Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Przeładowanie
Post Wysłano: 22 cze 2007, 18:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Witam, gdzie mógłbym sie dowiedzieć ile sie płaci kary za przeładowanie samochodu (według dowodu) i za przekroczenie dopuszczalnego nacisku osi? Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Cytuj:
Witam, gdzie mógłbym sie dowiedzieć ile sie płaci kary za przeładowanie samochodu (według dowodu) i za przekroczenie dopuszczalnego nacisku osi? Pozdrawiam
Jak złapie Ciebie ITD to się dowiesz :D


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
Jak złapie Ciebie ITD to się dowiesz

Hehehehe uzyczliwy jestes, kolega sie tu pyta a ty tu takie rzeczy mu piszesz ;D

Ale kara napewno wysoka, napewno kilka tysiecy zl :D


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 19:20
Posty: 175
GG: 1361427
Samochód: Scania R420 Topline
Lokalizacja: Wrocław

mojego kumpla drapneli BAg to zabulil 4 tys eruro czyli jakos 15 tys zl

_________________
Bednarski, Nysa

"Niezły syf mają na bazie. To ma być firma? To jakiś PGR nie firma."
"Jeżeli ktoś ma burdel i syf na swoim podwórku to odrazu świadczy o człowieku."
- Leszek Foss


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 0:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

W PL przejdzie ci jeszcze 11 ton na oś, ale później ceny idą w tysiącach

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 0:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

11.5 tony na os napedzana, wiem ze kary sa ogromne jezeli przekroczy sie nacisk,a glownie chodzi o przekroczenie z dowodu. Np mercedes 814 - ladownosc 2800kg, ale mamy wzmacniane lagi i bez problemu ladujemy 6 ton, wiec jestem ciekaw ile kary bysmy zaplacili, bo dopuszczalny nacisk osi nie jest przekroczony.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 0:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Np mercedes 814 - ladownosc 2800kg, ale mamy wzmacniane lagi i bez problemu ladujemy 6 ton, wiec jestem ciekaw ile kary bysmy zaplacili, bo dopuszczalny nacisk osi nie jest przekroczony.

Hmmm .. skąd ja to znam .. ale u mnie inna sytucaja .. ZAWSZE chociażby jestem przeładowany o 100 kg dzwonie do szefa i mówie ze jade na jego odpowiedzialność, na razie bezproblemowo i oby tak dalej :). To jest transport - to co ma być przewiezione dwoma samachodami jest jednym .. zawsze większa adrenalinka:P

PS.

Kolego Kmietek .. tez mam MB 814 - fura nie do zajechania i 6 ton wchodzi :P pozdr ;)

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2007, 11:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Kolego Kmietek, raczej adnotacji o lagach w dowodzie nie masz, czyli sprawa jest prosta. Ogólnie było tak, że krokodyle nie tylko liczyli za przekroczony tonaż, ale również za każdy przejechany kilometr z przekroczonym tonażem.
Kiedyś znajomka trafili(ok.5 lat temu) i miał na wywrotce-solówce 5 tysia do zapłacenia. Jednak wziął dobrego adwokata i na sprawie Sąd orzekł, że płacić ma zakład pracy, ponieważ przy załadunku nie było wagi, a fadroma ładowała "na oko". Dodam, że była to firma państwowa z transportem na własne potrzeby.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2006, 18:40
Posty: 125
GG: 3796803
Lokalizacja: Zgierz

Z własnych doświadczeń wiem, że na za przeładowanie 800 KG na oś napędową jest kara w wysokości około 100 Euro :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 0:00

Ja miałem kiedyś "przewalony" zestaw zarówno pod względem masy całkowitej (ok. 6 ton) jak i pod względem nacisków (14,5t na napędówkę) i Niemcy dołożyli mi 300 EUR kary za przekroczenie nacisków, masy całkowitej i brak poprawnego zabezpieczenia ładunku. Zaś sam właściciel firmy transportowej dostał 250 EUR za nieprzystosowanie pojazdu do przewożonego ładunku i za przeładowanie samochodu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: