Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

W Volvo FH12 420KM z 2001r. wyskoczyła mi ostatnio na komputerze następująca informacja:

VERIFIEZ UNITE COM VEH. PROCHAIN ARRET
VERIFIEZ MOTEUR PROCHAIN ARRET


Nie wiem co ona oznacza. Na tłumaczu sprawdzałem, że może to coś z silnikiem. Oczywiście auto niedługo pojedzie na serwis ale jeśli ktoś wie co się może dziać z ciągnikiem to bardzo proszę o odpowiedź.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

W czasie jazdy Ci się to wyświetliło? Czy jak zapaliłeś na zimnym silniku?

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
W czasie jazdy Ci się to wyświetliło? Czy jak zapaliłeś na zimnym silniku?
Nie wiem kierowca przyjechał z trasy i od tego czasu wyświetla się taka informacja. Jeśli podejrzewasz co to może być to napisz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2007, 14:29
Posty: 37
GG: 2729781
Lokalizacja: Zamość

Kolego przestaw sobie język na angielski, a potem wejdź w diagnostykę i zczytaj te błędy. Po angielsku na pewno będzie łatwiej to rozszyfrować. Jak byś nie wiedział jak to przestawić to pisz. Też mam samochód z Francji i też miałem francuski jako podstawowy ustawiony. Pozdrawiam

_________________
Volvo Fh12 460km 2001r. tandem


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Kolego przestaw sobie język na angielski, a potem wejdź w diagnostykę i zczytaj te błędy. Po angielsku na pewno będzie łatwiej to rozszyfrować. Jak byś nie wiedział jak to przestawić to pisz. Też mam samochód z Francji i też miałem francuski jako podstawowy ustawiony. Pozdrawiam
Właśnie przestawić nie umiem, grzebałem trochę w opcjach ale wszystko po Francusku i nie dałem rady. Natomiast przetłumaczyłem sobie mniej więcej i wyszło "Przy następnym przystanku sprawdź silnik". Także tylko serwis już mnie ratuje. Ale dzięki. Jeśli byś mógł to napisz jak przestawić język na angielski.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Odczytaj kod usterki.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Odczytaj kod usterki.
Najpierw muszę wiedzieć gdzie mam go odczytać bo nie idzie znaleźć, wszystko jest po francusku.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2009, 17:28
Posty: 4
GG: 1274625
Samochód: Volvo FH12
Lokalizacja: Dębno, Witnica

czyli standardowy komunikat, w każdym aucie to zauważyłem że ten sam komunikat wyskakuje po odpaleniu auta (FH12)

_________________
FH12 Nissan Patrol 4x4


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Ok, już auto zdiagnozowane. Volvo pojechało do serwisu VOLVO w Pszczynie do Tomasza Dzidy. Powiem wam, że ten serwis naprawdę w ostatnim czasie podniósł mnie na duchu i przywrócił moją wiarę w prawdziwych profesionalnych mechaników. Ale do rzeczy. Usterka jaką komputer pokazał w serwisie to po prostu uszkodzony elektrozawór przy skrzyni biegów

A teraz inne Volvo z którym mieliśmy problem:

Ostatnio wymianialiśmy skrzynię biegów w Volvo i okazało się że w lewarku po przełożeniu dolna skrzynia jest na pozycji górnej tego przełącznika, a jeśli przełącznik damy na dół włączała się skrzynia górna. Czyli wszystko na odwrót. Warsztat który nam ją przekładał powiedział żeby to naprawić trzeba wyjąć skrzynię (1200zł) i zawołać specjalistę który poprzekłada wszystko w skrzyni (800zł). A skrzynia co dopiero założona. Udaliśmy się więc do gościa który zajmuje się tylko i wyłącznie skrzyniami, stwierdził że to elektryka zawiniła i elektryk będzie musiał zamienić przewody w lewarku. OK. Ale że to było blisko Pszczyny za chwilę pojechaliśmy do serwisu aby wkońcu ktoś się tym porządnie zajął. I tak w serwisie cała naprawa trwała 5 minut :) Młody około 30 letni chłopak zapytał się co się dzieje, siadł do auta, pobawił się lewarkiem, wysiał i poprzekładał odpowiednio osprzęt w który był w skrzyni. Koszt: 100zł. Dodatkowo w tych pieniądzach naprawili nam drzwi które od kilku miesięcy się nie domykały a zajęło im to około 3 minut (nawet nie widać żeby odstawały, jest to zrobione świetnie). Naprawdę obsługa rewelacyjna. Pierwszy raz chętnie za wszystko zapłaciliśmy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2009, 17:28
Posty: 4
GG: 1274625
Samochód: Volvo FH12
Lokalizacja: Dębno, Witnica

Jeszcze prostsze rozwiązanie z tą skrzynią to odwrotnie podłączony elektrozawór na skrzyni biegów, sieroty zamieniły przewody jak zakładali elektrozawór, nic w sumie w kabinie nie trzeba było robić tylko zamienić przewody na elektrozaworze, przerabiałem to u siebie.

_________________
FH12 Nissan Patrol 4x4


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: