Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 maja 2008, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2008, 20:34
Posty: 6
GG: 0

Koledzy mam problem przesiadłem się ostatnio z Volvo na Dafa xf 95 z 98r z skrzynią 16 biegową - manualną. Mam prośbę czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób zmienia się tam biegi, ściślej jak przechodzi się z niskich biegów na wysokie i na odwrót oraz jak działają połówki albo podeślijcie mi link z filmikiem z góry dzieki.


Post Wysłano: 02 maja 2008, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

hehe uczylem sie jezdzic na takim sprzecie do skrzyni dolnej i gornej masz przelacznuk z przodu wajchy a do polowek z boku aby przejsc z dolu na gore to np jedziesz na 4 przelaczasz pstryczek w gore po chwili sprzeglo i na 1 czyli to bedzie pierwszy bieg o gory czy jakos tak chodzi o to ze najpierw pstryczek a potem bieg a polowki wlaczasz caly bieg pstryczek jak przelaczysz to sprzeglo bez zmiany biegu

czyli ogolnie przelaczas pstryczek i zatwierdzasz sprzeglem

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 02 maja 2008, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2008, 20:34
Posty: 6
GG: 0

ale u mnie jak włączę połówkę i nie odrazu tylko po chwili wcisnę sprzęgło to wyskakuje luz powiedzcie czy to normalny obiaw czy nie co może być nie tak pomocy


Post Wysłano: 02 maja 2008, 23:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

o kolego to chyba masz problem bo ja to w 95 jak i 105 wrzucam bieg i odrazu przelaczam sobie na polowke po chwili jak sie bujne to samo sprzeglo wcisne chwilko przytrzymam i puszcze i jest ok

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 03 maja 2008, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2008, 20:34
Posty: 6
GG: 0

Koledzy mam problem z tymi połówkami pisałem o tym wcześniej : gdy wcisnę przycisk połówki i od razu wcisnę sprzęgło to wskakuje połówka, ale jeśli wcisnę sprzęgło po chwili wyskakuje luz, co to może być? Pomóżcie bo taka jazda jest nie tylko nurtująca ale i niebezpieczna przypomnę że jest to DAF XF 95 430km 98r skrzynia 16


Post Wysłano: 03 maja 2008, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

witam pradwopodobnie masz wytarte wodziki(zamki) w skrzyni biegów nie pamiętam już dokładnie ale jeden jest od spodu skrzyni wykręcasz go kluczem 22 a drugi obok siłownika powietrza z tyłu skrzyni. Jeśli wykręcisz ten zamek i będzie widać że jest wytarty na końcu lub podcięty to moze być właśnie przyczyna. A jeśli się okaże że zamki w porządku to trzeba rozbierać skrzynie. Nie podpowiem Ci dokładnie bo mam tylko jedno auto z taką skrzynią.


Post Wysłano: 03 maja 2008, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2008, 20:34
Posty: 6
GG: 0

Dzięki tom w poniedziałek sprawdze.


Post Wysłano: 06 maja 2008, 9:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

Kolego z ta skrzynia co masz problem!!! odpowiedz mi na pytania to ci pomoge!!!
1. Czy pozatym ze ci gina połówki to czy przeskakuja po wcisnieciu sprzegła?
2. Czy nie uchodzi powietrze z zawory od połówek który sie znajduje z boku skrzyni( dwa przewody pneumatyczne) po wcisnieciu sprzegła?
Jezeli to wszystko działa to moga byc tylko dwa zawory uszkodzone:
1. Zawór obok pompki sprzegła który steruje połówkami po wcisnieciu sprzegła.
2. Zawór przy skrzyni biegów od połówek (jest po lewej stronie skrzyni biegów w okolicy zawóry od wsysokiej -niskiej ma dwa przewody pneumatyczne tylko i dwoma srubkami 6-stkami jest przykrecony)
Którys z tych zaworów jest rabniety ten obok pompki sprzegła mozesz rozebrac i przesmarowac a ten przy skrzyni bym nie zalecał rozbierac bo juz nie bedzie pracował). Jak cos to pisz!!! pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: