Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 sty 2009, 9:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2006, 11:33
Posty: 11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Witam Was serdecznie,

Mam takie pytanie. Gdzie w woj. dolnośląskim, w szczególności możliwie blisko Wrocławia lub Legnicy odbywają się jakieś rajdy lub zloty z udziałem ciężarówek. Szukałem w googlach, ale nieznajomość miejsc i nazw tych imprez utrudnia poszukiwania.
Najbardziej chciałbym wybrać się na jakiś rajd terenowy :)

Z góry dziękuję za pomoc. Myślę, że takie kalendarium imprez cieżarówkowych przyda się nie tylko mnie.

Pozdrawiam
Ursus

_________________
http://retrotraktor.pl Zapraszam


Post Wysłano: 14 sty 2009, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Jesienią, co roku odbywa się rajd terenowy na poligonie w Cieninie pod Wrocławiem.

_________________
Semper Fidelis


Post Wysłano: 19 sty 2009, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Rajd Berlin-Wrocław. Największa impreza w Europie z udziałem ciężarówek, zaraz pod rajdzie Dakar.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 19 sty 2009, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Największa impreza w Europie z udziałem ciężarówek, zaraz pod rajdzie Dakar.
Dakar w Europie? Coś nowego?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 20 sty 2009, 2:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2006, 11:33
Posty: 11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

A gdzie jakieś info mogę znaleźć o tym co gdzie kiedy?

_________________
http://retrotraktor.pl Zapraszam


Post Wysłano: 20 sty 2009, 13:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

wiec tak jak koledzy napisali

połowa października - to Rajd Mercedesa koło Wrocławia na poligonie /Cienin/
startuje około 4-6 cięzarówek średnio :) Zazwyczaj Ostaszewski uralem + jeden albo dwóch czechów, plus czasem dwie ciężarówki z polski.

koniec czerwca/początek lipca - w tym roku 28.06 - 5.07 - rajd Drezno - Wrocław - tylko z nazwy wrocław bo meta w okolicy Drawska Pomorskiego. Mniej więcej od 30.06 do 2.07 będzie rajdowanie po okolicach poligonu w Żaganiu. Tak było rok temu. Dwa lata temu ścigalismy się jeszcze koło Zgorzelca i Świętochowic, co będzie w tym roku jeszcze nie wiem ale Żagań napewno :) Tu startuje około 50-60 ciężarówek.

Warto wyskoczyć 29.06 na prolog do Drezna, od rana do wieczora wszyscy scigamy się na jednym umiarkowanie krótkim ale fajnie przygotowanym torze. Potem to już jazda po poligonach i nie w kółko więc trudniej dostac się w fajne miejsca fotograficzne.

w tym roku w marcu będzie miał miejsce pierwszy rajd koło Żagania - też jest klasa ciężarowa - podejrzewam że przyjedzie troche niemców bo oni lubią taką formułę rajdów /400km w dwa dni/ a że u nich nie ma się gdzie scigac to przyjezdzają na takie imprezy do polski :) termin bodajże około 27-29 marca 2009
nazywać się będzie Great Escape Rally


jest jeszcze Baja Saxonia - koło Lipska, termin 10-12 kwietnia w święta wielkanocne. Dwa dni po 200km po kopalni, w ub. roku startowało chyba 20 ciężarówek
Cytuj:
Cytuj:
Największa impreza w Europie z udziałem ciężarówek, zaraz pod rajdzie Dakar.
Dakar w Europie? Coś nowego?
dakar w europie zaczynał się przez jakies 29 lat ;)
a berlin-wrocław dopiero 14 lat sie odbywa, więc faktycznie moze to być coś nowego :D

ale jak kolega wojtas napisał, jest to największa impreza 'scigana' w naszej okolicy - 1500km z czego jakies 1300 km to oesy, a żeby było smieszniej 1400km całego rajdu odbywa się w polsce. Potem pod względem długosci jest już tylko Dakar, który przecież też sie zaczyna/-ł w europie :) przynajmniej na wschód od równika bo nie wiem jak wyglądają tego typu rajdy w ameryce ;) nie jestem pewien czy ich baja jest dłuższa, chyba nie ale trzeba by sprawdzić.

_________________
Krzysiek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: