Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 11 lut 2009, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Cytuj:
Ale co tu jest niezwykłego i cudownego :?:
A to cudownego że jak mój kolega chciał zrobić po zdaniu D kategorie D+E to Pani w WORD powiedziała że chyba zwariował.

Więc mnie zaskoczyło to co kolega mi pokazał wyżej. Nie wiedziałem że w Polsce jest jednak taka możliwość.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 11 lut 2009, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

No to pani w WORD nie została należycie przygotowana do pracy na swoim stanowisku. To, że u nich w WORDzie nie ma takiej możliwości nie znaczy, że nie ma takowej w ogóle.

Ale swoja drogą to dość dziwna sytuacja. WORD'y są chyba instytucjami państwowymi i nie powinno być takiej sytuacji, że gdzieś nie da się zdać egzaminu na daną kategorię. Co ktoś ma zrobić w takiej sytuacji? Zasuwać na egzamin do innego miasta?

_________________
Czerwone i bure


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 08 mar 2009, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Moja jedna uwaga co tej pani z WORDu to taka ze faktycznie ona jest dziwan. Robiłem teraz kat C i dostałem taką książeczkę "Podręcznik kierowcy kat. C, C+E, D, D+E" więc takie coś jak D+E jest na 100% tylko nie wiem czy jak ma sie kat C+E to oni chyba faktycznie dobijają E do D jak sie zda egzamin na D. Nie wiem tylko jak sie ma np samo B i robi D

a jeszcze jest tak kwestia jak autobusy przegłubowe które śmigają w MPK chyba w większości miast. Przecież ta tylna część to jakby nie było jest przyczepa tylko troche inaczej montowana

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 08 mar 2009, 16:26

Cytuj:
a jeszcze jest tak kwestia jak autobusy przegłubowe które śmigają w MPK chyba w większości miast. Przecież ta tylna część to jakby nie było jest przyczepa tylko troche inaczej montowana
Ten temat był poruszany. Z powodu błędnej interpretacji przepisów, kiedyś trzeba było mieć kat. E żeby jeździć autobusem przegubowym. Jednak teraz nie trzeba, a powód jest prosty: druga część autobusu jest nierozłączna z tą pierwszą i ani właściwa część autobusu, ani ta druga część nie są przydatne do niczego po ewentualnym rozłączeniu ich więc jest to traktowane jako jeden pojazd.


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 08 mar 2009, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Cytuj:
a jeszcze jest tak kwestia jak autobusy przegłubowe które śmigają w MPK chyba w większości miast. Przecież ta tylna część to jakby nie było jest przyczepa tylko troche inaczej montowana
Ten temat był poruszany. Z powodu błędnej interpretacji przepisów, kiedyś trzeba było mieć kat. E żeby jeździć autobusem przegubowym. Jednak teraz nie trzeba, a powód jest prosty: druga część autobusu jest nierozłączna z tą pierwszą i ani właściwa część autobusu, ani ta druga część nie są przydatne do niczego po ewentualnym rozłączeniu ich więc jest to traktowane jako jeden pojazd.
No właśnie wolfzan. A żeby jeździć przegubem trzeba mieć kat D. i kurs na przeguby który kosztuje 100zł chyba i trwa 2 dni czy 1. Można go zrobić w Miejskich Zakładach komunalnych z tego co kiedyś gdzieś czytałem...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 08 mar 2009, 18:18

Cytuj:
A żeby jeździć przegubem trzeba mieć kat D. i kurs na przeguby który kosztuje 100zł chyba i trwa 2 dni czy 1. Można go zrobić w Miejskich Zakładach komunalnych z tego co kiedyś gdzieś czytałem...
Nie ma oficjalnie takiego wymogu, że masz mieć "kurs na przeguby". Z reguły przedsiębiorstwa albo przeszkalają, albo sam możesz gdzieś takie zrobić, ale nie ma takiego oficjalnego wymogu, przynajmniej ja się nigdy nie spotkałem.


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 08 mar 2009, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Takie coś mi się przypomniało że Ostatnio Przewoźnicy się żalą że Kwalifikacja Wstępna jest przygotowana bardziej pod kątem kierowców którzy swoją pracę chcą związać z autokarami turystycznymi zaś nie ma tam prawie niczego dla ludzi którzy chcą jeździć w miejskiej. Coś w tym jest według mnie...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 27 mar 2009, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Słuchajcie mam pytanie odnośnie badań do kategorii C+E

Otóż zdałem C w dn. 26 03 2009. Tego samego dnia zapisałem się na C+E. Tylko jedno mnie zastanawia, w OSK nie wzięli ode mnie ani xero badań ani zaświadczenia o zdaniu kat.C :?: Badania mam ważne do 6 kwietnia.

Czy wszystko jest w porządku :?:

Chodzi mi o to żebym nie musiał robić nowych badań :)


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 27 mar 2009, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Jeśli ci zaznaczył lekarz przy badaniu na C odrazu C+E to badań nie musisz robić. Co do tego ze ci nie robili ksera badań to jeśli robisz w tym samym OSK to może już takie ksero zrobili do archiwum, ( wsumie nie wiem wszystko opieram na "może") oni chyba muszą mieć jakies dokumenty kto kiedy u nich prawo jazdy robił. A o zaświadczeniu to sie nie wypowiem ale chyba też powinni zrobić ksero

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Tytuł: Re: Kategoria E
Post Wysłano: 28 mar 2009, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 21:36
Posty: 49
GG: 2335824
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Słuchajcie mam pytanie odnośnie badań do kategorii C+E

Otóż zdałem C w dn. 26 03 2009. Tego samego dnia zapisałem się na C+E. Tylko jedno mnie zastanawia, w OSK nie wzięli ode mnie ani xero badań ani zaświadczenia o zdaniu kat.C :?: Badania mam ważne do 6 kwietnia.

Czy wszystko jest w porządku :?:

Chodzi mi o to żebym nie musiał robić nowych badań :)
Ja jak robiłam "C" to lekarz powiedział, że jeżeli będę robić "C+E"w tym samym ośrodku to nie będę musiała robić ponownych badań. Wypisze mi tylko zaświadczenie. Badania te były ważne 1 rok. W związku z tym, żeby nie robić ponownie badań poszłam na kurs do tego samego ośrodka.


Mam pytanko odnośnie C+E
Czy ktoś ostatnio zdawał w Szczecinie? Czy zaczep przyczepy jest już naprawiony? A jak nie to proszę o info co tam właściwie jest zepsute? Dzięki


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: