Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 paź 2015, 18:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

Witam wszystkich
1.Zaczynając prace w środę o godz.10:00
Moje 6 okresów po 24h będzie trwało to do następnego tygodnia do środy godz 10 czy do niedzieli 24:00?
2.Ile okresów po 30h ma podwójna załoga?
3.Czy jeśli będzie miał regularny tygodniowy odpoczynek to gdzie mam go wykorzystać?(zgodnie z przepisami w kabinie moge tylko dzienny odpoczynek i skrócony tygodniowy)
4.Skrócony odpoczynek dzienny (max 3 razy pomiedzy dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku) to znaczy że mogę maksymalnie skrócić 3 razy pomiędzy 14stoma dniami, czy dobrze rozumuje? Czy trzeba go rekompensować?
5.Czy jeśli kręce odpoczynek dzienny to trzeba wyjmować kartę z tacho?
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Prosiłbym odpowiadać punktami


Post Wysłano: 24 paź 2015, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Panowie i Panie poziom forum niebezpiecznie spada. Jak ta dalej pójdzie to dogonimy ET. Niedługo będą wątki typu gdzie jest klamka w magnum, lub jak wejść na górne łóżko w scani 4

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 24 paź 2015, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

I jeszcze mi powiedz że podczas twoich pierwszych godzin na B nie gasł ci samochód
zapomniał wół jak....
Pozdrawiam


Post Wysłano: 24 paź 2015, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam wszystkich
1.Zaczynając prace w środę o godz.10:00
Moje 6 okresów po 24h będzie trwało to do następnego tygodnia do środy godz 10 czy do niedzieli 24:00?
2.Ile okresów po 30h ma podwójna załoga?
3.Czy jeśli będzie miał regularny tygodniowy odpoczynek to gdzie mam go wykorzystać?(zgodnie z przepisami w kabinie moge tylko dzienny odpoczynek i skrócony tygodniowy)
4.Skrócony odpoczynek dzienny (max 3 razy pomiedzy dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku) to znaczy że mogę maksymalnie skrócić 3 razy pomiędzy 14stoma dniami, czy dobrze rozumuje? Czy trzeba go rekompensować?
5.Czy jeśli kręce odpoczynek dzienny to trzeba wyjmować kartę z tacho?
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Prosiłbym odpowiadać punktami
już odpowiadam:
punkt 0 - opcja SZUKAJ, a znajdziesz - do usranej śmierci jest tematów i przede wszystkim przepisów - przeczytaj potem pogadamy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 paź 2015, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3280
Lokalizacja: eu

Cytuj:
I jeszcze mi powiedz że podczas twoich pierwszych godzin na B nie gasł ci samochód
zapomniał wół jak....
Pozdrawiam
Nie porównuj proszę kategorii B do C (+E) i wszystkich tych szkoleń, które trzeba ukończyć.
Tam się zdaje i już. Tu trzeba już MYŚLEĆ i CHCIEĆ SIĘ UCZYĆ.

Zgadzam się z Lemanem. Poziom kierowców niebezpiecznie spada. O ile technikę jazdy i tym podobne trzeba opanować, to podstawowe zasady i przepisy czasu pracy powinno się znać obligatoryjnie.
Nie wiem czy my (woły) zapomnieliśmy jak byliśmy cielęciem... Ale z takimi pytaniami sprawiasz wrażenie, że jesteś cielakiem wybitnym.

I nie piszę tego przez złośliwość. To że ktoś Tobie odpowie, nie oznacza że to pojmiesz. Zamiast prosić o rybę - chwyć wędkę i sam ją złów. Tym bardziej, że w sieci szkoleń i poradników jest od zatrzęsienia.

Jak nie jesteś w stanie ogarnąć podstawowych przepisów - Idź pracować do biblioteki albo piekarni. Mniejsze zło sobie uczynisz.


Post Wysłano: 24 paź 2015, 19:53

Jako, że jestem trzeźwy (jeszcze) to odpowiem spokojnie.
Kolego, nie masz się co oburzać, że ktoś wytknął Ci brak elementarnych zasad, którymi rządzi się Forum. A mianowicie korzystania z opcji "Szukaj".
Problematyka czasu pracy jest poruszana na bieżąco w dziale "Czas pracy kierowców". Tam znajduje się zdecydowana większość odpowiedzi na Twoje pytania.
Poza tym najpierw odesłałbym Cię do lektury Rozporządzenia Rady Europejskiej WE 561/2006, które to rozporządzenie dokładnie wyjaśnia wiele wątpliwości (nie wszystkie, bo część z nich jest pisana czysto prawniczym językiem).

Reasumując:
1. Pozecam zapoznanie się z WE 561/2006
2. "Przekartkować" temat "Czas pracy kierowców" na Forum
3. Zadać ewentualnie pytania.

A w mojej opinii (jestem w tej kwestii egocentrykiem) jeśli ktoś decyduje się na pójście do tego zawodu to powinien robić to świadomie i w sposób odpowiedzialny podchodzić do wszelakiej maści szkoleń, które towarzyszą zdobyciu uprawnień do kierowania pojazdami z kategorii C oraz C+E.


Post Wysłano: 24 paź 2015, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2015, 19:13
Posty: 6

Nie przewijam jak najszybciej tych durnych slajdów tylko się ich ucze i dopiero klikam dalej
Poza tym przeczytałem całą książke i nie znalazłem odpowiedzi czy trzeba wyjmować karte, to że wykresówke do zakończenia dnia nie można wyjmować to wiem
Czy to moja wina że za waszych czasów uczono inaczej a teraz chłoptasie obok mnie nagrywają filmy z odpowiedziami bo nie umieją zaliczyć działu.pzdr


Post Wysłano: 24 paź 2015, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jeśli podczas pauzy znajdujesz się w pojeździe, to karta powinna być w tacho. Natomiast jeśli jeździsz w koło komina i codziennie zjeżdżasz na bazę i nocujesz w domu, to kartę zabierasz do domu. Możesz oczywiście też zostawić kartę w pojeździe, ale to jest Twój dokument i warto byłoby go pilnować.

Proponuję Ci przeczytać rozporządzenie o którym pisał kolega Jester, a na większość pytań uzyskasz odpowiedzi.


Post Wysłano: 24 paź 2015, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:
Czy to moja wina że za waszych czasów uczono inaczej
Wybacz synku za naszych czasów świadectwo kwalifikacji to była formalność, i mało kto był na kursie, a każdy dostawał kwit i jakoś nikt nie zadawał głupich pytań.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 24 paź 2015, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
to że wykresówke do zakończenia dnia nie można wyjmować to wiem
Można, a czasem nawet trzeba (np w przypadku przesiadki do innego auta, lub np gdy będziesz miał jakieś przekroczenie, to lepiej od razu opisać).


Post Wysłano: 24 paź 2015, 21:06

Ad.1.
I - od środy do czwartku
II - od czwartku do piątku
III - od piątku do soboty
IV - od soboty do niedzieli
V - od niedzieli do poniedziałku
VI - od poniedziałku do wtorku
Odpoczynek regularny (lub skrócony) tygodniowy.

Ad. 2. Tyle samo, co kierowca w pojedynczej obsadzie.
Ad. 3. WE 561/2006, art. 8, pkt 8., możesz nawet w namiocie obok pojazdu, na parkingu - w Rozporządzeniu nie ma jasno określone gdzie taki odpoczynek (regularny tygodniowy) ma być odebrany.
Ad. 4. WE 561/2006, art. 8, pkt 4., odpoczynku takiego nie musisz rekompensować.
Ad. 5. Jeśli jesteś w samochodzie to nie. W przypadku, gdy opuszczasz pojazd celem zrealizowania skróconego, regularnego odpoczynku dziennego, tygodniowego - kartę zabierasz ze sobą.


Post Wysłano: 24 paź 2015, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

A karta kierowcy nie jest Twoją własnością, po zakończeniu jej ważności odsyłasz z powrotem do PWPW :lol:


Post Wysłano: 25 paź 2015, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Jester za malo dokladnie wylozyles kawe na lawe. Podkladki pod kubek nie dales :D :D :D Delikutasnie dodam od siebie co do pkt 1 jak zaczales w srode o 10.00 to od nastepnej srody od 10.00 musisz zaczac odbierac odpoczynek tygodniowy regularny lub skrocony.


Post Wysłano: 25 paź 2015, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
jak zaczales w srode o 10.00 to od nastepnej srody od 10.00 musisz zaczac odbierac odpoczynek tygodniowy regularny lub skrocony.
a od kiedy to takie przepisy obowiązują?
zawsze wydawało mi sie "że po 6 okresach 24 godzinnych", a tu podałeś że od środy do środy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 lis 2015, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Masz racje. Pomylilem sie :oops: . Przepraszam. Do nastepnego wtorku do godziny 10 musi skonczyc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: