Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 sty 2013, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
@Radhezz prawo nie działa wstecz.. Raczej nikt nie straci uprawnień... Chyba że się nie rozumiemy ;d
Sorry, nie zauważyłem odpowiedzi :lol:

Więc tak:
Mi nie chodzi o to że teraz będą obierać prawko kierowcom bez psychotestów, ale w momencie gdy przyjdzie czas na przedłużenie (a nasze prawka "zawodowe" są już z reguły na 5 lat), to do ich przedłużenia trzeba będzie przejść psychotesty... Niejedna osoba nawet na tym forum miała problemy z tymi testami, nawet ja sam, chociaż okazało się ostatecznie że był to problem przejściowy związany z okularami. Ale kto nie zda testów, ten prawka na C i D nie przedłuży...

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 26 sty 2013, 22:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Zadam to pytanie tu bo już się zamotałem.
Przykładowo rozpoczęty kurs na C mam w Listopadzie ubiegłego roku badania mam itd.
Teraz idę na egzamin i muszę mieć psychotesty :?:


Post Wysłano: 26 sty 2013, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2013, 3:15
Posty: 3

Cytuj:
KOMUNIKAT - dla zdających na kat. C, C+E, D prawa jazdy
WORD w Lublinie informuje, że od dnia 19.01.2013r. zdający egzamin w zakresie kat. C, C+E i D zobowiązani są do złożenia orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.
Cytat ze strony Lubelskiego WORDu
Czyli psychotesty przed egzaminem a tak dla pewności przed rozpoczęciem kursu.


Post Wysłano: 26 sty 2013, 23:05
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Dzięki :wink:


Post Wysłano: 21 cze 2014, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2014, 21:26
Posty: 3
Samochód: BMW

Witajcie . zarejestrowałem się aż specjalnie żeby zapytać się coś w tym temacie. Otóż posiadam prawo jazdy kategorii B i C ważne do 16.11.2014. Jednak Nie chcę być kierowcą zawodowym. Kiedyś chciałem ale mi przeszło. Mogę wystąpić o samo przedłuzenie prawa jazdy kategorii B ? Nie mam zadnych kwalifikacji wstepnych zwykłe gołe prawko C zdane w 2010. czy zabiorą mi je z automatu po roku nie przedlużenia czy beda wymagane jakieś badania dodatkowe itp.. nie chce mi się latać na te psychotesty i znowu sie użerać z tym stereometrem. prawko B mi starczy . Prosze o odpowiedz. w ddoatku wcześniej miałem B bezterminowe nawetw okularach a teraz przez to całe C mam terminowe. Zapytam jeszcze o jeden przypadek. zalozmy że B lekarz mi da na 15 lat a C na 5. nie pzredluże tego C po 5 to zabierają z automatu czy jak to jest


Post Wysłano: 22 cze 2014, 0:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Nic nie zabierają. Po prostu kończą Ci się badania i nie możesz wykonywać zawodu kierowcy, nie możesz jeździć zawodowo ciężarówkami... Masz prawko bez kodu 95, a jak Ci znów przyjdzie do głowy jazda ciężarówką będziesz musiał przejść jeszcze raz badania do kwalifikacji - o ile ją masz.

Prawka teraz już nie ma bezterminowego. I tak każdy do któregoś tam roku będzie musiał wymienić plastik. Teraz jest tylko na 15 lat i wymiana.


Post Wysłano: 22 cze 2014, 10:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Nic nie zabierają. Po prostu kończą Ci się badania i nie możesz wykonywać zawodu kierowcy, nie możesz jeździć zawodowo ciężarówkami... Masz prawko bez kodu 95, a jak Ci znów przyjdzie do głowy jazda ciężarówką będziesz musiał przejść jeszcze raz badania do kwalifikacji - o ile ją masz.
No raczej nie - od 19 stycznia 2013 roku nawet do "gołej" kategorii C potrzeba psychotestów.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 22 cze 2014, 10:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Czyli co ?! Jak dobrze rozumiem - kończy mi się ważność PJ i chcę wymienić plastik... Muszę powtórzyć psychotesty do samej kat. C, bo jak tego nie zrobię to nie wbiją mi znów kategorii, za którą zapłaciłem za kurs i egzamin/y z własnej kieszeni ? Czy to nie patologia ?


Post Wysłano: 22 cze 2014, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2014, 21:26
Posty: 3
Samochód: BMW

Czyli jak nie doniose psychotestów to nie wbiją mi tej kat C , czy wbiją ze starą datą ? I czy jak C nie pzredłużę dłużej niż w ciągu roku to czy starosta go nie cofnie. O to mi chodzi :)


Post Wysłano: 22 cze 2014, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Zgodnie z art. 140 uprd:
Cytuj:
Art. 140. 1. Decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym wydaje starosta w razie:

1) stwierdzenia na podstawie orzeczenia lekarskiego istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem;

1a) stwierdzenia na podstawie orzeczenia psychologicznego, wydanego po przeprowadzeniu badania psychologicznego w trybie określonym w art. 124 ust. 1 pkt 2 i 3, istnienia przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;

2) utraty przez kierowcę kwalifikacji, co stwierdza się na podstawie wyniku egzaminu państwowego;

3) przekroczenia, w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego; decyzja o cofnięciu uprawnienia wydawana jest na wniosek komendanta wojewódzkiego Policji;

4) niepoddania się:

a) sprawdzeniu kwalifikacji w trybie określonym w art. 114 ust. 1 pkt 1,

b) badaniu lekarskiemu w trybie określonym w art. 122 ust. 1 pkt 3-5,

c) badaniu psychologicznemu w trybie określonym w art. 124 ust. 1 pkt 2 lub 3.

2. Decyzję o przywróceniu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, z wyjątkiem przypadku określonego w ust. 1 pkt 3, wydaje starosta po ustaniu przyczyn, które spowodowały jego cofnięcie.
Czyli tak, traci się kategorię do czasu przedstawienia odpowiednich badań.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 22 cze 2014, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2014, 21:26
Posty: 3
Samochód: BMW

Byłem na tych psychotestach w grudniu 2011 za wypadek drogowy , po prostu otwierajac dzrwi walnalem faceta na rowerze i sie wywrocil zlamal rękę. psychotesty przeszedlem, dostalem orzeczenie brak pzreciwskazan psychologicznych do prowadzenia bezterminowo. Skoo takie orzeczenie jest w WK to po co im kolejne jak nie pracuję zawodowo ? i czy psychotesty na ciezarowe to to samo co za ten wypadek ? siedzialem tam z osobami co przekroczyly punkty albo jechali po alko. Badania na refleks, 100 pytan, ukladanki obrazkowe i spopstzregawczosc ok, najgorszy ten stereometr jest dla okularników tak uważam..


Post Wysłano: 22 cze 2014, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Cytuj:
Byłem na tych psychotestach w grudniu 2011 za wypadek drogowy , po prostu otwierajac dzrwi walnalem faceta na rowerze i sie wywrocil zlamal rękę. psychotesty przeszedlem, dostalem orzeczenie brak pzreciwskazan psychologicznych do prowadzenia bezterminowo. Skoo takie orzeczenie jest w WK to po co im kolejne jak nie pracuję zawodowo ? i czy psychotesty na ciezarowe to to samo co za ten wypadek ? siedzialem tam z osobami co przekroczyly punkty albo jechali po alko. Badania na refleks, 100 pytan, ukladanki obrazkowe i spopstzregawczosc ok, najgorszy ten stereometr jest dla okularników tak uważam..
To jest to samo :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: