszych lepszych, byle zarobili na te graty. A że straty będą to myślę, że się liczy w takim wypadku. Ręce opadają, ale lepiej nie będzie w dużych firmach z dziwnymi systemami jazdy.


Post Wysłano: 24 maja 2024, 19:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1826
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

To też fakt, dlatego powiem Ci szczerze, że gdy staje na parkingu i się rozejrzę, mogę wskazać bez zawahania auta, którymi właśnie co trasa to jedzie inny kierowca. Jak jest jakiś brudny, poobijany, przytarty, zaniedbany, byle jak zapięta plandeka od firany, itp. Gdy jest jeden kierowca to widać, zestaw czysty, umyty, bez większych uszkodzeń czy ubytków.

Ale jak mówisz, lepiej już raczej nie będzie.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 24 maja 2024, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Bzdura.


Post Wysłano: 24 maja 2024, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

A kierowca z powołania to nie ten co jeździ 30lat, zęby stracił na ropie, myl się nie będzie bo za 3tyg wraca do domu a poza tym 4e to połowa flaszki i lata po garbsenie opowiadając jak to się w czasach komuny latało wplatając między te opowieści pytania o poratowanie fajka bądź chlebem.

A z drugiej strony jest masa kierowców w odpicowanych ciężarówkach z ładnymi zdjęciami na insta.ktorzy wyglądają na fachowców a pojęcie o zawodzie mają takie że zawód jest.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 maja 2024, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 959
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Damian, czasami to takie głupoty [wycenzurowano], że nie wiadomo co Ci odpisać. :mrgreen:


U Nas rodowity Majkel w ciągu miesiąca rozbił dwie szyby na pustych parkinach "bo źle wymierzył" przy cofaniu. PKSy z kamerami i czujnikami pomagającymi w cofaniu. 8)


TIRy i parkingowe opowieści to jest małe piwo z tym co się dzieje na autokarach. Póki co wygrywa gość który z wycieczką jechał z nogami na desce rozdzielczej przeglądając tik toka bądź innego fejsa twierdząc, że jest zmęczony. 8) Kierowca oczywiście z 30 letnim stażem.

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 25 maja 2024, 8:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1826
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Marcinie, może i masz rację, że czasami człowiek popłynie ciut za daleko, ale... Tak to już jest. :D

Dalej jednak twierdzę, że dobra robota, człowieka nie szuka. I jeżeli ktoś ma ujowych drajwerów to świadczy o tym, że taka sama jest ta firma lub robota jaką ta firma wykonuje, itp. Wiele by wymieniać.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 25 maja 2024, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

No ja z kilometra to dziękuję… przewrocik z lateksem:Włochy-Francja 460 km. Rozładunek w poniedziałek, do środy na myjni bo towar kijowy do mycia.

Ale chuj z tym. Co z tą blondyną?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 maja 2024, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1826
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Blondyne to musisz rezerwować tydzień przed i wpłacić zaliczkę, 50% stawki za świadczoną usługę :D Tak chłopaki gadajo.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 25 maja 2024, 13:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Marcinie, może i masz rację, że czasami człowiek popłynie ciut za daleko, ale... Tak to już jest. :D

Dalej jednak twierdzę, że dobra robota, człowieka nie szuka. I jeżeli ktoś ma ujowych drajwerów to świadczy o tym, że taka sama jest ta firma lub robota jaką ta firma wykonuje, itp. Wiele by wymieniać.
Z moich informacji, to w każdej firmie czy to 4-5 czy 50 aut idziesz i z miejsca dostajesz pracę i auto.
Realia są takie: w przyzwoitej firmie nie ma pełnej obsady, bo jak HaloBos ma znosić mondrola i niściorza, to woli żeby to auto stało i stosunek pracy kończy się dość szybko.
W słabej firmie nie ma pełnej obsady, bo firma jest słaba i rotacja tak duża że mimo brania do pracy Indyjczyków i Majkelów zza Buga, czasem te auta stoją.

Z moich osobistych doświadczeń jest tak:
Jak ktoś jest fajny, poukładany chłopak, to po miesiącu idzie do HaloBosa i dostaje podwyżkę, i może tak robić co 3 miesiące do momentu aż będzie zadowolony, lub aż przekroczy próg bólu u taty w portfeliku.
Ale jeśli ktoś jest niściorz, gamoń i głupek, to nigdy nie dostanie podwyżki, bo HaloBos już wie, że ludzie są jacy są i kasa tego nie zmieni. Więc można mieć głupka pracownika za 6000zł, lub dać mu podwyżkę na 8000 ale to będzie nadal ten sam, robiący te same błędy głupek, więc po co?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 25 maja 2024, 16:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3280
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Z moich informacji, to w każdej firmie czy to 4-5 czy 50 aut idziesz i z miejsca dostajesz pracę i auto.
Realia są takie: w przyzwoitej firmie nie ma pełnej obsady, bo jak HaloBos ma znosić mondrola i niściorza, to woli żeby to auto stało i stosunek pracy kończy się dość szybko.
(...)
Ale jeśli ktoś jest niściorz, gamoń i głupek, to nigdy nie dostanie podwyżki, bo HaloBos już wie, że ludzie są jacy są i kasa tego nie zmieni. Więc można mieć głupka pracownika za 6000zł, lub dać mu podwyżkę na 8000 ale to będzie nadal ten sam, robiący te same błędy głupek, więc po co?
Aż z takim ancymonem jak Ty można piwko wypić z przyjemnością.


Post Wysłano: 25 maja 2024, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 827
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Nie pierwszy raz kierowniku przyznaję ci rację. Ja wiem też z własnych doświadczeń że jak się jeden z drugim, czyli hallo boss z kierowcą potrafią po prostu, po ludzku dogadać to współpraca trwa, choćby kierowca miał możliwość pójść do innej, lepiej płatnej pracy to jak wie że szef po ludzku go traktuje to nigdzie nie pójdzie. Kilkanaście lat przepracowałem na etacie i było różnie, ale nie zawsze pieniądze odgrywały pierwszoplanową rolę.

P.S. Jeszcze w jednym masz rację kierowniku, Scania pali tyle co Volvo :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 25 maja 2024, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3585
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No to jak się pójdzie do starego i powie, że już się nie będzie psuło tira, to nie da podwyżki?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 25 maja 2024, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

Cytuj:

P.S. Jeszcze w jednym masz rację kierowniku, Scania pali tyle co Volvo :D
A to było coś zmieniane? Bo ja nie jestem na bieżąco.
Jeśli było to poka!
:D

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 maja 2024, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 827
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Krótko mówiąc. Nie jeden Scaniorz mi mówił że Scania spali mniej. Kupiłem Scanie, 450 Streamline i okazuje się że pali tyle samo co Volvo E5 450. Więc albo nie potrafię Scanią jeździć, albo inni nie potrafią Volvo jeździć :lol:
A tak na poważnie jak pogadałem ze znajomym który ma same Scanie, ale wie że to auto jak każde inne a nie żadna królowa szos to się okazało że pali też tak jak inne.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 26 maja 2024, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5897
Samochód: Volvo FH

No to wychodzi że Ty i ja i wszystkie moje byki, nie umiemy jeździć Scanią :).

No to poka tą Streamline!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 maja 2024, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Żeby umieć jeździc Scania trzeba wozić Amazona po płaskiej autostradzie :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 26 maja 2024, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2023, 21:24
Posty: 2
Lokalizacja: Chajnówek

Złej baletnicy będzie przeszkadzał rąbek u spódnicy. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3477 z 3480 [ Posty: 69592 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13475 3476 3477 3478 3479 3480 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: