Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lis 2009, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu wyboru w zakupie nawigacji. Na sam początek zaznaczę, że waham się między TomTom'em Go 930 Traffic a jakimś modelem Beckera z wyższej półki (pomijając wkrótce oficjalnie dostępny model Z302 Truck, Ferrari i Crocodil - bo dwie ostatnie posiadają zbędne jak dla mnie gadżety, a pierwsza no niestety cena 2,5tys. a też nie wierzę, żebym dzięki niej żadnego wiaduktu na drodze nie spotkał) więc w grę wchodzi kwota do 2tys. zł.

Co do TomToma cenne będą dla mnie wszystkie informacje, nigdy nie miałem z tą marką żadnego doświadczenia a wziąłem pod uwagę tylko i wyłącznie na ogólnie zasłyszane dobre opinie na tą markę jak również poprzez wysoką cenę, która chyba musi za sobą nieść jakąś jakość... ? Chociaż czasem niekoniecznie hymm :) Nie bardzo wiem na jakich mapach bazuje producent TomToma ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z pobieraniem aktualizacji tych map ? Zapomniałem napisać, że nawigację użytkował będę zdecydowanie w europie zachodniej + polska, więc te obszary mnie interesują. Cenne są dla mnie każde informacje również z obsługą urządzenia, łatwe - skomplikowane? może jakieś dodatkowe funkcje ? Po prostu wszystko czym ktoś z Was może się podzielić.

Becker, przemawia do mnie najbardziej model Z203 technicznie wydaje mi się na wysokim poziomie, dodatkowo funkcja telefonu głośnomówiącego przez bluetooth (dla mnie przydatne) dodatkowo, bardzo prosta w obsłudze bo miałem okazje bawić się różnymi modelami Beckera w sklepach. Brakuje mi tylko nieraz w tej prostocie takich pierdół jak np. funkcja DOM, ULUBIONE nie mogę tego odnaleźć u Beckera Z203 lub może źle szukałem :shock: Następna sprawa mapy Navteq bo na tym bazuje producent, ktoś coś wie ? jak z aktualizacjami, i jak z obecnym pokryciem ? do starego modelu Z102 dodają obecnie gratis na karcie micro sd AutoMape na PL nie wiem która wersję, a czy mogę sobie do jakiejkolwiek innej wersji dodatkowo doinstalować AutoMapę na PL ? czy nie stracę przez to gwarancji ? czy będę mógł na urządzeniu jednocześnie korzystać z wyboru 2 map ?

Może to błche pytania, ale w temacie navi jestem totalnym laikiem, do tej pory posługuję się lapkiem z programem, który też mnie zadowala ale jest to dla mnie coraz więcej kłopotliwe i szkodliwe dla laptopa, dlatego czas na zmianę.
Miałem już w ręku jedną navi ale musiałem ją zwrócić bo sprzedali mi stary model za cenę nowego z błędu sprzedającego i mojego niedopatrzenia. W ogóle zraziłem się do zakupów w sklepach typu MediaMarkt, ElectroWorld, EuroRtvAgd itp. itd. Odwiedziłem w ostatnim czasie sporo takich sklepów i jestem zawiedziony. W więkoszości ludzie wciskają każdy model na siłę, każdy jest wspaniały, coś w stylu (autentyczny przykład), pytam się odnośnie jakiegoś tam modelu navi: "a jak wgrana mapa w tym urządzeniu radzi sobie we Włoszech, bo tam głównie będę użytkował?" , odpowiedź: "wie Pan, właśnie ten model ma wgraną specjalną mapę z szczególnie dobrym uwzględnieniem Włoch" ... dosłownie zal.pl :/ Cenny też wcale nie rewelacyjne, średnio o 200-300zł droższe niż na allegro, lub dlaczego na allegro takie tanie :shock: ? dlatego na zakup zdecyduję się pewnie on-line u producenta.

dlatego proszę bardzo o rady, rzetelne plusy i minusy :D

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 10 lis 2009, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam !!!

Słuchaj kolego jeżeli możesz napisz do mnie na PW , jestem teraz w domku do końca tygodnia, opiszę Tobie co nieco, jaką ja bym podjął decyzję. Opiszę jakie są problemy oraz jak wyglądają aktualizacje. Jak kształtują się ceny itp.

Mam przygotowane zrzuty ekranów i może w tym tygodniu ( postaram się ) zrobię mały kurs korzystania z TomToma ( metodą obrazków ).

Pozdrawiam wizura

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: