Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 gru 2012, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2012, 19:45
Posty: 9

Siemka,witam serdecznie.
Mam pytanie odnoście przebiegu egzamin u na kategorię C.
Pytanie pewnie jest banalne ale ja dopiero niedawno zacząłem kurs na kat C i nie wiem pewnej rzeczy. Mianowicie, czy na egzaminie jeśli w WORD mają kilka samochodów ciężarowych to można sobie wybrać którym chce się jechać ?

Ps. Zdawać będę w WORD w Łomży


Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 20:03 przez mysticlaguna, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 27 gru 2012, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

we Wrocławiu jest Mercedes Atego i MAN, zapisując się na egzamin, jeżeli nic się nie zaznaczy egzamin jest na Mercedesie, ale można zaznaczyć MAN-a, ale dłużej się czeka, tak było w 2011 roku.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 gru 2012, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

W WORD Opole nie ma możliwości wyboru - poniekąd kwestia nastawienia dyrekcji ośrodka - miałem okazję z nim pogadać. Ma taką filozofię, że człowiek po kursie powinien umieć prowadzić każdy pojazd ciężarowy, a już na pewno taki spełniający wymogi egzaminacyjne :mrgreen:

Dobrze, że egzaminatorzy są normalni i nie robią problemów np. z tłumaczeniem obsługi skrzyni biegów (pstryczek/przebitka)

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 27 gru 2012, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

W Radomiu nie wybierasz. Jedziesz tym, do czego Cię egzaminator zaprosi. Na początku tego roku był to starman i 2x TGL

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 27 gru 2012, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2012, 19:45
Posty: 9

Ale już widzę po tych postach ,że gdzieś wolno a gdzieś nie . Czyli to nie jest jakoś narzucone odgórnie. Zależy od dyrekcji konkretnego WORD wnioskuję. Chyba,że ktoś ma jeszcze coś do dodania


Post Wysłano: 30 gru 2012, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2012, 16:40
Posty: 18

Jeśli chodzi o WORD w Łomży to wybór masz tylko na placu. Zależy jaką zdajesz kategorię, jeśli solówkę to na 100% po placu i po mieście będziesz jeździł TGL-em 12. bodajże 240. Jeśli zdajesz na przyczepę to sprzęganie i rozprzęganie robisz na STAR-ku i jeśli Ci się powiedzie to na placu masz wybór, tzn. możesz dalej kontynuować zadania na placu manewrowym tym STAR-em lub przesiadka do TGL-a. Jak zaliczysz plac to na miasto już na pewno pojedziesz TGL-em. Reasumując zdając na C jeździsz tylko TGL-em, zdając E/C będziesz miał okazję pojeździć obydwoma. Jeśli po zaliczonym sprzęganiu zechcesz kontynuować plac STAR-em to wiedz że jest on około 1 metra krótszy od TGL-a ale ma o wiele gorsze lusterka (nie zbierają tak szeroko jak te w TGL-u i podczas robienia łuku jak przy mocniejszym złamaniu nie widać kół przyczepy). Poza tym w STARZE jak wbijesz wsteczny to będziesz miał wrażenie że bieg nie wszedł do końca. Otóż wszedł :D No i pamiętaj o tym jak już podepniesz teściową do STAR-a to nie ma ona świateł cofania ani przeciwmgłowych. Jak trafisz na pana Marka J. to pół sukcesu w kieszeni. Nie zrób głupoty a zdasz. Pierdół na pewno się nie czepi tylko przez cały egzamin może Cię zagadywać więc musisz skupić się podwójnie (na jeździe i na rozmowie :D)


Post Wysłano: 30 gru 2012, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2012, 19:45
Posty: 9

Wielkie dzięki Łukasz. Twoje info na pewno przyda się. Wiesz,w tym momencie skupiam się tylko i wyłącznie na solówce. Uczę się generalnie w ośrodku w Kolnie i tam instruktor pytając o płyny,oleje podpytuje jak jest w manie i jak w star manie. To trochę ogłupiałem , bo teraz mówisz mi ,że na 100% będzie to Man TGL 12.240 , a jeszcze od napisania postu nie miałem okazji pogadać z instruktorkiem.


Post Wysłano: 30 gru 2012, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2012, 16:40
Posty: 18

No to jak pisałem na 100% będziesz miał egzamin na MANie TGL. Mnie na kursie też uczyli obsługi obydwu aut z tym, że instruktor od razu mówił że będzie TGL, ale... ale... gdybając gdyby np. jeden TGL byłby na mieście z przyczepą a drugi np. nagle dostał jakiejś awarii to niewykluczone że egzaminator weźmie STAR-a i na solówkę, ale to już musi być wyjątkowa sytuacja.


Post Wysłano: 31 gru 2012, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2012, 19:45
Posty: 9

Dobra,wielkie dzięki. Wiem już co chciałem wiedzieć.


Post Wysłano: 01 sty 2013, 12:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 paź 2012, 10:24
Posty: 108
Samochód: Scania 144l 460/ Galaxy 2.8
Lokalizacja: DT/KR

Co grozi za niewstawienie sie na egzamin? Da sie przelozyc date egzaminu? Urodzila mi sie wczoraj córeczka i zona lezy w szpitalu a ja w domu ze starszym dzieckiem siedze i nie mam go z kim zostawic. Niechcialem zakladac nowego tematu dlatego pisze tutaj

_________________
Pomalu marzenia sie spelniaja.
C 05.03.13
C+E 04.07.13
KW 13.12.2013


Post Wysłano: 01 sty 2013, 14:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2012, 20:08
Posty: 15
Samochód: Atego 1218
Lokalizacja: TOP

"W przypadku nie zgłoszenia się osoby na egzamin w wyznaczonym terminie:

zwrotowi podlega 50% wniesionej przez nią opłaty, jeżeli osoba ta nie przystępuje do egzaminu,
opłatę zwiększa się o 50%, jeżeli osoba ta ponownie przystępuje do egzaminu."

cytat z
http://word.tarnobrzeg.pl/egzamin/oplaty.html

można przełożyć najpóźniej 3 dni przed egzaminem


Post Wysłano: 04 sty 2013, 7:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2013, 22:48
Posty: 2

kusi mnie pójście na C :Pp ale bojem siem :lol: hmm co sądzicie? baba mająca C :p


Post Wysłano: 04 sty 2013, 11:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Jest na forum parę dziewczyn posiadające kat. C, C+E. Jedną jaką kojarzę jest Guciek więc możesz do Niej uderzyć w sprawie paru pytań ;)

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 04 sty 2013, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
kusi mnie pójście na C :Pp ale bojem siem :lol: hmm co sądzicie? baba mająca C :p
nie wiem czego się boisz? nikt na kursie i na egzaminie nie będzie Ciebie bił. kar cielesnych nie stosuje się już od dłuższego czasu.

jak masz wolną kasę i wiążesz z kat. C jakieś nadzieje, to nie ma się nad czym zastanawiać.

poza tym baba z kat. C to tylko pozytyw, z żółtaczką typu C to było by coś złego.

popytać inne dziewczyny mające to za sobą można, ale zaręczam że dla facetów i dziewczyn wymagania są takie same.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 sty 2013, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2012, 19:03
Posty: 62
Samochód: Czarny
Lokalizacja: Sląsk

Jak ja robiłem 'C" to panna z ośrodka była instruktorem kat A,B,C , niestety miałem z nią tylko teorię :( a wolałbym jazdy :D

Natomiast na kursie KWP przewozu osób była kobieta z "komplecikiem" ( A,B,C,D,E ) 8)

_________________
A-1991 ( za 1 x )
B-1992 ( za 1 x )
C-2011 ( za 1 x )
D-2010 ( za 1 x ) E-2012 ( za 1 x ),
ADR- 2010, KWP-2011,KWPU-2012


Post Wysłano: 05 sty 2013, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2012, 14:57
Posty: 6

Cytuj:
kusi mnie pójście na C :Pp ale bojem siem :lol: hmm co sądzicie? baba mająca C :p
prawo jazdy może zrobić każdy ale nie każdy musi potem jeździć
póki masz ochotę to idź, ja zwlekałem rok i żałuje bo życie inaczej by mi się potoczyło :)


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
kusi mnie pójście na C :Pp ale bojem siem :lol: hmm co sądzicie? baba mająca C :p
Jak wszystkie zyciowe i zawodowe decyzje podejmujesz na podstawie opinii ludzi z internetu, to odpusc ;-) bo ja "siem bojem" czasem jezdzic jak "widzem co siem dzieje" na drogach z powodu zachowania kierowcow ;-)

Wysłane z Szajsunga

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: