Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 gru 2007, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Mam problem, mianowicie w MB Actros pierwsza edycja webasto po włączeniu pokazuje 120minut, nie idzie zrobić na więcej, co w nocy jest trochę kłopotliwe, drugi problem jest taki że po ok 90minutach od włączenia w kabinie jest tak gorąco że nie można wysiedzieć (przy obecnych temp) pomimo tego że ustawione jest na minimum. Choć regulacją ciepła jest w tym wypadku raczej zepsuta gdyż nie odczuwam zbytniej różnicy pomiędzy minimalnym ustawieniem pokrętła a maksymalnym. Czy np może mieć to coś wspólnego z tym że grzeje cięgle na maxa i nie można ustawić więcej jak 120min? Oczywiście wolałbym aby grzało np 4-5h ale dawało mniej ciepła. Jeśli ktoś coś wie to pisać!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Przekręć kluczyk do położenia 1 i powinno działać cały czas.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Przekręć kluczyk do położenia 1 i powinno działać cały czas.
Ok, sprawdze, ale pewnie dopiero w nowym roku. Choć pozostaje problem regulacji, bo w tym wypadku gdy będzie chodzić całą noc, to i tak po max 2h jestem "ugotowany" Jest możliwość jakiegoś innego ustawienia temperatury? Mam jeszcze jedno pytanie, jaki jest pobór prądu przez całą noc? W jakim stopniu można to określić?


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

igoR84 ustawienie temperatury jest możliwe tylko za pomocą tego pokrętła. Co do poboru prądu jak jusz piec odpali i świeca przestanie grzać pobór prądu jest w okolicach 50 wat na godzinę

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
ustawienie temperatury jest możliwe tylko za pomocą tego pokrętła
Czyli coś z tym pokrętłem jest nie tak. Bo tak jak pisałem ok 90minut i jest taka gorączka że spać nie idzie. P.S w majorce było to lepiej rozwiązane a tu takie g****.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie wiem jaki masz sterownik w actrosie czy jest tam osobno pokrętło jak w volvie czy razem z wyświetlaczem tak jak jest np w manie. Jesli grzeje do oporu i nie reaguje na regulacje temperatury to wtedy cały sterownik do wymiany. Jeśli masz sterownik z wyświetlaczem jak na zdjęciu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6b ... 3b9c2.html
możesz sam sprawdzić czy są jakieś usterki z pokrętłem temperatury wchodzisz za pomocą kombinacji klawiszy w tryb serwisowy i wtedy wyświetla kody usterek jeśli występują

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 23:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Tak mam takie coś jak na zdjęciu. Ustawione jest pokrętło na minimum ale grzeje mocno, w sumie w każdej pozycji tak samo.
Cytuj:
wchodzisz za pomocą kombinacji klawiszy w tryb serwisowy i wtedy wyświetla kody usterek jeśli występują
W jaki sposób???


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 8:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie mam przy sobie w domu instrukcji ale jeśli dobrze pamietam to trzeba wcisnąć przycisk z płomieniami i go przytrzymać i jednocześnie wcisnąć przycisk P jeśli nie będzie żadnych błedów wyświetli się kod F00 strzałkami możesz sprawdzić do tyłu występujących 5 błędów. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy dostań się do pieca i na wlocie powietrza do niego powinno być sitko ono lubi się zapychać, gdy się zapcha piec też może fiksować raz niegrzać raz grzać na ful.
Co do ustawienia na 120 minut sprubój odłonczyć akumulator lub wtyczkę od sterownika aby wykasować pamięć sterownika wtedy będą migały cyferki z godziną wciśnij na chwile przycisk z zegarkiem przestanie mrugać wyświetlacz a potem jeszcze raz wcisnij ten zegarek aby ustawić godzinę. W tym sterowniku jeśli nic nie ustawisz po ponownym podłączeniu pradu powino być tak że jak włonczysz piec będzie działał cały czas aż go sam nie wyłączysz

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

sprawdż rezystancję między szósta a dziewiątą nogą sterownika na minimum powinno być około 200 omów a na max 2000 .


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy dostań się do pieca i na wlocie powietrza do niego powinno być sitko ono lubi się zapychać, gdy się zapcha piec też może fiksować raz niegrzać raz grzać na ful.
Zobacze, choć powiem że tam ciężko się dostać
Cytuj:
Co do ustawienia na 120 minut sprubój odłonczyć akumulator lub wtyczkę od sterownika aby wykasować pamięć sterownika wtedy będą migały cyferki z godziną wciśnij na chwile przycisk z zegarkiem przestanie mrugać wyświetlacz a potem jeszcze raz wcisnij ten zegarek aby ustawić godzinę. W tym sterowniku jeśli nic nie ustawisz po ponownym podłączeniu pradu powino być tak że jak włonczysz piec będzie działał cały czas aż go sam nie wyłączysz
Nie wiem, bo akumulator był wymieniany, i wcześniej też było 120minut, ja później nic nie grzebałem i też było 120, jak normalnie ustawiłem zegar. Choć jak regulacja nie będzie działać to i tak kicha.
Cytuj:
sprawdż rezystancję między szósta a dziewiątą nogą sterownika na minimum powinno być około 200 omów a na max 2000 .
Ja w elektryce to jestem noga.
Ale dzięki za wszystkie info.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 gru 2007, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2007, 16:04
Posty: 3
Lokalizacja: POLSKA

jak grzeje cały czas na maxa to masz do wymiany całą płytkę elektroniczną ,u mnie było to samo i nic nie pomogło do czasu wymiany płytki


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Płytka czyli ten sterownik z wyświetlaczem??? jaki był to koszt (serwis Webasto czy normalny warsztat)


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

igoR84 Nie ta płytka jest w piecu u góry pod obudową jest na niej czujnik obrotów wentylatora, na wiatraku jest taki magnesik i ten czujnik liczy impulsy z tego magnesika przez to rególuje obroty wentylatora. Po zatym ty masz ebersprechera anie webasto

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Po zatym ty masz ebersprechera anie webasto
W majorce miałem ebersprechera i tam pisało na tym sterowniku eberspracher, a w actrosie jest taki sam jak ten na zdjęciu co dałeś, zobaczymy, ja to się tym nie będe zajmował, jedynie mogę tam w koło pieca zobaczyć czy nie jest zasyfione.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

igoR84
Zdjecie dałem z mojego mana w którym mam eberspachera na sterowniku nie masz czasem nawet znaczka firmowego producenta ogrzewania

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 24 sty 2008, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 17:39
Posty: 25
GG: 0
Lokalizacja: Podkarpackie

Witam!

Jeżeli chodzi o Webasto w MB ACTROSIE to sterownik wygląda identycznie jak w MAN-ie tylko jest logo i napis "WEBASTO"
Instrukcja obsługi mówi o modelu chyba Air 2000.
Dokładny model podam jak będę w aucie bo tam mam całą instrukcję.

Pozdrawiam.

_________________
Do odważnych świat należy :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: