Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sty 2008, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2006, 23:01
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Södertälje

Witam.
Wyszukiwarka nie znalazła więc mam pytanie. Czy jest fabrycznie w Volvo złącze z nap. 12V? Jak tak to gdzie jest i jak jest oznaczone w obu modelach? Roczniki po 2000r. Pozdr. Jacek


Ostatnio zmieniony 09 sty 2008, 20:00 przez yacek4, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 09 sty 2008, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
Witam.
Wyszukiwarka nie znalazła więc mam pytanie. Czy jest fabrycznie w Volvo złącze z nap. 12V? Jak tak to gdzie jest i jak jest oznaczone w obu modelach? Roczniki po 2000r. Pozdr. Jacek
Wnioskuje że chodzi ci o zapalniczkę i rocznik po 2000 czyli chyba chińczyk.
Więc o ile dobrze pamiętam gniazdko zapalniczki 12V znajduje się po prawej stronie konsoli centralnej nad popielniczką (jest oznaczone).

TUTAJ masz zdjęcie jak to wygląda
(zdjęcie zapożyczone od michal_550)


Post Wysłano: 09 sty 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2006, 23:01
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Södertälje

Zapalniczka gaśnie po wyciągnięciu kluczyka a mam zamontować ładowarki co cały czas muszą mieć 12V-14V. W FLC220 są dwa konwertery pod nogami pasażera ale to chyba nieprofesjonalnie podłączyć się bezpośrednio do nich. Może jest gdzieś złącze +12V na wyposażenie dodatkowe?


Post Wysłano: 09 sty 2008, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Volvo przewidziało i taką możliwość i istnieje możliwość podłączenia obu zapalniczek (12i 24V) żeby płynął w nich prąd nawet po wyjęciu kluczyka.
Po zdjęciu górnej pokrywy deski rozdzielczej (górna część środkowej konsoli, pod nią znajdują się bezpieczniki), patrząc na skrzynkę bezpiecznikową z leżanki z tyłu za bezpiecznikami znajdują się kostki i tam się podłącza zapalniczki (w serwisie volvo podłączą ci je za jakieś 20zł,), nie pytaj gdzie dokładnie się znajdują bo tylko raz widziałem jak elektryk je podłączał.


Post Wysłano: 15 sty 2008, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Witam, przy tylniej leżance masz panel sterowania (ogrzewanie, budzik itp.) jeżeli masz tam wtyke zapalniczki to na 12v. W starszych rocznikach pod wyrkiem jest przetwornica, są tam wyjścia na 12 13,6 14 24 volty, kompleksowo opisanych.


Post Wysłano: 30 sie 2008, 23:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Volvo przewidziało i taką możliwość i istnieje możliwość podłączenia obu zapalniczek (12i 24V) żeby płynął w nich prąd nawet po wyjęciu kluczyka.
Po zdjęciu górnej pokrywy deski rozdzielczej (górna część środkowej konsoli, pod nią znajdują się bezpieczniki), patrząc na skrzynkę bezpiecznikową z leżanki z tyłu za bezpiecznikami znajdują się kostki i tam się podłącza zapalniczki (w serwisie volvo podłączą ci je za jakieś 20zł,), nie pytaj gdzie dokładnie się znajdują bo tylko raz widziałem jak elektryk je podłączał.
Będę musiał tych wtyczek poszukać bo też mi potrzebny jest prąd w zapalniczce po wyjęciu kluczyka.
Jak znajdę to zrobię fotki gdzie dokładnie one są.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: