Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 19:22
Posty: 60
GG: 620372
Samochód: MAN 18.440 TGX XLX
Lokalizacja: Mazowieckie

Witam.
Zechce się komuś zerknąć pod panel kontrolek w manie F90 są trzy okrągłe złącza i ostatnie (te na dole) ma wypięte kilka kabelków. Nie wiem czy przypadkowo czy celowo. Cały czas świecą mi się kontrolki od ABS a na diagnozie wychodzi że ciągnik jest OK i naczepa OK. Podejrzewam, że te kable mogą być od tego. Jak by ktoś opisał numery z kabli i gdzie one są to może problem by się rozwiązał.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego ja ci mogę pomuc. :wink: Chodzi ci o tą dolną kostke na samym dole. A która katrolka ci się swieci? Czy masz EDC w tym manie :?:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 19:22
Posty: 60
GG: 620372
Samochód: MAN 18.440 TGX XLX
Lokalizacja: Mazowieckie

Tak mam EDC. A palą mi się obie czerwone kontrolki od ABS. Panel jest już nowszego typu bo są same ikonki podświetlane a nie całe kwadraty.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kostak sprawdzona i tak ta kostka odpowida za swiecenie się karolek 2 ABS lewa czerwona od ciągnika prawa czerwona od naczepy, centralne smarowanie, EDC, jak ja odpiołem to wszystkie 4 zgasły. Więc jak podłączysz te kabelki do tej kostki to abs na pewno nie zgaśnie tylko zapali ci się na stałe katrolka od EDC lub centralnego smarowania, ktos celowo poprzecinał kable aby się one nie swieciły.
P.S. kolego u mnie kable z oznaczeniami 231, 232, 233, 234, 2x304 sa ucięte sa io kable kóre idą w wiązce do tafografu zaraz przed są ucięte i nie wiem od czego one są mógłbyś sprawdzić gdzie są podłączone u ciebie.
schemat kostki od strony wtyków :wink:
Obrazek

_________________
MAN


Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 19:14 przez sebotrucker, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 19:22
Posty: 60
GG: 620372
Samochód: MAN 18.440 TGX XLX
Lokalizacja: Mazowieckie

No OK ale pisałem że i ciągnik i naczepa były diagnozowane na kompie i brakuje jakichkolwiek błędów i testy przechodzą OK, czujniki dobite a zębatki wyczyszczone. Co do kontrolki EDC i centralnego smarowania to zachowują się normalnie, gasną po kilku sekundach po włączeniu zapłonu. Tak samo jest z kontrolką 1 i 2 od ECAS (elektroniczne poziomowanie tylnego zawieszenia) od uniesionej kabiny i wszystkich w wzwyż kończąc na kontrolce (STOP).

Może są to puste przewody i nie muszą być wpięte w kostkę ale jednak tam się znajdowały, tylko ktoś się ich pozbył z nie wiadomo jakiego powodu.

Pozdrawiam Paweł.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 paź 2007, 19:22
Posty: 60
GG: 620372
Samochód: MAN 18.440 TGX XLX
Lokalizacja: Mazowieckie

Kolego, u mnie kable o numerach 231,232,233 i 234 są zakończone żółtą wtyczką nigdzie nie podłączoną. Wtyczka ta faktycznie znajduje się za tacho, być może jest wykorzystywana do diagnostyki lub do podłączenia tacho innej firmy lub modelu. Podwójny kabel o numerze 304 wychodzi z tacho i trafia do wiązki, która idzie do okrągłego złącza na zegary ciśnienia oleju i temperatury. Jeśli dla Ciebie to ważne to rozgrzebię wiązkę i zobaczę gdzie to leci dokładnie.

Pozdrawiam Paweł.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Bardzo bym prosił. Kolego czy masz w swoim manie retarder i czy działa ci bo u mnie w ogóle nie działa nawet kątrolka się nie zapala co mnie bardzo dziwi działa tylko przełącznik od reardera (klawisz) a już wajha przy kierownicy nie wszystkie bezpieczniki są ok. :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: