Strona 2924 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12922 2923 2924 2925 29263468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 maja 2020, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Primo czy nextgen?

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 23 maja 2020, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

i czy całość na urządzenie czy kartę, jaki andek?

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 23 maja 2020, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Poszukuje instalki IGO na androida.
Albo jestem slepy albo na necie wszystkie linki wygasly
Walczą z pirackimi wersjami dosyć ostro.


Post Wysłano: 23 maja 2020, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Android 8
Moze byc primo
Wolalbym to na karte wrzucić ale moze byc instalka na dysk a mapy sobie dopisze z karty.
Rozdzielczosc 1280x800.

W zasadzie przyjme kazde igo bo przez lata sie przyzwyczaiłem i teraz ciezko sie przesiasc na cos innego a instalke igo mam tylko na wince

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 maja 2020, 15:06
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem, liczyłem, że w Rabinie coś tam macie, używacie i powiesz co :mrgreen:
W Rabenie z takiego programu korzystają :mrgreen:
Nawet kolor się zgadza. :D




Obrazek

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 23 maja 2020, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ten to akurat pasuje do koloru w Twoim nicku :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 23 maja 2020, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
do mnie?

to sobie możesz wirtualnie zaprogramować.
całe programowanie bierze "w łeb" gdy w jednym miejscu komuś nie chce się pracować lub tak się złapał za robotę że na jedna godziną zaplanował 100 pojazdów przy mocy przerobowej 5 pojazdów - resztę sobie policz. :twisted:
Jak sobie wyznaczysz trasę na mapie, albo w nawigacji, a po drodze zdarzy się remont, albo wypadek, to cała trasa bierze w łeb. Czy to powód żeby nie korzystać z nawigacji, albo map?
Programy i aplikacje są tak mądre, jak ich "operatorzy".


Post Wysłano: 23 maja 2020, 16:38

Adar ma podobno systemy sztucznej inteligencji do planowania, więc może do nich uderz :D

Ale tak teraz myślę, w nowym gps-ie Volva jest rzeczywiście taka opcja, że podajesz adres i on patrzy, które auto może dojechać (czas pracy/jazdy), które będzie najszybciej, które ma najbliżej. Nie wiem czy o coś takiego Ci chodzi.


Post Wysłano: 23 maja 2020, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Luka - to standardowa nawigacja pokazuj czas dojazdu, ale zanim wyjedziesz to wiele może się zdarzyć łącznie z tym że w firmie siądzie internet bo żuliki konserwują maszt i zapomnieli komukolwiek o tym powiedzieć.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 maja 2020, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2020, 16:25
Posty: 36

„Żuliki” cóż za pogarda :lol:


Post Wysłano: 23 maja 2020, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Luka - to standardowa nawigacja pokazuj czas dojazdu, ale zanim wyjedziesz to wiele może się zdarzyć łącznie z tym że w firmie siądzie internet bo żuliki konserwują maszt i zapomnieli komukolwiek o tym powiedzieć.
Kurde, często z sensem piszesz, ale jak takie coś widzę to aż mi słabo... To brzmi jak mądrości jednego kierowcy z wieloletnim doświadczeniem, podkreślam wieloletnim doświadczeniem co to trasę 380km do Wilna (2 rozładunki i 1 załadunek) robił z dwiema 9tkami :D Nie szło nic przetłumaczyć, beton.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 23 maja 2020, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

widzisz - robię na stałej robocie. teoretycznie wszystko jest obcykane i każdy wie co ma robić.
w miejscu gdzie ładuję powrót do fabryki wózkowi szykują mi towar tak bym bez zbędnego czekania mógł to załadować i jechać.

niby wszystko ma działać super, a tu takie żuliki (bo jak inaczej można nazwać bezmózgowców) w piątek wyłączyły internet i nawet nikomu nic nie powiedziały (maszt przekaźnikowy jest na terenie firmy), a tym samym nie da rady załadować towaru i jest opóźnienie - no to jak mam prawidłowo wyliczyć jakikolwiek "czas" - to tylko przykład - dlatego mam zasadę jak wyjeżdżam to wtedy mogę orientacyjnie przy założeniu określonej prędkości coś powiedzieć - błąd wynosi 5 minut - tyle co wstawienie czajnika z woda na herbatę.


między mną a tym kierowca od 2 pauz jest jedna różnica mimo wieku chce mi się pracować i co prawda na dystansie 250-300 km mam 2 -3 rozładunki z 2 załadunki codziennie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 maja 2020, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie dramatyzuj. Takie problemy jak twoje są powszechne w tej robocie bo ona poprostu taka jest, a Ty przeżywasz jak to było nie wiem co.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 maja 2020, 22:27

Zesrać się zawsze coś może - ale trzeba jakiś plan mieć, chociażby żeby realnie ocenić sytuacje - czy brakuje aut, czy szukać ekstra roboty. Z takim podejściem jak wyjadę dam znać kiedy będę, to się zrobiłby dopiero burdel straszny.


Post Wysłano: 23 maja 2020, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Tamten na mojej robocie był z przypadku (na jedno kółko), żaden z moich nie mógł pojechać, a takie dostawy drobnicowe to miałem 4 auta każdego tygodnia na LT. Jeszcze jednego miałem "drajwera" z wieloletnim doświadczeniem i to też był nadzwyczaj ciężki przypadek, całe szczęście trwało to tylko tydzień. Taki figo fago co to naście lat jeździ, usłyszałem nawet, że więcej do tyłu przejechał niż ja do przodu, a jak mu załadowali 29t w IT to zapomniał powiedzieć i sobie wesoło pojechał. Reszta kierowców była dość młoda i pracowało się bardzo spoko, ale doświadczone elementy to była tragedia... Takie problemy z internetem to pestka jest. Weź coś zaplanuj jak dostaniesz takich asów jak napisałem, mission impossible.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 23 maja 2020, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2020, 16:25
Posty: 36

Po prostu mnie słowo „żuliki” rozśmieszyło. Dawno go w Polsce nie słyszałem. To słowo jest z języka rosyjskiego i oznacza takiego osiedlowego oszczajmurka a właściwie drobnego złodzieja.
W sumie o takich rzeczach jak wyłączanie stacji przekaźnikowych powinieneś dostać informacje od operatora sieci a nie pracowników fizycznych.


Post Wysłano: 23 maja 2020, 23:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Generalnie w tej branży to wszystko by szło dobrze i zgodnie z planem gdyby nie ludzie ;-)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 24 maja 2020, 7:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

dodam tylko - zatrudnieni przypadkowo i na chwilę.

Kołnierzyk - żulik oznacza również chuligana, łobuza czy drobnego przestępcę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 maja 2020, 8:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Zzx, Ty to może w ogóle na drogę nie wyjeżdżaj. Jeszcze jakiś zawał Cię złapie i tragedia murowana. A przewidzisz to? Nie przewidzisz. Wszystko się na drodze zdarzyć może.

Trochę tam staram się Ciebie zrozumieć, bo ja też zazwyczaj jeśli ktoś wymaga informacji ode mnie kiedy będę to wyliczam sobie już wcześniej ale konkretną informację podaje po załadunku, czy rozładunku, ponieważ wiemy jak to z tym czasem bywa. Jednak nie róbmy z tego jakiejś fizyki kwantowej.

Najbardziej tylko denerwuje sytuacja jaką miałem jakiś czas temu. W czwartek spedycja chciała się zesrać bym był na rano w piątek z towarem, bo klient dopytuje. Ok, nie ma problemu. Byłem na 8. Okazało się, że jednak awizacja na 14 i czekaj. Ostatecznie wyjechałem o 16.30. W międzyczasie babeczka dzwoniła z krajówki, która miałem 1500m od miejsca rozładunku. No i powiedziałem wprost, że teoretycznie ok 15 powinienem być. A byłem 1.5h później. I tak dzięki takim biurowym kłamcom - gryzipiórkom zamiast zjechać sobie w piątek to byłem dopiero w sobotę. Bo mogłem spać sobie do 10 zamiast ruszać o 4 z parkingu.

Stąd, ja nigdy nie nadam się na spedytora, bo to taki licencjonowany kłamca. Musi wiedzieć, kiedy komu i jakich bajek nawciskał by potem nie było przypału. To nie na moją głowę. Ja nie czaruje, że będę, kiedy nie będę na tą godzinę. A tu każdy Cię czaruje przez telefon a na miejscu okazuje się, że albo na Ciebie nie czekali, albo awizo za 7h na rozładunek, albo towar nie gotowy a dzwonią po ciebie itd.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 24 maja 2020, 9:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Tylko ze spedytor to często też taki przekaźnik miedzy nadawca/odbiorca a kierowcą. Też miałem tydzień temu sytuację podczas której poinformowano mnie że mam być na rozładunku w poniedziałek o 6. W sobote jeszcze dzwonił do mnie odbiorca towaru z zapytaniem czy na pewno będę w poniedziałek o 6 bo w piątek już im brakło towaru. Po ruszeniu w niedziele o 23 i dotarciu do celu na 6 rano pocalowalem klamkę i łaskawie o 9 mnie wypuścili na zakład. I winnego możesz sobie szukać. Mój spedytor miał taka informacje w zleceniu. Na dodatek zostala potwierdzona telefonicznie przez odbiorce a wiec wszystko powinno byc w 100% zgrane a tu dupa.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2924 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12922 2923 2924 2925 29263468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: