Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lis 2015, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sie 2012, 9:50
Posty: 1
GG: 38859469
Samochód: Renault Master

Witam szanownych forumowiczów :D

Zadam pytanie tutaj bo grzebię w necie od kilku dni i nie umiem znaleźć jednej konkretnej odpowiedzi:)

Otóż powiedzmy, że mam zamiar kupić mastera 8epal +przyczepa również 8epal (nie dyskutujmy o sensie ekonomicznym bo to całkiem inny temat). Wiadomo, że jeżeli taki zestaw wyjedzie na drogi w transporcie towarów to musi mieć tacho (nie wspominając o całej reszcie zezwoleń, viatollów itp). Ale co jeżeli np taki zestaw wróci w czwartek rano z trasy a wieczorem chcę wysłać w trasę tylko same auto (oczywiście z innym kierowcą). Co wtedy? Czy tacho dalej jest potrzebne? Teoretycznie nie, bo auto ma DMC 3.5, ale czy na pewno? Jednak jest takie tacho zamontowane w aucie i przecież rejestruje jazdę. Jest na to jakiś konkretny przepis?

Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi, a tym co mają zamiar marudzić i pisać nie na temat dziękuję :mrgreen:


Post Wysłano: 14 lis 2015, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Ja latałem sprinterem 3.5t + laweta i nikt nigdy nie robił problemu o tachograf gdy auto jeździło solo.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 15 lis 2015, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jak jedziesz solo to wbijasz out na tacho i tyle. Viatolla zostawiasz w bazie albo chowasz do specjalnej torebki która go ekranuje.


Post Wysłano: 20 lis 2015, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Cytuj:
Viatolla zostawiasz w bazie albo chowasz do specjalnej torebki która go ekranuje.
Wystarczy go przełączyć w tryb do 3,5t DMC i nie trzeba go od szyby odklejać. Dodatkowy plus to to że można nim wtedy płacić za państwowe autostrady po cenie jak za osobówkę.


Post Wysłano: 21 lis 2015, 2:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

A to nie wiedziałem. Na co dzień działam ze standardową opcją "autobus".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: