Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 maja 2009, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 20:39
Posty: 9
GG: 5096571

Witam wszystkich mam pytanie czy robiąc pierwsze badanie lekarskie nie mówie o psychotestach to idąc do lekarza moze zaswiadczenie wypisać od razu czy trzeba chodzic po okulistach itd. Chodzi mi oto czy muszą być tak szczegółowe.
Czytałem na innych forach że wypowiadali sie róznie byli tacy co przychodzili do lekarza mówili że potrzebują zaświadczenie do podjęcia pracy i bez zadnego sprawdzania wypisywał. kolejny przypadek że mówili o co chodzi i zostawiali odpowiednią kwotę i papier był.
Jestem świeży i pytam fachowców czy można to załatwić bez problemów?

pozdrawiam Mariope

_________________
Mariope


Post Wysłano: 21 maja 2009, 18:33

Z tym bywa różnie. Z reguły badają albo pobieżnie, albo bardzo szczegółowo. Co do badania słuchu to fachowo nazywa się audiogram. Nakładasz słuchawki i najpierw jedno ucho, potem drugie. Siedzisz w szczelnym pomieszczeniu i obsługująca urządzenie podaje dźwięki o różnej częstotliwości. Trzymasz w ręku przycisk i jak tylko usłyszysz, to wciskasz. Każde naciśnięcie jest rejestrowane i na podstawie tego powstaje wykres. Ja po 4 latach pracy w lewym uchu mam już lekkie uszkodzenie. Jest to częstotliwość mowy człowieka, dlatego zawsze dziwię się młodym ludziom ze słuchawkami w uszach słuchającymi muzyki tak głośno, że nawet w starym Ikarusie słychać ich w drugiej części autobusu....


Post Wysłano: 21 maja 2009, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 20:39
Posty: 9
GG: 5096571

No dobrze a jak to sie ma do wykonywania zawodu kierowcy skoro jedni jeżdżą w okularach ze szkłami od jaboli gdzie według mnie wzrok jest bardziej wykorzystywany niż nie jaki niedosłuch czy nawet osoby które jeżdżą jednych uchem na które słyszą. Podczas robienia kursu na przewóz rzeczy ostatnio w Opolu 11maj przy rozmowie z innymi kierowcami dowiedziałem sie że istnieją takie przypadki jak wyżej napisałem ze słuchem.
Podsumowując to wszystko zalezy od lekarza co nie ?

_________________
Mariope


Post Wysłano: 21 maja 2009, 21:12

Cytuj:
No dobrze a jak to sie ma do wykonywania zawodu kierowcy skoro jedni jeżdżą w okularach ze szkłami od jaboli gdzie według mnie wzrok jest bardziej wykorzystywany niż nie jaki niedosłuch
Jeżeli w tych okularach widzi poprawnie, to może jeździć. Słuch jest równie ważny.
Cytuj:
czy nawet osoby które jeżdżą jednych uchem na które słyszą.
Takie osoby nie powinny jeździć.
Cytuj:
Podsumowując to wszystko zalezy od lekarza co nie ?
Tylko jeżeli kierowca ma jakieś schorzenie uniemożliwiające podjęcie pracy na tym stanowisku, a lekarz świadomie przymknie na to oko, to w razie spowodowania wypadku przez tego kierowcę lekarz będzie miał ciepło....


Post Wysłano: 22 maja 2009, 7:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 20:39
Posty: 9
GG: 5096571

No to ciekawe czy w razie wypadku który spowodował kierowca pojazdu ciezarowego wysyłany jest na badania czy po prostu sprawdzają dokumentację kierowcy w przedsiębiorstwie w którym pracuje.

A co jesli bedzie wypadek nie z winy kierowcy pojazdu ciężarowego ? to tez wyślą na badania ?

To z tego wynika że osoby które mają wadę to bardzo ryzykują a jak to sie ma do tego jesli to jest jedyne źródło utrzymania.
Według mnie to te przepisy o 100% sprawnosci są za bardzo szczegółowe

_________________
Mariope


Post Wysłano: 22 maja 2009, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Wszystko zależy gdzie pójdziesz.

W jednym ośrodku zdrowia - wyślą cię na EKG, do okulisty, laryngologa i internisty, każdy lekarz cię przetrzepie, poświęcisz na to cały dzień i zapłacisz 200 zł.

W innym - pójdziesz do lekarza, usiądziesz przy biurku, lekarz zapyta, czy jesteś zdrowy i po 2 minutach wyjdziesz. Zapłacisz 50 zł.

W obu przypadkach dostaniesz identyczne ORZECZENIE lekarskie.

Dobra rada: nie szukaj prywatnych ośrodków zdrowia tylko raczej lekarzy przy ośrodkach szkolących kierowców. W niektórych ośrodkach są nawet gabinety ze stale przyjmującymi lekarzami np. raz w tygodniu.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 23 maja 2009, 15:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 20:39
Posty: 9
GG: 5096571

Cytuj:
Dobra rada: nie szukaj prywatnych ośrodków zdrowia tylko raczej lekarzy przy ośrodkach szkolących kierowców. W niektórych ośrodkach są nawet gabinety ze stale przyjmującymi lekarzami np. raz w tygodniu.

Czyli do lakarzy którzy maja uprawnienia do wystawiania takich orzeczeń nie do lekarza rodzinnego :-)

Pozdrawiam

_________________
Mariope


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: