Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lip 2012, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5932

Ponad rok temu, przed oraz w trakcie wprowadzania systemu viaToll, szacowano o ile droższa będzie jazda w tymże systemie w porównaniu do ówcześnie obowiązujących winiet.

Po roku aktywności na koncie, kwota pobrana jest porównywalna do tego, co płaciło się winietami (najczęściej miesięcznymi). W dodatku większość pobranych opłat to kwoty <3 zł. Sądzę, że gdyby charakter pracy był inny i więcej byłoby jednorazowych, dłuższych przejazdów drogami płatnymi, płatność przy pomocy viaTolla wyniosłaby więcej aniżeli w przypadku winiet.
Co Wam wyszło po podsumowaniu roku działania tegoż systemu? Jest taniej czy drożej niż gdy obowiązywały winiety?


Post Wysłano: 06 lip 2012, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2009, 17:25
Posty: 123
GG: 10467084
Samochód: Volvo FH 500
Lokalizacja: Chrzanów

To zależy jak na to popatrzeć. W firmie mam samochody o DMC poniżej 12 ton wiec gdyby ViaToll nie wszedł a przepisy wyglądały tak jak na chwile przed wprowadzeniem e-myta to nie musiałbym wcale płacić. Co za tym idzie jeśli rozpatrywać to tylko w ten sposób jestem stratny. Z drugiej strony firma z która mam podpisana umowę zwraca mi koszty przejazdu po drogach objętych systemem a to sprawia ze jest mi obojętne czy zapłacę 100 zł za myto czy 400 zł.
Gdyby jednak system nie wszedł w życie a winiety obowiązywałyby wszystkie samochody o DMC powyżej 3,5 tony wtedy pewnie byłbym mniej szczęśliwy bo kosztów winietki (jakie by nie były) nikt mi nie zwracał opłacałem je sam z tego co zarobił samochód.


Post Wysłano: 07 lip 2012, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Co Wam wyszło po podsumowaniu roku działania tegoż systemu? Jest taniej czy drożej niż gdy obowiązywały winiety?
Ja zauważyłem, że kierowcy (a właściwie szefowie) bardziej kombinują i auta jeżdżą jakimiś "wichurami", byleby ominąć tylko parę bramek...


Post Wysłano: 07 lip 2012, 1:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Cytuj:
Co Wam wyszło po podsumowaniu roku działania tegoż systemu? Jest taniej czy drożej niż gdy obowiązywały winiety?
Ja zauważyłem, że kierowcy (a właściwie szefowie) bardziej kombinują i auta jeżdżą jakimiś "wichurami", byleby ominąć tylko parę bramek...
A ja w swoich okolicach nie zauważyłem takiego zjawiska, u mnie tylko masowo objeżdża się bramki Kulczyka.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 lip 2012, 12:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5932

Cytuj:
A ja w swoich okolicach nie zauważyłem takiego zjawiska, u mnie tylko masowo objeżdża się bramki Kulczyka.
Mniejsze "zło"?


Post Wysłano: 08 lip 2012, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

W moim przypadku po doładowaniu automatycznym po 1 lipca 2012 maszynka zaczęła pikać 2x. Viatoll twierdzi że sie "nie podniosła"po doładowaniu.
Złożyłem reklamację wraz z pytaniem co bedzie jak zacznie pikać 4x mimo że pobiera opłaty z konta.
Co do kosztów w moim przypadku są porównywalne z roczną winietą.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 lip 2012, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5932

Dziwi mnie, że nie dopracowali niektórych defektów tego systemu przez cały rok. Co więcej, niektóre wady systemu przeniesione zostały na osobówki - mam ma myśli, głównie to, że niektórzy mieli problem z przejazdem przez drugie bramki na A4, bo system "nie widział", rejestracji przejazdu na pierwszej bramce.
Było też kilka dziwnych sytuacji (opisywanych m.in tutaj na forum), w których winy nie ponosił klient, a mimo wszystko kara była nakładana. Trzeba też wspomnieć o wpadce, które poszła do ogólnopolskich mediów, z podwójnym naliczaniem opłat.


Post Wysłano: 17 paź 2012, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2012, 12:15
Posty: 2

te same kwoty pobierają jedynie forma się zmieniła


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: