Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Tom tom
Post Wysłano: 29 kwie 2009, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2008, 6:21
Posty: 35
GG: 4479116
Lokalizacja: Bedzin

Witam wszystkich! Chciłbym się dowiedzieć co sadzicie o nawigacji tomtom 730traffic??moze ktos taka posiada i wyodebni mi wady i zalety.. z góry dziękuje i Pozdrawaim


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 29 kwie 2009, 14:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 17:33
Posty: 172
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Siemka...

Jak korzystam z 730... ogólnie nie narzekam na ten sprzecik... zwłaszcza w warunkach polskich.Z innych navi nie korzystałem wiec trudno mi porównac z innymi producentami.
Co do samego modelu to dobrze prowadzi... nie pokieruje cie ,,pod prąd,, ani na zakazy wjazdu,a tym bardziej w jakieś jeziora czy schody :wink: jak przegapisz jakąś ulicze lub zjazd to zaraz wyszuka ci inny dojazd do punktu docelowego.
obsługa bardzo prosta,duzo Um-ów... jak chcesz wiedziec coś wiecej to smiało pytaj


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 29 kwie 2009, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Osobiście nie korzystałem z Tomtoma ale moge polecić Garmina 765 oraz Mio Moov 330. Z jedną i drugą nawigacją trochę spędziłem czasu w drodze i nigdy nie zawiodła choć oryginalna mapa w Mio ma drobne wady. Obecnie Mio jeździ u jednego kierowcy w samochodzie i nie narzeka. Na dniach kupiłem w bardzo okazyjnej cenie (280zł w Media Markt) Mio Moov 200PL. Po drobnych przeróbkach i dograniu map oraz dokupieniu karty 4GB sprzęcik na prawdę bardzo dobrze hula i jeśli nie potrzebujesz ekranu panoramicznego to za tą cenę polecam. Jeśli masz jakieś pytania wal śmiało na priv albo gg. Pozdrawiam.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 01 maja 2009, 8:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Wszystko jeszcze zależy do czego/sam.ciężarowy czy osobowy/oraz na kraj,czy Europę będziesz potrzebował tej nawigacji.Ja jeździłem na TomTom'ie 910-i o ile po Europie/zach./prowadzi bez najmniejszych zastrzeżeń,to w Polsce robiła czasami psikusy-do braku drogi włącznie.Nadmieniam,że były to wówczas mapy z przed 4,5 lat-a wtedy TomTom miał chyba pokrycie Polski ok.40%.Teraz nie wiem jak jest/powinno być lepiej/,bo jeżdżę na innych mapach.Obecnie posiadam Mio200 z ostatnią mapą Mio-Polska,a dodatkowo mam na karcie całą Europę AutoMapy.Jeżeli chodzi o Europę-bez zastrzeżeń-w Polosce również/szczególnie przydatne plany większych miast z budynkami w 3D wraz z ich numeracją-jeżeli jeździsz osobówką i chcesz dojechać na punkt/Mapa Mio Polska-jest uzupełnieniem,a niejednokrotnie sprawdzam którędy mnie poprowadzą w/w mapy-gdyż nie zawsze wytyczane trasy pokrywają się ze sobą.
Jeżeli jednak chcesz kupić nawigację do ciężarówki/autobusu,busa/-to absolutnie szukałbym już wersji z prowadzaniem danych:
- ciężar pojazdu
- ciężar pojazdu na oś
- długość pojazdu
- wysokość pojazdu
- szerokość pojazdu
- max. prędkość pojazdu.
W kilku tematach na tym forum była już dyskusja na ten temat.
Podsumowując:
-jeżeli do ciężarowego-to wersja "truck"
-jeżeli osobówka-to z możliwośćią odczytu innych map na tym odbiorniku/patrz-->odblokowana/i jeżeli ma to być na Polskę-to AutoMapa.

p.s mam Mio 200-bo jest zgrabny,ładny desing,cieniutki ekran 3.5 cala.Osobiście nie cierpię wiszących "telewizorów" na szybie-ale to już indywidualny gust :wink:

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 07 maja 2009, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ja korzystam Toma 720 go. Ogólnie niezły, pasuje mi grafika i sposób wyświetlania informacji. Minusem jest to, że nie potrafie ustawić więcej niż jednego punktu przelotowego , być może jest to wogóle niemożliwe ale nigdy tak szczegółowo w to niewchodziłem. Bardzo szybko oblicza nową trasę, to w/g mnie duża zaleta. Ogólna zaleta nawigacji to czas przyjazdu na miejsce, który sprzęt oblicza.
Jedna moja uwaga dotycząca ogólnie nawigacji jaka mi przychodzi do głowy, to to że uwsteczniają. To tak jak z wszechobecnym kalkulatorami, powodują, że coraz trudniej jest liczyć w pamięci. Jeżdżąc na mapę lepiej człowiek się orientuje, zapamiętuje nr dróg, charakterystyczne widoki itp. Od jakiegoś czasu nawigację zazwyczaj włączam jak wjeżdżam do miasta i zaczynam szukać adresu.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 09 maja 2009, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 17:33
Posty: 172
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Sioju jest mozliwosć wrzucenia kilku punktów docelowych... powinieneś mieć opcje ,,planowanie trasy,, czy coć takiego...

A co do tego uwsteczniania.. to niestety, trzeba iść zduchem czasu, a pozatym w dzisiejszych czasach jest wiele innych wazniejszych rzeczy na głowie... lepiej pilnować prowadzenia auta ,żeby niebyło jakiegoś kuku :wink: itd itp... niż rozglądać sie gdzie zjechać czy cos, kiedyś ruch był mniejszy itd... aa pozatym moża przyczepić sie po co komputery pokładowe, po co automatycznie skrzynie biegów...


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 09 maja 2009, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2009, 11:06
Posty: 55
GG: 13880123
Lokalizacja: Chojnice

Ja mam Mio P360 bardzo dobry sprzecik ale mape mam Tom Toma ;) Eu dla ciezarowek :) bardzo polecam :)

_________________
"Boże widzisz i nie grzmisz..."
:!: Mervin :!:


Tytuł: Re: Tom tom
Post Wysłano: 10 maja 2009, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Benio masz rację, że trzeba iść z duchem czasu i postępu się nie zatrzyma. Nie mniej całkowite poleganie na nawigacji doprowadzi - szczególnie początkujących - do kompletnego braku umiejętności posługiwania się zwykłą papierową mapą.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: