Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 16:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

ok kupie tą gazetke i poczytam sobie na ten temat.

no a w czym są róznice między markami co decyduje że jeden wybierze volvo a drugi scanie. - czy to jest poprostu tak że upodobania do marki czy wyglądu ???

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
no a w czym są róznice między markami co decyduje że jeden wybierze volvo a drugi scanie. - czy to jest poprostu tak że upodobania do marki czy wyglądu ???
To też, ale istotnym argumentem do wyboru konkretnej marki są też koszta zakupu, późniejszego serwisowania i ceny części zamiennych.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

opisz to dokładniej które i jakie koszta są późniejszego utrzymania samochodu

Niestety nie opiszę tego, bo nie utrzymuję żadnego samochodu, podałem tylko przykład/eRKaZet

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Wujek powinien wszystko wiedzieć jeżeli chce kupić nowy ciągnik siodłowy :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

no to będzie jego 1 samochód ciężarowy. On tam swoje myśli ale ja chciałem się dowiedzieć też coś o tym bardziej. co i jak.
A powiedz mi tak gdybyś ty miał kupić masz kase idziesz kupować - co wybierasz ?

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

A mogę wybrać inną branżę? :]

Poszedłbym do dealera każdej marki i pogadał trochę z handlowcami. Wtedy bym się z tym przespał i wybrał najlepszą dla mnie ofertę.

Tak jak Ci wcześniej pisałem pewnie u mnie byłaby to Scania. Mają swoje zalety i design, który najbardziej do mnie przemawia.

A dlaczego nie pytasz nic o naczepę/przyczepę?


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

ponieważ naczepa prawdopodobnie jest gdzieś już wybrana ale nie wiem jaka.
Słuchaj no jaka powinna być do przewozu brykietu pakowanego w woreczki 20kg. ?

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2006, 1:14
Posty: 67
Lokalizacja: Irlandia

Kolego wszystko zależy też czy będziesz jeżdził regularne trasy gdzie tzn. czy często bedziesz jeżdził po górach do jakich krajów bo według mnie jeżdżąc PL-D-PL nie musisz mieć najwyższej kabiny ,a w sumie na dzień dzisiejszy prawie każde nowe auto jest bezawaryjne i nawet jakby coś się stało to jest na okresie gwarancyjnym poza tym jak opisałeś to będzie pierwsze auto wiec warto porozmawiać z poszczególnymi dilerami o ewentualnych zniżkach na auto dodatkowego wyposażenia po jakiś specjalnych cenach itp.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Pewnie to będzie na paletach. Zależy jeszcze czy będzie towar ładowany od tyłu czy z boku. Jeżeli od tyłu to najlepsza byłaby burto-plandeka a jeżeli z boku to najlepsza firanka czyli z rozsuwaną plandeką boczną.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

to prawda że większość marek ma podobne rozwiązania,każde auto ma swoje plusy i minusy,kwestia gustu,ale jednak jako auto ekonomiczne w rozliczeniu np pięcio letnim,i cena zakupu też na to wskazuje postawiłbym na Scanie,to tylko moja opinia ale zwróć uwage że największe skrobigarnki szefowie którzy mają długoletnie doświadczenie w transporcie stawiają na tą marke pomimo wyższej ceny zakupu od innych-ale nie wszyscy!!!a przecież oni nie kupują aut z myślą o kierowcy czy na pokaz tylko ze wzgledów czysto ekonomicznych

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

ok to są dobre informacje jak dla mnie.
Ale mam jeszcze kilka pytań jako początkujący. Naczepy kontenerowe to one się ściągają te kontenery czy nie ? Interesuje mnie taki stały kontener ? bo troszke tego nie czaje czy są takie i takie.

A drugie pytanie to tak już na saerio załużmy że mam już prwko C E.
Chce kupić własny samochód na siebie - Jest taka możliwoć ?

Trzecie pytanko: mówiliśmy o samochodach nowych - a teraz zapytam o samochody używane, mianowicie które jeżdzą najdłużej poprsotu które są najwyczymalsze ?

Ewentualny zakup w jaki rocznik się pchać i jaka marka?


wiem że dla was te pytania mogą być już nudne ale przekażcie wiedze młodszemu :) i początkującemu

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

hmm przy używanym aucie nie jest to już takie proste najważniejszy jest stan techniczny jego historia itp dopiero puźniej patrzymy na marke kabine itp takie jest moje zdanie :D

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

najważniejszy jest stan pojazdu to fakt czyli i przebieg ale nie ten na liczniku bo ma mało wspólnego z rzeczywistością często niestety,dotyczy zwłaszcza pojazdów w polsce,co do drugiego kryterium patrzyłbym żeby auto było w euro 2,są ekonomiczniejsze od 3 nie są takie zdławione,a modele te same i na tych samych silnikach oparte,jako auto używane a trzeba tu założyć że ma ono min 5 lat bo nikt nie sprzedaje wcześniej,a przynajmniej są to sporadyczne przypadki,to dalej stawiałbym na Scanie,ewntualnie man 2000,volvo też,ale nigdy nie w reno i actrosa,i iveco,zbyt awaryjne przy milionowym przebiegu a serwis kosztuje,a taki może mieć auto 5 letnie,akurat sprowadzamy autka i podam że scania 5 lat przebieg 1278tyś ma np???a 3 letnia 700tyś ,owszem są to auta mocno jeżdzone i nie wszystkie takie przebiegi mają ale tak to wygląda :idea: :idea: :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 22 paź 2007, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 9:22
Posty: 81

od dzięki
A mam takie pytanko. załuzymy że mam prawko w ręce chciał bym założyć firme przewozową na jeden samochód no że ja tylko woże czy dostane kredyt na samochód ? czy jest wogóle taka opcja. opisz mi to dokładnie

_________________
"...W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi..." #19 CB
MrOcZnY Renault MAGNUM spedition


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

nikt nie kupuje auta w kredycie bo to podnosi twoje dochody potem,tylko lising wchodzi w gre-wtedy masz stałe koszty co miesięczne i nie oddajesz tyle w skarbówce,a auto dadzą każdemu kwestia zabezpieczenia i że nie dostaniesz go za 5 czy 10 % wpłaty a 30%,bo nowa firma i pierwsze auto to zero przychylności od lisingu :mrgreen:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł: zakup auta
Post Wysłano: 08 lis 2007, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Skarbówce oddaje się, jeśli dochody są.A z tym bywa różnie.Jeśli zaś chodzi o różnice, to w jednym przypadku zalicza się w koszty odsetki od kredytu plus amortyzację, a drugim ratę leasingową. Żadna to kolosalna różnica. Ja osobiście plusów wielu leasingu nie widzę.Poza dostępnością dla początkującego może wiekszą niż kredyt.Za to problem jest większy w razie wypadku lub kradzieży.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: