Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 cze 2015, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 cze 2015, 20:06
Posty: 1

Witam,

Pracuję w firmie która od niedawna zaczęła sprowadzać nowe autobusy miejskie ( nie posiada tachografu ) . Jako, że jedyny w firmie mam prawo jazdy d i wszystkie uprawnienia to wypadło na mnie, że raz w miesiącu muszę jeden autobus zawieść na testy do różnych Przedsiębiorstw ( PKM ) na terenie całej Polski.
I pytanie brzmi jakie zaświadczenia potrzebne będą wrazie kontroli ITD.
Napewno potrzebne będzie zaświadczenie o nie prowadzeniu pojazdów (tzw. urlopówka ). Zostaje kwestia tachografu bo z tego co wiem to miejskie autobusy nie jezdzą na tacho tylko karte drogową.
Co muszę zrobić żebym mógł legalnie jezdzic i żeby nie bylo problemów w razie owej kontroli?
Jak i co trzeba zrobić żeby jakoś rejestrować czas jazdy, pracy itp. ?

Z Góry Dzieki za odpowiedż.


Post Wysłano: 28 cze 2015, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam,

Pracuję w firmie która od niedawna zaczęła sprowadzać nowe autobusy miejskie ( nie posiada tachografu ) . Jako, że jedyny w firmie mam prawo jazdy d i wszystkie uprawnienia to wypadło na mnie, że raz w miesiącu muszę jeden autobus zawieść na testy do różnych Przedsiębiorstw ( PKM ) na terenie całej Polski.
I pytanie brzmi jakie zaświadczenia potrzebne będą wrazie kontroli ITD.
Napewno potrzebne będzie zaświadczenie o nie prowadzeniu pojazdów (tzw. urlopówka ). Zostaje kwestia tachografu bo z tego co wiem to miejskie autobusy nie jezdzą na tacho tylko karte drogową.
Co muszę zrobić żebym mógł legalnie jezdzic i żeby nie bylo problemów w razie owej kontroli?
Jak i co trzeba zrobić żeby jakoś rejestrować czas jazdy, pracy itp. ?

Z Góry Dzieki za odpowiedż.
przecież nie wykonyjesz żadnego przewozu tym pojazdem.
jadąc do klienta masz na pewno jakieś papiery dotyczące przekazania pojazdu.
by udokumentować aktywność kierowcy możesz użyć zwykłych tarczek do udokumentowania.
rozumiem że pojazd jest zarejestrowany na firmę w której pracujesz i być może w dowodzie ma wpis
"pojazd testowy" lub "pojazd demonstracyjny".
w rozp.561 jest zapis o pojazdach niezarejestrowanych, przekazanych do badań itd..... tym można się też podeprzeć.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: