Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sty 2009, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 22:59
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Iveco TurboDaily 35-9

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy mianowicie padł mi alternator w dostawczaku (Iveco TurboDaily 35-9 2.5TD 1996r.) i mam problem , alternator był wiele razy remontowany i naprawiany lecz bez skutków chwila ok a potem znowu, moje pytanie polega na tym czy istnieje możliwość założenia innego alternatora do tego Iveco? Chodzi mi o to czy na przykład z samochodów fiata będzie pasować, kwestia do rozstrzygnięcia jest taka jaki to model ma być?? :?:
Nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na nowy chyba że odwrotu nie będzie a co do tego alternatora to wszystkie starsze modele fiata maja podobny tylko mocami się różnią, nawet w naszym Polonezie był taki tylko zamiast magneti marelli było zalmot. nie wiem jak z podłączeniem. A dostęp do takich częsci był by na pewno tańsz niz zakup nowego alternatora który bagatela 600zł. Proszę o poradę!!!


Post Wysłano: 14 sty 2009, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Dziwne, wolisz wydawać 5 razy w roku np. 200 zł niż raz 600...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 14 sty 2009, 12:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Najważniejsza jest moc alternatora, podejrzewam że z każdej osobówki będzie za słaby, nie będzie doładowywał akumulatorów i będą się przez to szybko zasiarczały. Każdy alternator da sie naprawić, uzwojenia można przezwajać, diody wymieniać pojedyńczo, łożyska też można wymieniać. Nawet zdarte pierścienie ślizgowe na wirniku też można wymienić, o szczotkach już nie wspomnę bo to podstawa. Daj go do dobrego elektryka, to go wyremontuje. Z nieoryginalnym szkoda kombinować bo wykończysz akumulator.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: