Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lis 2013, 13:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:17
Posty: 31
GG: 0

Znowu kurde problem.Dokumenty z "egzaminatornii"[zdawałem c+e] przyszły do WK i kobita mi dzwoni ,że muszę donieść jakiś świstek bo lekarz napisał na poprzednim świstku -Na stanowisku-kierowca a ma być napisane kierowca c+e.Na podstawie odpowiedniego artykułu[43]dwie pieczątki badanie profilaktyczne przeprowadził i uprawnionego do badań lekarskich osób kierujących pojazdami,bo jak nie odkręcę tego to wyślą do PWPW i będę miał c+e ale bez kodu 95.W międzyczasie jak zacząłem kurs a zdałem[przedział 11 miesięcy] zmieniły się przepisy ponoć druków lekarskich i się czepiają ,że źle napisane.
Nie wiem jak to ugryźć i co im w zasadzie przeszkadza.
Potem pewnie jeszcze jedno badanie czy orzeczenie przed samym podjęciem pracy,chory horror.Kto to wymyślił?!?!?!


Post Wysłano: 28 lis 2013, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2011, 23:28
Posty: 75
GG: 0

Witam. Jak to jest z tą kat. B+E?? U mnie w WK powiedzieli, że jak będę wbijał kod 95 do C, C+E, to B+E dadzą mi na 5 lat. Wymieniał ktoś prawko w tym roku?? Jak jest w innych WK w Polsce?? Pozdrawiam :)

_________________
Paul Walker R.I.P.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -pole.html


Post Wysłano: 28 lis 2013, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Witam. Jak to jest z tą kat. B+E?? U mnie w WK powiedzieli, że jak będę wbijał kod 95 do C, C+E, to B+E dadzą mi na 5 lat. Wymieniał ktoś prawko w tym roku?? Jak jest w innych WK w Polsce?? Pozdrawiam :)
Każde WK w PL podchodzi do tematu indywidualnie, aczkolwiek ja nie widzę powodu dla którego KW miałaby cokolwiek zmieniać w kategoriach których nie dotyczy. Sam KW nie mam, ale mam B+E wbite "przy okazji" C+E, i na przekór rozchodzącym się głosom na form że B+E osobno dają na 15 lat, a w "gratisie" z C+E na 5 lat, ja mam obie na maksimum ważności.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 28 lis 2013, 16:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:17
Posty: 31
GG: 0

B+E powinieneś mieć na 15 lat,kod 95 dotyczy c,c+e.
Lekarz medycyny pracy wypisuje zaświadczenie lekarskie:
na stanowisku/na stanowisko
kierowca kat b,c,be,ce
wobec braku przeciwwskazań zdrowotnych-zdolny(a)do wykonywania pracy na w/wymienionym stanowisku.
Data następnego badania okresowego:
lekarz napisał"zgodnie z ustawą"
dalej napisał:
"Art.39 J trans.drogowego"
i tona pieczątek.
Dziś odkręcałem to w WK to co mi kazali poprawić o czym pisałem w pierwszym poście na tej stronie,gdyż miałem stare orzeczenie lekarskie z głupim wpisem kierowca i musiałem odkręcać sytuację orzeczenia lekarskiego zamienić na zaświadczenie lekarskie którego częściową treść przytaczam parę linijek tekstu wyżej...bez komentarza..
Aha powiedzieli mi że B będę miał na 15 lat czyli w takim razie b+e tak samo :?: chyba.A mój kolega zdawał w 2011 c+e i ma b i b+e bezterminowe bo to przed zmianami jeszcze zrobił.
A data ważności e-95 w c i c+e zgodnie z data wydania dokumentu kwalifikacji zawodowej+ od tej daty 5 lat tak mi dzis tłumaczyli w WK.


Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, 20:00 przez Junior77, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 28 lis 2013, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2011, 23:28
Posty: 75
GG: 0

Ja już się pogubiłem. Jak byłem w swoim WK, to powiedzieli mi, że te papierki starczą i nie muszę robić dodatkowych badań do kat. A, B, B+E, C i C+E, ponieważ mam je bezterminowe w tej chwili. Dodali, że przy wpisywaniu kodu 95 do C i C+E, kat. B+E będzie ograniczona do 5 lat :shock:

Moje dokumenty:
1)Orzeczenie psychologiczne na stanowisko: kierowca, art. 39k i 39m ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym.
2)Orzeczenie lekarskie na stanowisko: kierowca kat. C+E / Kurs Kwalifikacji Wstępnej kat. C, C+E, art. 43 pkt. 2 i art. 229 § 4 Kodeksu Pracy oraz art. 39j ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym.

Możecie to porównać ze swoimi orzeczeniami??
Lekarz nie zrobił błędu z tym, że mam orzeczenie lekarskie tylko na stanowisko: kierowca C+E?? Nie będzie problemu z kat. C??
Musze robić dodatkowe badania lekarskie do prawa jazdy?? :shock:

Pozdrawiam :)

_________________
Paul Walker R.I.P.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -pole.html


Post Wysłano: 28 lis 2013, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:17
Posty: 31
GG: 0

To jak Ci powiedzieli że papierki starczą te co masz to złóż i czekaj.Jak przedmówca pisał ,że pewnie nie ma jednolicie interpretowanych przepisów w każdym WK. Dodam ,że ja miałem prawko c robione w 2010 ,KW w 2011 a c+e w 2012 a zdane w 2013 także sam widzisz jaki rozstrzał czasowy,w miedzy czasie druki orzeczeń / zaświadczeń lekarskich się zmieniły i stąd musiałem jeszcze ganiać i załatwiać.
Piszesz ,że masz c,c+e bezterminowe czyli wnioskuję że robiłeś KW po c i c+e.A ja miałem KW pomiędzy c i c+e zrobioną.
Złóż i czekaj ja też nie wiem czy mi po myśli wydrukują...wszystko możliwe,poprzedni lekarz [wycenzurowano] mi daty bo B miałem bezterminowe a teraz już miałem terminowe.Wpisał do orzeczenia zapewne B,C i tak polecieli z drukiem.


Post Wysłano: 28 lis 2013, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2011, 23:28
Posty: 75
GG: 0

Masz jedno orzeczenie lekarskie do Kwalifikacji Wstępnej kat. C, C+E i kierowcy kat. C, C+E?? A drugie orzeczenie lekarskie do prawa jazdy (zawiera wszystkie kategorie, które posiadasz)??

Wolę tutaj zapytać o wszystko was przed złożeniem wniosku w WK, bo nie chcę mieć kat. B+E na 5 lat, tylko na 15 :x

Orzeczenie lekarskie do zawodu mam, czyli kierowca C+E. A muszę mieć jeszcze drugie orzeczenie do prawa jazdy (inna podstawa prawna)??

_________________
Paul Walker R.I.P.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -pole.html


Post Wysłano: 28 lis 2013, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:17
Posty: 31
GG: 0

Najlepiej idź do WK i powiedz babce co masz zrobić żeby mieć B+E i B na 15 lat.Możliwe że będą chcieli drugie orzeczenie lekarskie do prawa jazdy kategorii B [B+E]
Ja nie wiem co miałem wcześniej bo nie mam tych dokumentów chyba w starostwie są,mam tylko bzdurny druk orzeczenia lekarskiego przez które ostatnie 3 dni musiałem wydać 180 złoty na laryngologa,okuliste i orzecznika i ganiać jak lis za kuną po lekarzach,urzędach aby pchnąć dalej dokumenty za zdane C+E z WK w którym utknęły do druku do Wa-wy do PWPW.HorroR krajowy.
I ja muszę ogarniać to według urzędnika....a g**** sie na tym znam


Post Wysłano: 29 lis 2013, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Wolę tutaj zapytać o wszystko was przed złożeniem wniosku w WK, bo nie chcę mieć kat. B+E na 5 lat, tylko na 15 :x
Już to pisałem kilka razy - u mnie na zaświadczeniu było 15 lat na wszystkie kategorie, potem mi ograniczali administracyjnie zgodnie z obowiązującymi przepisami na 5 lat C i C+E.

Psychotesty oczywiście też na 5 lat były.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 29 lis 2013, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2011, 23:28
Posty: 75
GG: 0

Radhezz i Junior77, możecie podać mi podstawy prawne na swoich orzeczeniach lekarskich?? Szczególnie chodzi mi o orzeczenie lekarskie do wszystkich kategorii.
Ja mam tylko orzeczenie na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym.

_________________
Paul Walker R.I.P.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -pole.html


Post Wysłano: 02 gru 2013, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa

Nie wiedziałem gdzie się podpiąć, więc daje tu. Otóż mam dylemat bo zapisuje sie na C+E, 5 miesięcy temu jak robiłem KW miałem badania. Prawo jazdy kat. C już miałem. I teraz pytanie. Chcąc założyć w WK ten cały profil kierowcy uznają mi tamte badania i psychotesty czy będę musiał bawić się w to od nowa?
Na tych świstkach miałem napisane, że brak przeciwwskazań jako kierowca kat C, więc może być problem.


Post Wysłano: 02 gru 2013, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 131
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Cytuj:
Nie wiedziałem gdzie się podpiąć, więc daje tu. Otóż mam dylemat bo zapisuje sie na C+E, 5 miesięcy temu jak robiłem KW miałem badania. Prawo jazdy kat. C już miałem. I teraz pytanie. Chcąc założyć w WK ten cały profil kierowcy uznają mi tamte badania i psychotesty czy będę musiał bawić się w to od nowa?
Na tych świstkach miałem napisane, że brak przeciwwskazań jako kierowca kat C, więc może być problem.
Miałem tą samą sytuacje co Ty, ja zaniosłem wszystkie te badania które robiłem przy KW, i profil w WK założyli.
Też miałem taką przerwę ok. 5mc przed zapisaniem się na C+E bo nie miałem ukończone 21 lat, a zrobiłem KW przyśpieszoną.


Post Wysłano: 02 gru 2013, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa

No to super. Dzięki wielkie za odpowiedź :D


Post Wysłano: 21 gru 2013, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 paź 2012, 10:24
Posty: 108
Samochód: Scania 144l 460/ Galaxy 2.8
Lokalizacja: DT/KR

Badanie lekarskie mozna robic dopiero po zdaniu egzaminu na kwp? egazmin mialem 11.12.13 a do lekarza ide dopiero 23.12.13 bo pani w nauce jazdy powiedziala zeby nie spieszyc sie z badaniami i ze do egazminu nie sa potrzebne, ale z tego co tu piszecie to musialem miec przed egazminem

_________________
Pomalu marzenia sie spelniaja.
C 05.03.13
C+E 04.07.13
KW 13.12.2013


Post Wysłano: 22 gru 2013, 13:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2009, 15:22
Posty: 59
Samochód: Solaris Urbino
Lokalizacja: Grudziądz

O kurcze to chyba niedobrze kolego. U mnie od początku kursu było trąbione, żeby badania lekarskie i psycho zrobic przed egzaminem.

_________________
B : jest (2010)
C: jest (2011)
C+E: jest (2011)
KWP: jest(2013)


Post Wysłano: 22 gru 2013, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2011, 23:28
Posty: 75
GG: 0

Od kiedy badania lekarskie i psychologiczne nie są potrzebne do egzaminu??

Twój OSK mógł jedynie zaproponować Ci, że możesz zrobić badania max. kilka dni przed egzaminem. Efekt miałbyś taki, że masz późniejszą datę badań, a tym samym możesz dłużej pracować jako kierowca.

Ogólnie jest tak, że OSK może zapisać kursanta na KW lub KWP wtedy, jeżeli ma ważne badania lekarskie i psychologiczne. Można jedynie dogadać się jak wyżej napisałem. Wtedy i tak badania muszą mieć datę wcześniejszą od egzaminu.

Zostało Ci jedynie iść do lekarza i powiedzieć mu, żeby wpisał Ci datę wcześniejszą od egzaminu. Jeżeli zaniesiesz do WK badania z późniejszą datą niż egzamin, to mogą Ci unieważnić wynik egzaminu państwowego. Może tak się stać, ponieważ został on zaliczony przez Ciebie niezgodnie z przepisami, a OSK może dostać karę za nieprzestrzeganie przepisów.

Najlepiej niech ktoś jeszcze wypowie się na ten temat, ale już mlodzik zauważył, że będzie duży problem.

_________________
Paul Walker R.I.P.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -pole.html


Post Wysłano: 22 gru 2013, 18:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 paź 2012, 10:24
Posty: 108
Samochód: Scania 144l 460/ Galaxy 2.8
Lokalizacja: DT/KR

Czyli jednym slowem swietnie.. Psychologiczne badania mam z tego samego dnia co egzamin 11.12 mialem egzamin i z 11.12 mam psychotesty. Lekarza moze uda mi sie zalatwic bo to niby polecony z tej firmy co robilem kurs. Jakbym wiedzial odrazu ze moze byc problem to dawno juz bym je zrobil. Najpierw musze wybrac swiadectwo kwalifikacji z urzedu wojewodzkiego i dopiero do urzedu komunikacji ide

_________________
Pomalu marzenia sie spelniaja.
C 05.03.13
C+E 04.07.13
KW 13.12.2013


Post Wysłano: 22 gru 2013, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 paź 2012, 10:24
Posty: 108
Samochód: Scania 144l 460/ Galaxy 2.8
Lokalizacja: DT/KR

Kierowcy, którzy podlegają kwalifikacji wstępnej, czyli ci, którzy kat. C zdobyli po 10.09.2009 a kat. D po 10.09.2008, pierwsze badania lekarskie i psychologiczne powinni wykonać PRZED wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie kwalifikacji. Każde następne badanie w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego [1].

Kierowcy, którzy nie podlegają kwalifikacji wstępnej, czyli ci, którzy kat. C zdobyli do 10.09.2009 a kat. D do 10.09.2008, są zobowiązani wykonać badania lekarskie i psychologiczne PO ukończeniu pierwszego szkolenia okresowego przed dniem uzyskania wpisu do prawa jazdy [2]. Każde następne badanie w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego [3].

Podstawa prawna:
[1] Art. 39j ust. 5 i art. 39k ust. 4 Ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874, zm. Nr 176, poz. 1238 oraz nr 192, poz. 1381).
[2] Art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 17 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2006, Nr 235, poz. 1701).
[3] Art. 39j ust. 5 i art. 39k ust. 4 Ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874, zm. Nr 176, poz. 1238 oraz nr 192, poz. 1381).


zapożyczone z innego forum. Ja jeszcze nie mam wydanej kwalifikacji bo jej nie odebrałem tak to rozumiec? To jest chyba tak jak z prawem jazdy np na kat B zdałem egzamin ale nie moge jezdzic dopóki nie odebralem z urzedu

_________________
Pomalu marzenia sie spelniaja.
C 05.03.13
C+E 04.07.13
KW 13.12.2013


Post Wysłano: 23 gru 2013, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2009, 15:22
Posty: 59
Samochód: Solaris Urbino
Lokalizacja: Grudziądz

Na swiadectwie kwalifikacji jest napisane, w ktorym dniu uzyskales wynik pozytywny egzaminu. W moim przypadku data wydania byla 25.09 a 23.09 zdalem egzamin.

_________________
B : jest (2010)
C: jest (2011)
C+E: jest (2011)
KWP: jest(2013)


Post Wysłano: 12 cze 2014, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2014, 16:50
Posty: 4

Witam. Mam pytanko jakis czas temu zrobilem Kwp na D, nie dlugo egzamin praktyczny w razie pozytywa jak to najszybciej zalatwic aby byl wbity kod 95 na nowym prawku. Dziekuje za odp. I pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: