Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lip 2007, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Domyślam się że, do prowadzenia takiego sprzętu po drogach publicznych, potrzeba prawa jazdy kat. "C" - ale to akuratnie mam :) Zastanawiam się tylko, gdzie zdobyć uprawnienia do obsługi dźwigów ?? W jakim ośrodku to robić, ile to kosztuje, czy są jakieś "klasy" obsługi dźwigów [np. ze względu na udźwig ??]. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 18:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Przeważnie takie uprawnienia można uzyskać w jednostkach wojskowych, a jeśli chodzi o kategorie to są one trzy ze względu na wysokość wysięgu dźwigu, oprócz tego musisz przejść szereg badań, by uzyskać uprawnienia.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

No dobra, dzięki za te kategorie - masz może jakiś ich podział, rozpiskę ?? Nie bardzo mi się widzi iść do wojska tylko po to żeby, zdobyć uprawnienia na dźwigi ...
Ciekawe czy można, zrobić takie uprawnienia w jakiś prywatnych firmach, ośrodkach szkolenia ?? A jak tak, to w jakich ??

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Ciekawe czy można, zrobić takie uprawnienia w jakiś prywatnych firmach, ośrodkach szkolenia ?? A jak tak, to w jakich ??
Możesz zrobić takie uprawnienia podobnie jak na koparki, itp. Co do kategorii to do wielkości granicznych nie jestem pewien, ale chyba rozgraniczeniem będzie maks. udźwig (wiem że przy koparkach jest to poj. łyżki), słyszałem, że jeśli ktoś ma uprawnienia III kat. na dźwigi to automatycznie ma na tzw. HDS-y ale nie jestem pewien czy to prawda.
O miejsce takich szkoleń pytaj w najbliższym Zakładzie Doskonalenia Zawodowego lub Urzędzie Górniczym.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

no do Urzędu Górniczego to mi raczej będzie daleko :) ale do ZDZtu na pewno się przejdę :) Dzięki kolego za pomoc :) !!

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

lub jesli masz dozór to może tam sie o to zapytaj :U


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Już wszystko wiem. Uprawnienia na dźwigi robi Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie. Kurs trwa 1,5 miesiąca - i jest tylko sama teoria. Żeby móc podejść do egzaminu - musisz mieć kwitek że, odbyłeś praktykę miesięczną pod okiem osoby z uprawnieniami. Jak to powiedziała babeczka może być tylko kwitek, ale dobrzeby było, żeby też umieć to obsługiwać
Koszt kursu - 850PLN ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 17:12
Posty: 17
Lokalizacja: Niepołomice

Oo ja sobie zrobię :D kase mam to sobie własny sprzęt kupie :D mówie wam - od małego oszczędzać :D teraz kasy jak lodu mam :D


Tytuł:
Post Wysłano: 15 sie 2007, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sie 2007, 16:30
Posty: 9

Uprawnienia mozesz zrobic w urzedzie UDT ( Urząd Dozoru Technicznego ) Kategorii w sumie jest wiele lecz wiem ze mozna zrobic odrazu na wszystkie typy u nas ( Opolszczyzna) taki kurs sie odbyl kategorie sa na Zurawie samojezdne, dzwigi wiezowe, pozniej ze wzgledu na udzwig i na marke czyli np. na Kruppa osobno i na Hydrosa czy na Demaga osobno


Post Wysłano: 18 maja 2020, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2020, 15:17
Posty: 7
Samochód: Wózki widłowe i żurawie.
Lokalizacja: Wieluń

Witam. Wiem, że temat stary, ale warto napisać parę słów o uprawnieniach na żurawie wieżowe lub samochodowe. Obecnie zmieniła się forma egzaminu przed UDT: jest test pisemny oraz jak było poprzednio egzamin praktyczny już na konkretnym żurawiu. Warto wspomnieć, że uzyskując kwalifikacje UDT w zakresie obsługi żurawi samojezdnych tzw. dźwigów samochodowych z automatu otrzymujemy uprawnienia na żurawie przenośne typu HDS, przewoźne oraz stacjonarne. W przypadku żurawi wieżowych uzyskujemy kwalifikacje w zakresie obsługi żurawi stacjonarnych, szybko montujących oraz szynowych. Uprawnienia niestety są ważne terminowo!!! pozdrawiam

_________________
Kursy i szkolenia zawodowe https://www.kursy-wielun.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: