Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 18:12
Posty: 8

Witam kolegów :)

Dopiero zaczynam swoją przygodę z ciężarówkami i mam kilka pytań.

Wydawało mi się, że dobrze znam temat KW lecz będąc dzisiaj w ośrodku zapisać się na kurs na kwalifikację wstępną PEŁNĄ (mam 20 lat) Pani narobiła mi sporo wątpliwości.
Mianowicie stwierdziła, że uzyskując kwalifikacja wstępna pełna + kat. C staję się kierowcą zawodowym dopiero od 21 roku życia, do tego czasu nie jestem nim i mam jakieś ograniczenia a na dodatek żadna firma mnie nie zatrudni.

Wcześniej przestudiowałem przepisy i nijak mają się do faktów przedstawionych przez tą Panią, a na dodatek dzień wcześniej w innym ośrodku właściciel słysząc, że chce robić kat. C w takim wieku stwierdził, że to się dobrze składa bo szuka młodego kierowcy do pracy. :lol:

Więc ile w słowach tej Pani było prawdy? Bo już nie wiem w co mam wierzyć...


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Nie słuchaj tej pani co Ci tak powiedziała. W grudniu mam 21 lat a od pół roku KW bo z unijnego programu się załapałem, od stycznia mam C i szukałem pracy ale było ciężko dorwać coś bez doświadczenia na solówkę bo mało ogłoszeń. Jutro mam egzamin na C+E i szukam dalej roboty. Robiąc pełną możesz od razu wsiadać na dużego. Jeśli byś robił KWP nie mając 21 lat to do 21 roku życia może autami na kategorię C1 lub C1+E śmigać z tego co pamiętam.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 18:12
Posty: 8

No właśnie też tak mi się wydawało, lecz słowa tej kobiety mnie zmyliły, w końcu to jest niby jeden z lepszych ośrodków w mojej okolicy.

Mam jeszcze takie pytanie, czy według prawa mogę równo robić KW i C nie mając 21lat?
Bo słyszałem, dwie różne opinie.


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

W tej sprawie niech wypowie się ktoś bardziej w temacie bo ja cały pakiet robiłem z UE i aby zacząć C to wszyscy musieli skończyć KW, aby zacząć C+E to musiała też całą grupa skończyć poprzednią cześć szkolenia więc nie potrafię Ci odpowiedzieć na to ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

jak mnie pamieć nie myli to do 21 lat mozesz śmigać do 7,5t :)

KW i kat C mozesz robić w tym samym czasie. U mnie tak robili żeby zaoszczedzić czas ;)


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 22:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Mam jeszcze takie pytanie, czy według prawa mogę równo robić KW i C nie mając 21lat?
Bo słyszałem, dwie różne opinie.
Możesz robić równocześnie to i to z tym, że musisz najpierw zdać KW, a później C - informację uzyskane od ITD.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 31 mar 2015, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

po ostatnich zmianach w przepisach jeżeli masz uprawnienia do prowadzenia pojazdu i ukończoną wspólnotową kwalifikację wstępną w jednym z krajów unii to możesz pracować jako kierowca zawodowy bez względu na DMC auta i wiek kierowcy pojazdu pracując w na terenie unii

http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/akty_prawne/3821/3820_85 - sekcja III


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 07 kwie 2015, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2015, 18:12
Posty: 8

Dzięki koledzy na potwierdzenie tego, co mi było wiadomo.
Dziwi mnie fakt, że zupełnie odmiennego zdania była kobieta,
która pracuje firmie w dziale szkolenia kierowców :lol:
Przynajmniej już wiem, by tą jednostkę omijać szerokim łukiem.


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 07 kwie 2015, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Przynajmniej już wiem, by tą jednostkę omijać szerokim łukiem.
Niekoniecznie.
Raz, że na ogół panie sekretarki mają tylko pojęcie (a nie wiedzę) na tematy zawodowych kierowców. One są tylko od przyjęcia kasy, wpisania w zeszyt i wytłumaczenia kursantom na B, że jest 30 godzin teorii i 30 praktyki (o ile i to się nie zmieniło).
Dwa, OSK i instruktorzy bardzo często są oderwani od rzeczywistości i mogą nie wiedzieć o zmianach przepisów, zapomnieć o tym, jak jest w praktyce, lub nie mieć bladego pojęcia, tylko wykonywać plan ustawowy.
Trzy, kwalifikacja zbyt wiele Cię nie nauczy, więc sam czytaj przepisy, forum, ciekawostki i filmy w internecie.
Słowem, jak szukasz OSK, żeby Cię nauczyli perfekcyjnie tego fachu, to się zawiedziesz.


Tytuł: Re: Młody a KW
Post Wysłano: 07 kwie 2015, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Niekoniecznie.
Raz, że na ogół panie sekretarki mają tylko pojęcie (a nie wiedzę) na tematy zawodowych kierowców. One są tylko od przyjęcia kasy, wpisania w zeszyt i wytłumaczenia kursantom na B, że jest 30 godzin teorii i 30 praktyki (o ile i to się nie zmieniło).
Dwa, OSK i instruktorzy bardzo często są oderwani od rzeczywistości i mogą nie wiedzieć o zmianach przepisów, zapomnieć o tym, jak jest w praktyce, lub nie mieć bladego pojęcia, tylko wykonywać plan ustawowy.
Trzy, kwalifikacja zbyt wiele Cię nie nauczy, więc sam czytaj przepisy, forum, ciekawostki i filmy w internecie.
Słowem, jak szukasz OSK, żeby Cię nauczyli perfekcyjnie tego fachu, to się zawiedziesz.
Padło bardzo wiele słów z którymi się zgodzę. Miałem kwalifikację pełną z UE przez co musiałem odsiedzieć ustawowo wszystkie godziny w czym miałem chyba z 4 dni z panią psycholog- bardzo miła i młoda babka przez co było wesoło i przyjemnie oraz miałem ponad 7 dni po jakieś 8 godzin dziennie z gościem z ITD więc gdyby nie oni dwoje w sumie to z tych 240 (jeśli się nie mylę) godzin wyniósłbym tylko kilka długopisów i notes :)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: