Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sie 2020, 6:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2019, 19:14
Posty: 3
Samochód: Daf105

Jeżeli pomyliłem dział to proszę przenieść.
Witam serdecznie.
Zdarzyło mi się przejechać jedna bramkę na A4 zaraz po wjechaniu na autostradę bez zarejestrowania tego na karcie. Zaraz za pierwsza bramka zacząłem rejestrować czas pracy także następna bramka już miała pokrycie w czasie jazdy.
Moje pytanie brzmi czy to wyjdzie podczas kontroli i czy okres wstecz jaki itd sprawdza to 28 dni?
Proszę zachować wszelkie komentarze dla siebie chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Post Wysłano: 16 sie 2020, 8:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

z zasady nie odpowiadam na posty przekrętów ale:

czas kontroli jest 28 dni wstecz + bieżący. miała byc zmiana na 365 dni ale nie wiem czy obowiązuje i nie chce mi się szukać.
brak jazdy bez karty każdy tachograf sygnalizuje i zapisuje w tachografie - to czy sprawdza to z vistollem to chyba zależy od inspektora, ale przy takich mykach zaczyna się "grzebanie" na zasadzie skoro było raz to i pewnie więcej też.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 sie 2020, 8:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2019, 19:14
Posty: 3
Samochód: Daf105

Cytuj:
z zasady nie odpowiadam na posty przekrętów ale:

czas kontroli jest 28 dni wstecz + bieżący. miała byc zmiana na 365 dni ale nie wiem czy obowiązuje i nie chce mi się szukać.
brak jazdy bez karty każdy tachograf sygnalizuje i zapisuje w tachografie - to czy sprawdza to z vistollem to chyba zależy od inspektora, ale przy takich mykach zaczyna się "grzebanie" na zasadzie skoro było raz to i pewnie więcej też.
Dziękuję.
Generalnie chodzi mi tylko o to czy przy każdej kontroli od razu porównywany jest viatoll z czasem jazdy.
Proszę o odpowiedź


Post Wysłano: 16 sie 2020, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Generalnie chodzi mi tylko o to czy przy każdej kontroli od razu porównywany jest viatoll z czasem jazdy.
Proszę o odpowiedź
Raczej tylko jeśli zachodzi podejrzenie jakiegoś przekrętu. W tym przypadku zachodzi, bo był okres jazdy bez karty, ale czy sprawdzą to już tylko wola kontrolującego - czy łyknie Twoją wymówkę, czy nie :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 17 sie 2020, 1:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2019, 19:14
Posty: 3
Samochód: Daf105

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Szerokości i przyczepności.


Post Wysłano: 16 wrz 2020, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Jak dla mnie nie muszą porównywać z viatollem bo już jest informacja z tacho, że pojazdem ktoś kierował bez zalogowania karty.
Jeżeli tylko Ty jeździsz tym autem to bez sensu sobie 'nabrudziłeś' tego dnia w swojej ewidencji czasu. Dobrze było od razu zrobić wydruk i opisać to... Czasem w ITD można spotkać ludzi, którzy potrafią wyrozumiałe spojrzeć na ludzki błąd. ;)
Chyba, że to nie jednorazowy zanik pamięci i takich pojezdzawek bywa więcej. :?

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: