Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 0:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2007, 0:36
Posty: 5

Witam, niedawno zanabyłem takiego MAN'a i na początku wszystko było OK. Problem sie zaczoł jak co jakiś czas z nawiewu zaczeło leciec gorące powietrze, mimo ustawienia pokrętła na zimne. Po jakis 10min takiej jazdy spowrotem wracało do normy, az od pewnego dnia cały czas leci gorące. MANik ma klime, nie wiem czy dziala (jak to sprawdzic?).
I mam jeszcze jedno wytanie do czego jest takie pokrętełko pod tym do siły dmuchawy? (ma pozycje "manual auto i rehat czy jakos tak)
i jeszcze jedno pytanko: gdzie w okolicach wawy można kupic plastiki i elem wnętrza?( używane)

PS może ma ktoś jakas instrukcje po polsku?? albo jakas serwisówke jak zczytywać kody błędów itp.
Pozdrawiam, Adam


Tytuł:
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 9:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
I mam jeszcze jedno wytanie do czego jest takie pokrętełko pod tym do siły dmuchawy? (ma pozycje "manual auto i rehat czy jakos tak)
manual- ustawianie temperatury ręcznie klima nie działa
auto- utrzymywanie określonej temperatury automatycznie po ustawieniu pokrętłem od temperatury, klimatyzacja dzaiła
reheat- usuwanie wilgoci jak masz zaparowane szyby klima działa wtedy cały czas.

Aby sprawdzić klimę musi być przynajmiej około 10 stopni na dworzu pokrętł ustawiasz na auto pokrętło od temperatury na maks w lewo i podnośisz atrape jest tam taki zbiorniczek od gazu jak sprężarka działa to co jakiś czas powinien ci się pokzać płyn w tym szkiełku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego u mnie jest to samo też mamy klime i non stop leci gorące, ale tylko na szybe powietrze normalnie aż parzy w lato to jest tragedia. Kolego MAN u mnie w tym zbiorniczku są 2 małe kulki co one tam robią :?: :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 8:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

sebotrucker Nad tym zbiorniczkiem masz zawór od ogrzewania w którym prawdopodobnie jest przepalony elektromagnes lub jes zacięty sam zawór. Nowy zawór na allegro widziałem za 200-300 złoty tyle nawet chcieli u mnie chłopaki w sklepie. Możesz spróbować zreanimować ten zawór. Mi w tą zimą zaczął sie zacinać i przestawało grzać na wolnych obrotach rozkręciłem go i przeczyściłem. Jest on skręcony takimi długimi 4 blachowkrętami w plastyk przy odkręcaniu one się pozrywały musiałem przewiercić otwory w tym plastyku w którym one były przykręcone i dałem zwykłe śruby z nakrętkami na przelot. Teraz trochę o zasadzie działania zaworu. Zawór pracuje w dwóch pozycjach otwarty całkowicie oraz zamknięty całkowicie i działa impulsowa jak jest ustawiona pośrednia temperatura co jakiś czas pojawia się napięcie i zawór sie zamyka. Gdy nie dochodzi napięcie do cewki to zawór jest otwarty i leci ciepłe powietrze gdy dochodzi napięcie zawór jest zamknięty i leci zimne powietrze. Jest to podwójny zawór dlatego przychodzą do niego 3 węże.

Co do kulek w tym szkiełku to jedna biała kulka wskazuje poziom płynu w szkiełku a druga jeśli zabarwi się na kolor różowy pokarze że instalacji znajduje się woda, ten zbiorniki to jest właśnie osuszacz i osusza układ z wilgoci

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

MAN Tu masz fote tych kulek one są na dnie :wink:
Obrazek
A co do tego zaweru to na 100% on się zapiekł bo między ciepłym powietrzem a ziomnym niema w ogóle różnicy :wink:
A w tym szkiełku to powinien być jakiś płyn :?: :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
A w tym szkiełku to powinien być jakiś płyn
Płyn jest przezroczysty lub koloru zielonego jeśli jest dodany barwnik. Płyn tylko widać w szkiełku kiedy pracuje sprężarka i tłoczy ona go w układzie tak samo jak w lodówce. Tak jak juz pisałem biała kulka pływa wskazując poziom płynu w szkiełku a ta ciemna jak się zrobi różowa to trzeba wymienić ten ususzcacz w którym jest te szkiełko

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

To bedzie trzeba kupić nowy 198 zł na allegro :wink:

_________________
MAN


Ostatnio zmieniony 28 kwie 2007, 21:51 przez sebotrucker, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 7:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W środku zaworu jest spręzyna która cofa rdzeń do elektromagnesu jeśli ręką możesz go wyciągnąć a potem wraca do góry ten gzrybek to dobrze najwięcej problemów robi ten dolny grzybek który wchodzi w tą metalową rurkę zamyka go na dole elektromagnes a do góry się podnosi pod wpływem ciśnienia płynu chłodzącego który przepływa przez zawór i to on odpowiada za grzanie. Grzybek na dole ogrzewanie wyłączone, grzybek u góry ogrzewanie włonczone

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: Ślask

ja kupiłem ten zawór za 130 złoty u Tutki w Dabrowie Górniczej,i juz pare miechów i jak na razie działa i nie ma problemów..


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2007, 0:36
Posty: 5

sprawdzałem u siebie ten zawór i po wyjęciu nic w nim nie jest zapieczone, podłączałem go na krótko i działa zamyka dopływ. Gdzie znajduje sie jakiś czujnik odpowiedzialny za sterowanie tym zaworem? bo to chyba on nie działa.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Aby nie tworzyć nowego tematu dodam to tu :wink:
Pokrętła ustawiłem w ten sposób więc klima powinna działać :wink:
Obrazek
W takiej pozycji leci chłodne powietrze, lecz na szybe non stop gorące :|
Obrazek
A w takiej leci ciepłe i na szybe gorące :|
Obrazek
Mój problem polega na tym iż na szybe cały czas leci gorące powietrze i za nic nie idzie tego wyłączyć :? :wink:
I jeszcze jedno jak ma działać ten zawór jak z jednej i drugiej rurki leci ciepłe powietrze :? :wink:
Obrazek

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

sebotrucker Co do tych rurek na zdjeciu jest tak
rurka z opisem górące jest to zasilanie na nagrzewnice
rurka z opisem ciepłe powrót na nagrzewnice

Jesli ogrzewanie jest wyłączone czyli zawór zamkniety to woda płynie z rurki zasilającej przez zawór do rurki powrotnej.

Jeśli jest ogrzewanie włączone czyli zawór otwarty wtedy płynie woda porzez nagrzewnicę

ponieważ do tego zaworu dochodzą 3 przewody

Włącz ogrzewanie na manual jeśli wtedy nie reaguje na ustawienia to sprawdz czujnik temperatury powietrza w kabinie jest on za tą kratką pod zapalniczką.

Co do pierwszego ustawienia z zdjęcia pokręteł to prawidłowa reakcja ogrzewanie na ful nadmuch na szybę wtedy leci gorące na szybę a przez środkowe nawiewy letnie lub zimne. ponieważ nawiewy środkowe na konsoli i te przy drzwiach służą tylko do nawiewu zimnego powietrza i je na zimę sie zamyka. zdjęcie drugie z pokretłami wtedy nie powinno lecieć letnie powietrze. pokrętło od rodzaju pracy ogrzewania ustaw na manual lub na kropkę i wtedy jak będzie grzało to masz walnięty zawór który nie zamyka się do końca

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 14 kwie 2007, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego MAN Na opcji Manual kiedy pokrętło jest ustawione w lewą strone leci ciepłe powietrze, a kiedy w prawą to chłodne :wink:
A gdy ustawie na tą kropeczke to niema różnicy cały czas ciepłe :wink:
A czy da się ustawić tak aby na szybe nie leciało w ogóle powietrze lub, żeby leciało chłodne :?: :wink:
P.S. podaj mi numer twojego telefonu lub gg to zadzwonie bo szkoda zaśmiecać forum :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dzisiaj wkońcu dostałem zawór do klimy i ją napełniłem będąc wielkich obaw że nie zadziała po jakimś roku nie eksploatacji klimy zadziała za pierwszym razem. Znowu mam przyjemny chłodek z nawiewów jestem przygotowany na nadchodzące upały :D

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

KOlego MAN Ile dałeś za napełnienie i gdzie to można napełnić?? :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 4:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Za samo napełnienie dałem 230 złoty poszukaj u siebie w okolicy zakładów zajmujacymi się klimatyzacjami bo w ciągu ostatnich paru lat wyrosły one jak grzyby po deszczu. Popytaj w warsztatach samochodowych lub nawet w serwisach ile chcą za napełnienie klimy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2007, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2007, 0:36
Posty: 5

dzis dokopałem sie chyba do tego czujnika temperatury. Czy wygląda on jak taki prostokącik z małym wiatraczkiem? jak sprawdzic czy działa? u mnie on w ogole nie byl przyczepiony do tej kratki tylko lezał sobie na wykładzinie;) Ida upały a mi leci non stop gorące powietrze!!


Tytuł:
Post Wysłano: 12 cze 2007, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

No to weź odłącz od niego kable i zobacz jak sie wtedy ogrzewanie zachowuje, a puźniej podłącz i zobacz czy jest to samo :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: