Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sie 2010, 14:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam mam na oku naczepę marki krone
http://allegro.pl/item1175300551_okazja ... 0_rok.html
i tu mam takie pytanie: Czy mogę pozbyć się tej całej zabudowy z tyłu razem ze zderzakiem czy to jest przykręcone czy przyspawane, szafki są oddzielnie czy połączone ze zderzakiem i czy jak to wywale to będę musiał zmieniać dowód rejestracyjny, bo to liczyłoby się jako zmiana konstrukcji czy też nie. Proszę o pomoc.

_________________
8)


Post Wysłano: 08 sie 2010, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jest to Krone Safeliner (nie mylic z Ecoliner), jest to chyba najwieksza wpadka Krone w historii, naczepa miala byc ekonomiczna dzieki swojej aerodynamice producent mowil ze zestaw spali do 3l/100 mniej oraz bezpieczna w kolizjach z innymi autami a wyszlo z tego............ :shock:
Nigdzie w internecie nie idzie znalezc na temat tych naczep wiarygodnych informacji, Krone zadbalo aby szybko o tym produkcie zapomniec.
Dodam ze kilka lat temu sam pojechalem po zakup takiej naczepy w pieknym zoltym kolorze i ogolnie bardzo ladnym stanie, gdy zajechalem na miejsce bylem wniebowziety efekt kosmiczny 8) kurde zachwyt szybko minal jak zobaczylem pod spod i..........szczeka mi opadla do samej ziemi, patrze i patrze i sie napatrzyc nie moge bo naczepa niema....RAMY !!! :lol:
Jest to konstrukcja kratownicowa cos jak w autobusie wiec zdjac sie da tylko oslony kol bo reszta to wszystko jest konstrukcja nosna!!! niema rowniez polresorow poduszki sa jakos bezposrednio na osi i jakies tam dziwne wahacze no nornalnie szok nigdy w zyciu czegos takiego wczesniej nie widzialem nawet porobilem zdjecia ale gdzies mi wcielo.
Ale cala rzecz w tym ze wszedzie byly pekniecia i spawy doslownie wszystko pekalo, widocznie wadliwa konstrukcja bo widzialem takie trzy i wszystkie mialy mnostwo spawow....
Ogolnie naczepa bylaby fajna pojomnosc schowkow jest porazajaca, z drugiej strony dostep do osi czy zaworow praktycznie zerowy nawet od dolu praktycznie niemozliwy jedynie to sciagnac kolo a do tego trzeba odkrecic dolna belke zewnetrzna krawedzi naczepy...
Wszystkie Safelinery maja EBS i pilota do poziomowania jak w ciagniku jest on w okolicy podpor w schowku i gdzies spotkalem info ze byly wylacznie na BPW PLUS ale skoro tu jest SAF byc moze byly rozne...
Takze ja bym odradzal takich wynalazkow skoro szybko wycofano z produkcji i sie producent nawet nie przyznaje do tego....
Mysle ze nie przynudzilem zbytnio ale wydaje mi sie ze niektorzy mogli niemiec kontaktu z takimi ustrojstwami wczesniej... :D


Post Wysłano: 09 sie 2010, 8:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Nie przynudziłeś a naprawdę pomogłeś, więc wniosek taki, że lepiej zapłacić trochę więcej i mieć normalną naczepę niż mieć z tym kłopot. Jeszcze raz wielkie dzięki davo76

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: