Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 paź 2007, 9:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Witam, mam takie śmieszne pytanie, otóż w Axorze gniazdka sa na 24V i powinien być przełącznik na 12V ale w miejscu, w którym powinien być (wg instrukcji) go nie ma. To w takim razie jest 24 czy 12 ? Obawiam się podpiąć nawigację żeby się nie spaliła.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Miernik i sprawdź. Będziesz wtedy pewien w 100%.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 03 kwie 2008, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Haha, nie mam miernika, w firmie nie ma - najlepsze nawet nie wiedzą co to jest :)
Nie mogłem znaleźć nigdzie. Ale najlepsze jest że tydzień temu przyjechał "serwis", pytam czy mógłby sprawdzić miernikiem, on ze owszem. Wraca za 10 minut - całego busa przetrzepał i mówi że nie ma:P


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 9:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

przeczytaj co pisze na ładowarce od navi na mojej pisze ze chodzi na 12v i 24v wpinam w 24 i wszystko git.

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Jest napisane że 12, to samo mam na ładowarkach od tel i słuchawki. W sumie już bez navi jeżdżę , ale czasami mam ochotę skorzystać głowie z ładowarek do tel i słuchawki. Już prawie zapomniałem o tym gniazdku. Na ładowarkach jest wszedzie 12V. Jak by się spaliła ładowarka to jeszcze nic, gorzej jak telefon.


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2007, 14:48
Posty: 52
GG: 0
Lokalizacja: Otwock

Żarówką 24 V sprawdź


Post Wysłano: 07 kwie 2008, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Telefony komórkowe spokojnie wytrzymują napięcie 24v (28v) słuchawki sony Ericssona i noki też. (temat sprawdzony osobiście i potwierdzony przez kumpla z serwisu gsm)


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

To naprawdę duży problem masz żeby nim zaśmiecać forum jakbyś był trochę kumaty to podłączył byś żarówkę 24V i widziałbyś czy jasno czy czy słabo świeci. Po drugie miernik elektryczny najprostszy nie kosztuje więcej jak 15zł pomyśl trochę głową a później pisz :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

sebotrucker - Ciebie sie nie pytałem, po co mam wydawać 15 zł jak sie moge zapytac, pozatym ciezko mi bedzie kupic cos za złotówki bystra głowo, bo jestem w UK. Po pindziesiate zawsze sie moge zapytac bo na pomysl z zarowka nie wpadłem, ani ty tylko kolega tomiraf pierwszy o tym napisał, więc nie powtarzaj.
Po któreś zawsze się mogę dowiedzieć czegoś nowego, ale ty pewnie wiesz wszystko. Tu przykład:
Cytuj:
Telefony komórkowe spokojnie wytrzymują napięcie 24v (28v) słuchawki sony Ericssona i noki też. (temat sprawdzony osobiście i potwierdzony przez kumpla z serwisu gsm)
Telefony komórkowe spokojnie wytrzymują napięcie 24v (28v) słuchawki sony Ericssona i noki też. (temat sprawdzony osobiście i potwierdzony przez kumpla z serwisu gsm)
Tego ja nie wiedziałem.


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

"sebotrucker" na forum poruszane są różne tematy, niemożna nikogo karać za to że jest ciekawy skoro pyta to trzeba (w miarę swojej wiedzy) odpowiadać albo milczeć.

Palmtopy (np.navi), laptopy itp. kiepsko znoszą ewentualne skoki napięcia, zalecana jest przetwornica z regulatorem napięcia bądź oryginalna ładowarka przystosowana do danego sprzętu (odzew od człowieka z branży).


Post Wysłano: 02 sie 2008, 13:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Dzieki za rady, telefon LG i słuchawka Nokia ładują się bez problemu, wszystko działa, sprawdzone od kilku miesiecy.
Teraz bede popinał taki mały odkurzaczyk kabinowy RAC, też 12V ale myśle że sie nie obrazi jak mu sie da te 24.


Post Wysłano: 02 sie 2008, 13:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

W Actrosie Mp2 co śmieszne, nie było gniazdka na 12V, ale jeśli to Twoje nie okaże się 12 Voltowe, to możesz 'wyciągnąć' prąd z prawego słupka, gdyż tamtędy idą kable zasilające radio i CB, które zapewne masz 12V tak jak w Actrosie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 sie 2008, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
ale jeśli to Twoje nie okaże się 12 Voltowe,
juz sie okazało 24V
ale narazie co nie podpiałem było na 12 i nic nie spaliłem.
swoja droga nie wiem czemu dali 3 gniazdka 24 i zadnego 12
w scani miałem i takie i takie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: